Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Γιατί απο οτι κατάλαβα αρχισες να νιώθεις περίεργη που διάβαζες τους άλλους να λενε “10 μέρες το πολύ” . Υπάρχουν και “χειρότερα” λοιπόν αν και δεν θεωρω τον εαυτό μου περίεργο με την αρνητική έννοια . Πιο πολύ θα έλεγα με θεωρώ “ιδαίτερο” ή “σπάνιο” που είναι πιο θετικός τρόπος να το βλέπεις.

Και την αξία γι αυτό που είμαι την δίνω εγώ στον εαυτό μου γιάτι αν περίμενα απο τους άλλους (με αυτα που πιστεύω και με τον τρόπο που βλέπω τα πράγματα) θα ένιωθα σκατά όλη την ώρα γιατί δε θα είχα την έγγριση τους ποτέ.

Θα επεκταθώ στο άλλο τοπικ :smiling_face_with_three_hearts:

4 Likes

Θεούληδες :smile:

2 Likes

https://indianexpress.com/article/health-wellness/vegan-influencer-zhanna-samsonova-dies-vegan-diet-starvation-protein-deficiency-8871632/?fbclid=IwAR1-BezvH2LzF0w1y76uNSocGyKhAIWypYHU9ADuqOpIiRfIyR8k3vbytTg

4 Likes
2 Likes

Δεν ξερω τι ειν χειροτερο , το οτι δεν εχει ψυχη πελατες το μαγαζι κ βαριεμαι ανυποφορα, το οτι (δεν ξερω αν το παθαινετε κ εσεις) η βαρεμαρα χτυπαει στην μεση κ τα ποδια κ εγω πρεπει να είμαι ορθιος ή Η ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΙΔΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΕΔΩ Κ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ;;;;;

12 Likes

Κ το θεμα ειναι οτι εχω “εκπαιδευτει” τοσα χρονια ν ακουω μουσικη κ δεν μπορω να την αγνοησω. Κ οκ οταν πριν ενα χρονο ειχε το γουστο του οταν αλλαξε το cd κ επαιξε καινουργια τραγουδια αλλα ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ 300 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟ YOU COULD BE LOVED ΣΕ ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΉ ΕΚΤΕΛΕΣΗ;;;;;

6 Likes

Να νιώθεις διαρκώς ότι δεν θέλεις να κάνεις τίποτα.

3 Likes

Τουλάχιστον κλεινουμε κ παω σπιτι να δοκιμάσω αυτο

5 Likes

Δεν έχεις πιει σοτζου; Ωραίο! Ρίξε κριτικη

2 Likes

Δεν μπορω να καταλάβω σαν τι μοιαζει. Μ εχουν πει ειναι σαν τσιπουρο, μου εχουν πει είναι σαν βοτκα εγω θα ελεγα οτι ειναι πιο κοντα στην γευση του κονιακ αλλα πιο ηπιο κ γλυκό.

Πρωτη εντυπωση θετικότατη, θα μπορουσα να πιω 3 μπουκάλια αλλα δεν θα το κανω γιατι 16% αλκοολ.

Ναι κ φυσικα το ηπια μαζι με μπυρα.

4 Likes

Κατ εμέ χειρότερο όλων, το 1ο!
Δεν έχω χειρότερο απ το να μην έχεις τι να κάνεις στο χώρο εργασίας κ να βαριέσαι. :sweat:
Το soju βγαίνει κ με φρούτο… τύπου φράουλα, δαμάσκηνο, κλπ… Πολύ καλό!

2 Likes

Σήμερα ανακάλυψα τυχαία την ύπαρξη αυτού του αριστουργηματικού ριάλιτι. Άντε και στα μέρη μας!
https://www.youtube.com/watch?v=br4kx6yrPzo&t=1337s

25 ευρώ όλα μαζί… . Κάποια έχουν ταλαιπωρημένα εξώφυλλα αλλά δεν με πειράζει κ τοσο. Το άλμπουμ της Kate Bush δεν μου άρεσε καθόλου, παίζει να μην ξαναπαίξει. Ήταν επιθυμία της συμβιας μου, η οποία μου είπε ότι έχει καλύτερα άλμπουμ κ αυτό είναι κάπως πιο πειραματικό από ότι ακούει…δεν πειστηκα.
Κορυφή το Dawn razor, από κοντά το Gods own medicine. Δεν ξέρω αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο από τους The mission.

9 Likes

Renaissance όμως εκπληκτικό! :+1: :+1: :+1:

3 Likes

Ναι, τρελή ανακάλυψη. Κάποιο παιδί εδώ το είχε βάλει στο παιχνίδι, στο '74 κ μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση. Είχα πάρει το Azure D’or, οπότε είχα μια ιδέα αλλά είναι καλύτερο αυτό. Κ γενικά δεν είναι το κλασικό progressive rock, έχει κάτι το ατμοσφαιρικό κ 60’ς.

3 Likes

Και folk στοιχείο και ένα από τα καλύτερα κομμάτια ever for me (Mother Russia).

3 Likes

Φοβερό το Turn of the cards, όπως και η… Σεχραζαντ που είναι το πιο γνωστό τους, τα είπαμε συνοπτικά στα αντιστοιχα έτη και πιο αναλυτικά για το…

2 Likes

Τα 3 πρώτα Mission τα ακούς χωρίς δεύτερη σκέψη. Από εκεί και πέρα, ας συμπληρώσει κάποιος που κατέχει σε μεγαλύτερο βαθμό την δισκογραφία τους.

2 Likes

Αποθεώνουν από κάτω.

Ο ορισμός του τρας…Θέλει βοήθεια η κοπέλα…

4 Likes