Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

5 Likes

Από τότε που ξαναγράφτηκα γυμναστήριο, μετά την καραντίνα, κατάλαβα πόσο 30άρισα. Το πρώτο σημάδι ήταν ότι τα νεαρά παιδιά του γυμναστηρίου όταν ήθελαν να με ρωτήσουν αν τελείωσα τις ασκήσεις σε κάποιο όργανο γυμναστικής, μου απευθύνονταν στον πληθυντικό. Μετά και το δεύτερο κρούσμα, κατάλαβα ότι πλέον δεν ανήκω στη γενιά τους.
Το δεύτερο σημάδι ήταν ο τραυματισμός σε τένοντες των ποδιών. Πάει το αέναο τρέξιμο, πάνε τα φλατ παπούτσια κάθε είδους που φόραγα όποτε ήθελα, πάει - ευτυχώς για λίγο καιρό - η ορθοστασία σε λάιβ. Γενικά ο πόνος του τένοντα είναι ένα από τα χειρότερα πράγματα.

Από εκεί και πέρα, τα σημάδια όλο και πληθαίνουν:
Βάζω να δω μια ταινία το βράδυ και κοιμάμαι μέσα σε μισή ώρα, με αποτέλεσμα να την ξαναβλέπω το πρωί.
Οι μπύρες με νυστάζουν, εκτός κι αν έχω κοιμηθεί ένα δεκάωρο την προηγούμενη μέρα.
Δεν μπορώ να βάλω φακούς επαφής από τις 7 το πρωί, όπως έκανα για πάνω από 10 χρόνια.
Αποφεύγω τα πιτ.

Παρόλα αυτά, το παρουσιαστικό μου ξεγελάει πολλές φορές, υπάρχει κόσμος που δεν πιστεύει ούτε πόσων χρονών είμαι ούτε ότι όλα αυτά όντως με ταλαιπωρούν. Ειδικά όταν τα δίνω όλα στις συναυλίες. Όμως, έχω πει, όσο αντέχουμε, να πηγαίνουμε σε όσες περισσότερες μπορούμε. Έτσι τιμάμε τα υπαρκτά ακόμα νιάτα μας, είτε στα 30 είτε στα 40 είτε στα 50 είτε σε περισσότερα.

12 Likes

Δυστυχως μπορει να αισθανεσαι νεοτερος,να δειχνεις νεοτερος αλλα το σωμα έχει τα ορια του καθε χρονια που περναει…

5 Likes

Με 2-3 μπιστήγματα λύνονται αυτά συνήθως…

10 Likes

Τι τραβας κι εσυ, δραμα!

5 Likes

Ελα ντε, εδω εχουμε καποιους που εχουν μιαμιση φορα την ηλικια της…
Καποιοι θα εδιναν μισο νεφρο για να ειναι 30!

1 Like

Δεν έχει να κάνει με την ηλικία, αλλά με τη φυσική κατάσταση του καθένα.

Κι εγώ λόγω προβλημάτων υγείας είμαι ερείπιο, για να τεντώσω το χέρι χύνω ένα λίτρο ιδρώτα, φέτος νιώθω αισθητά τη διαφορά, τόσο στις κινήσεις μου όσο και στις αντοχές μου.

1 Like

Μάλλον έχετε ξεχάσει πόσο δύσκολη είναι η μετάβαση pre με post 30s :disappointed: :disappointed:

4 Likes

έχουν περάσει 15 χρόνια από τότε… :smiling_face_with_tear: :smiling_face_with_tear: :grin:

5 Likes
13 Likes

Στην ηλικία που είναι, δύσκολα να δώσουν και το μισό νεφρό…

τι μισό νεφρό; ή όλο ή τίποτα, μόνο το συκωτι κόβουν τμήμα :nerd_face:

1 Like

Να μη κάνω shitpost στο θρεντ της γκαζοζας, αλλά το paradise city που έβαλα από το Glastonbury δεν ακούγεται .

Βολτούλα μετά την δουλειά στο αγαπημένο μου μαγαζί…

17 Likes

Δεν έχει καμία σχέση με μουσική αλλά όχι, όχι, όχι, ΟΧΙ, ΟΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

Τη μέρα που θα μου πει κάποιος τελείωσα στα τέσσερα χρόνια τη σχολή αλλά εντάξει δε σπούδαζα κάτι πολύ απαιτητικό, μαθηματικό ήμουνα παίζει να κλάψω λίγο.

2 Likes

Ναι, αλλά παίρνεις πτυχίο απ’ το Essex.

1 Like

Ναι αυτό θα λένε, το βλέπω να έρχεται…Έχω σπουδάσει μαθηματικά στο Πανεπιστήμιο του Essex της Αγγλίας…

2 Likes

Το θέμα είναι σοβαρό.

https://youtube.com/shorts/GzBa-2bniFM?feature=share4

3 Likes

Θα μπορουσε να εχει κανει το βιντεο η συζυγος. Καπως ετσι μου εχει διατηρησει μπλουζακια 20ετιας :cool: Ενταξει, κι επειδη δεν τα φοραω και καθε μερα ε;

6 Likes