Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

:ok_hand:

3 Likes

Αγαπημένο Astronio

2 Likes

@razor7 είσαι καλά, ρε; Τώρα παρατήρησα ότι έχεις είκοσι μέρες να ποστάρεις.

3 Likes

Ναι εχω απομακρυνθει λιγο ειναι η αληθεια
Περασαν τοσες μερες!

7 Likes

Αν έχεις την υγειά σου, χαλάλι! Να προσέχεις, βρε!:slight_smile:

1 Like

https://www.ow.gr/wellness/to-fainomeno-coldplay-i-ellinida-mana-kai-ti-noima-exei-na-pigaineis-se-sinavlies-me-paidia/?utm_source=Sport24&utm_medium=BestofNetwork_home&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos3

Αρκετά υπερβολικά κάποια πράγματα που γράφει.

Ε βασικά έγραψε όλα τα αρνητικά, ότι ήθελε μόνο ο γονέας να πάνε και όχι το παιδί, ο οποίος γονέας δουλεύει πολλές ώρες και ότι δεν υπάρχει επικοινωνία μεταξύ τους και η συναυλία, που μόνο ο γονέας ήθελε να δούνε και όχι το παιδί, είναι για να σταθεί σαν υποκατάστατο στην επικοινωνία που δεν έχουν.

Αποκλείοντας το ενδεχόμενο και το παιδί να ήθελε να πάνε στη συναυλία (ή ακόμα περισσότερο να την διάλεξε αυτο), να έχουν και άλλα κοινά πέρα από αυτήν, να είναι αρκετά μεγάλο ώστε να μπορεί να την παρακολουθησει και ευχαριστηθει, αλλά όχι αρκετά μεγάλο για να πάει ακόμα σε κάτι ανάλογο μόνο του ή με φίλους.

Παίρνοντας όλα τα αρνητικά σαν δεδομένα προφανώς και η κατάσταση που φωτογραφίζει είναι άρρωστη, αλλά δεν εξετάζει και τα αντίθετα τους.

Νεεεξτ

2 Likes

Τον περισσότερο χρόνο που έχετε καθίσει μέσα στο σπίτι?

10 μέρες.

1 Like

150 χρόνια ή κάπως έτσι βίωσα την καραντίνα.

1 Like

Χαχαχα, στην καραντίνα ήμουν σχετικά ήρεμη, μάλλον επειδή γνώριζα ότι όλος ο κόσμος είναι κλεισμένος μέσα. Εγώ σίγουρα 2 ή 3 (μου φαίνονται πολλοί, αλλά δεν αποκλείεται) μήνες σερί.

2 Likes

Χωρις να βγουμε ουτε για ψωνια κτλ ξερω γω? Αν ειναι ετσι, σιγουρα οχι πανω απο 4 μερες οταν ειχα Covid ή πυρετο ως παιδι ισως.

Επι Covid εβγαινα για περπατημα καθε μερα τουλαχιστον μια ωρα αν οχι παραπανω.

Ισως σε καποια φαση χειμωνα να εμεινα 3-4 μερες μεσα σερι κατ’επιλογην. Σιχαινομαι το πολυ κρυο.

1 Like

Βασικά, θα κάνω διπλό ποστ, δεν γαμιέται. Καιρό έχω να σπαμάρω τον εαυτό μου, τελευταία φορά πήγα για έναν μήνα μπανάκι.

Θα ακουστώ τελείως απροσάρμοστη, αλλά, και με αφορμή το παραπάνω ποστ, πώς κοινωνικοποιείστε; Εννοώ, τί συζητάτε όταν θέλετε να προσεγγίσετε ένα άτομο ή να συμμετέχετε σε μια παρέα; Θα προτιμούσα να δημιουργήσω ένα ξεχωριστό τόπικ και ίσως να είχε ενδιαφέρον, αν κάποιος θέλει να πάρει την πρωτοβουλία. Και αν κανείς νιώθει ότι φτάνει μέχρι ενός σημείου και μετά δεν μπορεί να προσθέσει κάτι αξιοσημείωτο στη συζήτηση, πώς το διαχειρίζεται;

Αυτό πιάνετε για έξοδος, για μένα τουλάχιστον.

2 Likes

Στον Covid το 2020 από μέσα Μαρτίου μέχρι αρχές Απριλίου (13-14 μέρες) γιατί έχουμε 2-3 ευπαθείς στην οικογένεια και φοβήθηκα λίγο. Μετά πήγαινα για περπάτημα κανονικά

1 Like

Νομιζω οτι το μεγαλυτερο ,χωρις να εχω καποια ασθενεια κτλ, ηταν 7-8 μερες σερι.Ήταν καλοκαιρι πριν 20+ χρονια που επαιζα ολη μερα diablo 2 :smile:

6 Likes

Χαχαχα !! Σας διαβάζω και μου έρχεται να κοπανήσω το κεφάλι μου…

Κάποτε ως φοιτητής, ίσως και 10 μέρες σερί… κρεβατωμένος από ίωση που επέμενε (γρίπη μάλλον), το κόβιντ δεν ήταν τίποτα μπροστά σε εκείνο

1 Like

Η γρίπη ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου, στις αρχές του '15, με ξετίναξε, έφτασα στο “τσακ” να πάθω πνευμονία.

6μηνό+ σίγουρα .Ετσι για να νιώσει καλύτερα η Silent_Winter …

1 Like

Χαχαχαχαχα…Έλα ρε συ, γιατί το λες αυτό; ;p

1 Like