Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

μάλλον

1 Like

Κοίτα, αν ήταν αφής και κάτω από 100€, θα το αγόραζα. Τη δουλειά του να κάνει.

Silent νομίζω ότι είναι λίγο δύσκολο να βρεις smartphone κάτω από 100 ευρώ…

1 Like

Το 2020 που αγόρασα το κινητό της μαμάς, λίγο πάνω από 100 έδωσα, 120 or something. Δεν θα έδινα πολύ παραπάνω για μένα.

Edit. 160 έδωσα. Xiaomi Redmi 9C 64GB 4G Smartphone σε Μπλε

1 Like

Πολλά είναι γενικά.

1 Like

Χαχα …εγώ κρύβομαι όπως το gif γιατί έχω ξοδέψει περιουσίες ολόκληρες σε κινητά και υπολογιστή

1 Like

Σε λαπτοπ ok, με τη λογική ότι θα ήταν βασικό εργαλείο της εργασίας μου, αλλά το κντ μετά βίας το χρησιμοποιώ.

Λοιπόν, σύνδεσα το λάπτοπ με τον ενισχυτή με καλώδιο RCA to jack κ δεν χάνω τον ήχο από τα ηχεία. Άρα τι παίζει με το πικάπ?
Έκανα κ τράμπα τα καλώδια από τα ηχεία στον ενισχυτή όταν έβαλα το πικάπ να παίξει κ μετά από λίγο έχασα τον ήχο στο αριστερό ηχείο αντί για το δεξί.

Ειναι ακριβα να πας να στο ελεγξουν εκει; Το phono stage ειναι ενσωματωμενο; Τι πικαπ εχεις;

Κ στους 2 ενισχυτές το phono είναι ενσωματωμένο. Ένα Technics 1210GR που πήρα πέρισυ αν θυμάμαι. Δεν είναι κ φθηνό.

Ωωωωωωπ τι έγινε???

@nikosPL δεν ξέρω φίλε μου, δεν έχω ιδέα από συντήρηση πικάπ, το είπα μόνο για το πώς να απομονώσεις να βρεις που μπορεί να βρίσκεται το πρόβλημα.

Απλά είπα μήπως κ έχεις κάποια ιδέα. Θα πάω στο μαγαζί που το πήρα να τους αναφέρω τι συμβαίνει βασικά, γιατί δεν γίνεται να το αφήσω έτσι. Πέρα απο την τιμή του πικάπ, μου σπάει τα νεύρα κ χάνω κάθε ευχαρίστηση όταν βάζω έναν δίσκο να παίξει.
Πάντως ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις κ που ασχολήθηκες.
Κ τον @pantelis79 φυσικά. Να 'σται καλά παιδιά.

3 Likes

Μαλλον αυτο που του εχω πει απο την αρχη :stuck_out_tongue:

Για καμια κεφαλη σε κοβω @nikosPL. Διαχειρισιμο κοστος επισκευης.

1 Like

Από τους ίδιους είχα πάρει την Nagaoka MP-110. Ή μάλλον, βελόνα είχα πάρει μόνο, κεφαλή είχα από πριν, θα ρωτήσω Παντελή, ευχαριστώ.

1 Like

Phil Anselmo ΔΕΝ λέει τη γνώμη του για νέο τραγούδι Metallica. Ωραία η τρολιά του uploader!

https://www.youtube.com/shorts/5ETXKjIPoGc

1 Like

Κοίτα να δεις ο παλιός… . Έχω βάλει από το πρωί μια παλιά Ortofone OM10 που είχα, μια χαρά προς το παρόν. Κ όταν λες κεφαλή, εννοείς cartridge και όχι headshell έτσι?

Έντιτ. Γάμα το, το ίδιο πάλι, σιχτήρ.

Για πες σε ποια περιοχη βρισκεσαι μπας και βρουμε μαστορι να κοιταξει το μηχανημα.

Όσλο, Νορβηγία…ξέρουμε κάποιον? :smile::smile::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like