Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Ναι. Σε αφηνει ακριβως Γκαζι.

Χρονος κανα 40λεπτο απο τοτε που θα ξεκινησει. Κοστος, αν θυμαμαι καλα, 9 ευρω one way. Αν βγαλεις με επιστροφη, ισως εχει μια μικρη εκπτωση.

3 Likes

Ναι με μέτρο. Απ’ το αεροδρόμιο φεύγει η μπλέ γραμμή που σε πάει κατευθείαν Τεχνόπολη. Το μόνο που μπορεί να πετύχεις είναι να μπεις αρχικά στο συρμό του προαστιακού που σταματάει Δουκίσσης Πλακεντίας και μετά επιβιβάζεσαι στο μετρό (πας υπόγεια) και παίρνεις την ίδια γραμμή.

Το εισιτήριο νομίζω κάνει 9€ ή κάτι τέτοιο

2 Likes

Επίσης το μετρό από/προς αεροδρόμιο έχει δρομολόγια ανά 36’. Εναλλακτικά κάνεις το προαναφερθέν σπάσιμο με τον προαστιακό. Το βράδυ σταματάει το πολύ 11μιση πάντως, δεν ξέρω για τι ώρες το θες, αλλά και σε αυτή την περίπτωση μπορείς να πάρεις 24ωρο λεωφορείο από/προς Σύνταγμα (το οποίο κοστίζει 6 ευρώ).

εδιτ : μία φορά έχω πάει αεροδρόμιο με μετρό και αυτή σχεδόν καταλάθος ;p, πάντα παίρνω λεωφορείο. υποψιάζομαι όμως ότι σιγά μην ελέγχουν τους πρεσιους τουρίστες για εισιτήριο. το φοβερό είναι ότι τα 9 ευρώ τα δίνεις για μία στάση, από κορωπί μέχρι αεροδρόμιο, ενώ μέχρι εκεί φτάνεις με κανονικό εισιτήριο.

1 Like

ok κατάλαβα. ψιλοκομπλέ βγαίνει η φάση. μάλλον για κάτι τέτοιο με κόβω. θα περιμένω μερικές ημέρες να δω τι θα παίξει με δρομολόγια και ίσως κλείσω αεροπορικά αν δεν αλλάξει κάτι…
θενκς για τα ινφο παίδες.

Πάντως το ΚΤΕΛ λειτουργεί ακόμη αν δε βαριέσαι, το πήρε ο αδερφός μου προχθές που πήγε Έβρο, απλά σε πάει από Γιάννενα

@spiritcrush δεν πιστευω να εισαι τοσο off topic?

2 Likes

όχι δεν παίζει σε καμια περίπωση. Είναι παρα πολλές οι ώρες και δεν εχω την υπομονή… :smile:

1 Like

Αν έχεις Whatsup έχει και -20% με κωδικό (0.20€) σε Aegean και Olympic Air, νομίζω πιάνει και το Θεσσαλονίκη - Αθήνα. Αν δεν έχεις πες μου να σου στείλω

2 Likes

Κολύμπι ξέρεις?

2 Likes

^ και αν όχι,

4 Likes

Μου ήρθε και αυτό στο μαιλ μόλις


Ψηφίζω Ford :joy:

2 Likes

Ωχ, δημιούργησε ήδη σχολή ο τύπος με το Ζάσταβα

6 Likes

“Μεγαλων” παικτων και ξεκιναει με τον Αθανασιαδη… να δω και το υπολοιπο ή θα μας δειξει και καναν Μπασινα σε λιγο?

Συνεχίζω ποδοσφαιρικά. Τρίλιζα με παίχτες και ομάδες. Το έχω λιώσει όταν βαριέμαι και είμαι σπίτι.

3 Likes

Ήταν γκολάρα όμως!

Κοίτα είχε όντως ταλέντο αλλά χωρίς μεγάλη διάρκεια. Τον φάγανε τα πάρτι με το Χάρη Σιανίδη και να ανοίγει πέλφε στα μαγαζιά.

1 Like

Αθλητικών συνέχεια. Αδιάφορο τι ομάδα είναι οι πολιτικοί αλλά εδώ μιλάμε για τον Κασσελάκη που είναι ξεχωριστή περίπτωση.

Και πού να ακούσεις τη γιαγιά του. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

1 Like

μαλλον οταν ηταν μικρος ειχε παρει τηλεφωνο στον τσουκαλα

6 Likes