Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Καλά μπροστά σε αυτό καλύτερα το άλλο με το συναγερμό :smiley: μου είχε κακοφανει τις πρώτες φορές, τώρα το έχω συνηθίσει

3 Likes

Γατάκια, εγώ έχω φτάσει σε ηλικία που στραβώνω όταν δεν μου μιλάνε τα πιτσιρίκια στον πληθυντικό

11 Likes

Γτ εμείς στη βάση των 30, τί έχουμε;
Εμένα με περνάνε για συνομήλική τους οι εικοσάρηδες, ρε.

εγω εχω νιωσει τελευταια κατι σημαδια οτι μεγαλωνω. Πρωτα οταν σταματησα να θεωρω αστεια πολλα βιντεο του Rémi Gaillard και το πιο προσφατο οταν εφαγα ενα κουτι πιτσα μετα τα μεσανυχτα και αισθανθηκα ασχημα για τον εαυτο μου :cry:

6 Likes

Εμενα τα κοινωνικοπολιτικα σημαδια του οτι μεγαλωνω με αφηνουν σχετικα αδιαφορο. Μπορω να πω μαλιστα οτι υιοθετω πληρως τον ρολο του middle aged μπαμπα (κι ας μην εχω παιδια ακομα) στα διαφορα memes και στερεοτυπικα αστεια. Γουσταρω τρελα cargo shorts (αν μπορουσα θα τα φορουσα αποκλειστικα ολον τον χρονο), το πιο ενδιαφερον που μπορω να σκεφτω κοινωνικα ειναι ενα BBQ με 5-10 καλους φιλους, τη βρισκω με dad jokes, και αυτοσαρκαζομαι συχνα ως ο 40αρης που παει να το παιξει κουλ σε 20χρονα.

Αυτα που με ανησυχουν πραγματικα ομως ειναι:

  • Δεν πηγαινα ΠΟΤΕ σε γιατρους και ειχα να αρρωστησω με πυρετο 20 χρονια, τα τελευταια 4 χρονια εχω αρρωστησει 4-5 φορες.
  • Κανω πλεον ετησιο check up και εχω ανησυχησει για χοληστερινη (!)
  • Νιωθω ακομα και το δερμα μου να μην εχει την ιδια αντοχη με πριν 20 χρονια
  • Εχω εδω και δυο μερες αθλια ακοη στο δεξι αυτι λογω airplane ear και αναμενω 2-3 μερες ακομα να δω αν πρεπει να παω στον γιατρο, παραλιγο να βαλω Tool και να γουσταρω χθες, ευτυχως δεν ειναι τοσο χαλια
  • Εχω παει σε γιατρους τα τελευταια 3 χρονια για ενα σωρο μαλακιες που απλα εμφανιζονται μια στο τοσο.
  • Αν πιω μπυρες , το στομαχι παραπονιεται. Και γενικα αλκοολ χωρις φαγητο πρωτα.

14 Likes

Καλως ηρθες στο κλαμπ. Ξεκινα με αυτο: Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 2) - #764 by jonkyr
Ειναι παναλαφρη και θα σου φυγουν οι τυψεις.

1 Like

εχω κι εγω συνταγη για πιτσα και εκει τρωω δυο ταψια

2 Likes

Τίποτα μαντάμ νεοτατοι είστε

@QuintomScenario έχω πάει σε γιατρούς σίγουρα 5-6 φορές νομίζοντας ότι έχω κάτι ενώ δεν είχα :stuck_out_tongue:. Είναι απ’ τις μεγάλες φοβίες μου αλλά πλέον το ελέγχω

1 Like

Άσε μας μωρέ, ήμουν 8 χρονών όταν έκανα το πρώτο μου τσεκάπ στον καρδιολόγο γιατί ένιωθα τσιμπήματα όλη την ώρα και εσύ παραπονιέσαι στα 41; :stuck_out_tongue:

2 Likes

επος!!!

1 Like

Πώς αντέδρασες εκείνη την ώρα;
Ή θα τον κοιτούσα σαν χαζός μέχρι να καταλάβω τι εννοεί, ή θα του έσκαγα την μπάλα σε χρόνο ντε-τε, ή δεν ξέρω τι…

Θυμάμαι ως μεταπτυχιακός 25αρης, ήμουν επιβλέπων σε κάτι εργαστήρια πρωτοετών. Καθόμουν μια μέρα στο γραφείο του επιβλέποντα τότε καθηγητή μου, έρχεται ένας φοιτητής που με έψαχνε και δεν με είδε εκείνη την ώρα και ρωτάει τον καθηγητή αν είναι εκεί ο κύριος τάδε (εμένα)… ο καθηγητής μου είχε βάλει τα γέλια και μου έλεγε έλα κύριε τάδε σε ψάχνουν.
Τώρα πια στα σχολεία έχω συνηθίσει να μου μιλάνε στον πληθυντικό (όχι από ψώνιο, αλλά έτσι κρατάς και αποστάσεις που πρέπει), περάσανε και τα χρόνια…

πρωτα το ρωτησα τινος εισαι συ γιατι δεν το ηξερα και μετα του ειπα να παει στη μαμα και στον μπαμπα του και να τους πει τι μου ειπε μηπως εχουν λυση.

μπαλα δεν ειχε μαζι του αλλα ετσι κι αλλιως ποτε δεν νευριαζω με παιδακια που παιζουν, θυμαμαι κι εγω πως ημουν μικρουλης.

7 Likes

42 :sunglasses:

2 Likes

42 σε λιγοτερο απο μηνα, μεχρι τοτε 41

2 Likes

Πότε έχεις γενέθλια;

3 Αυγούστου σαν τον Τζέιμζ;

Μην κάνεις έτσι κι εσύ. Μικρά παιδιά είναι. Είναι ακόμα άπειρα.

8 Likes

Καλημέρα.

D8hRJqmWsAAexoP

8 Likes

Ένας τύπος από Γερμανία έβγαλε αυτό από το πορτοφόλι του για να μού το δείξει και λέω δεν το βγάζω και μια φώτο;;;

3 Likes