Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Συμβαίνει συχνά να είναι κάτι sold out? Μού φαίνεται πολύ περίεργο ενώ τους είδαμε το καλοκαίρι να μην έχει εισιτήρια blind guardian

Τους είδαμε το καλοκαίρι του 2022, με μέτρια απόδοση αν και δυνατό σετλιστ.
Σε κλειστό χώρο είναι πολύ καλύτερα.
Αλλά γενικά συμφωνώ

1 Like

2o 5Κ τρεξιμο φετος και βρεθηκα προ εκπληξεως μιας και εριξα τον χρονο μου κοντα 3 λεπτα (23 λεπτα απο 26). Εχουμε κανεναν δρομεα να δωσει κανα τιπ/προταση προπονησης για τα επομενα 3?

4 Likes

Έχουμε!

10 Likes

Μας τα χει ζαλίσει ο φίλος μας.

2 Likes

@Neniel @OwlKitty κοριτσάρες μου όμορφες!! Κατέγραψα τις απαντήσεις σας στο @Εσείς,πώς κοινωνικοποιείστε και θα σας απαντήσω μόλις ξεμπερδέψω με τα διαβάσματα!! Σας στέλνω την αγάπη μου!!!

2 Likes

Διαβαζε διαβαζεεεε!
Κι εγω παω να προετοιμασω το σημερινο μου μαθημα σιγα σιγα.

1 Like

Ωραία η πλάκα τις προηγούμενες μέρες για το κτίριο που θα έπρεπε να βρει ο Κασσελάκης σε μια βδομάδα.

Πληροφοριακά πάντως να πω ότι ο Κασσελάκης στέλνει στο ειδικό της Καλλιθέας 8 κλιματιστικά και 1 διάδρομο.

Και εκεί που καθόμουν ανέμελη και αμέριμνη, ακούω να βγαίνουν ήχοι van der graaf generator από την τηλεόραση και αππαρεντλυ έπαιζε το refugees στην παραλία της ερτ. Όμορφα.

3 Likes

Η τελευταία σκηνή, ωραία, σ’ ευχαριστώ!!!

1 Like

Το είδα πάλι κάπου στο twitter για τις τραπεζικές χρεώσεις και μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι, για πληρωμές σε ΔΕΚΟ κλπ, να πληρώνετε πάντα στο ηλεκτρονικό κατάστημα της επιχείρησης με την κάρτα σας, για να μην πληρώνετε κερατιάτικα στις κωλοτράπεζες.

Εδώ για ΔΕΗ, εδώ για ΕΥΔΑΠ, τους άλλους παρόχους, ηρων/ελπεδισον/cosmote/ote/nova κλπ βρείτε τα μόνοι σας, λογικά όλοι πρέπει να έχουν.

Για τους ΕΕ που πληρώνουν ΕΦΚΑ και δεν έχει πληρωμή με κάρτα (Πιερρακάκη είσαι παιχταράς) και αναγκαστικά σου δίνει RF, ΜΗΝ πληρώνετε με τον κωδικό RF στο web/mobile banking, αλλά πηγαίντε στην επιλογή ΕΦΚΑ (ΟΑΕΕ, ΟΓΑ, ΕΤΑΑ, ΕΤΑΠ-ΜΜΕ), αυτό για την εθνική ψάξτε πως είναι στις άλλες τράπεζες, και τότε βάλτε τον RF. Η χρέωση θα είναι 0.30€ αντί για το φιξ 0.60€ των RF πληρωμών, δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμη τρόπο να το κάνω τσάμπα.

Δεν είναι μεγάλη διαφορά, 4-5€ το μήνα ξέρω γω, αλλά προτιμώ να πάρω ένα επιπλέον πρινσάκι και να πάθω καρκίνο του πνεύμονα παρά να πληρώνω γαμησιάτικα στους μπινέδες

6 Likes

Ισχυει απολυτα, το κανω πολλους μηνες τωρα, προσπαθω παντα να βρω απευθειας πληρωμη μεσα απο τα καταστηματα. Δεν εχουν ολοι ομως ή τουλαχιστον δεν ειχαν 1-2 που επρεπε να πληρωνω. Επισης, προσθετω οτι εκνευριζομαι οταν προσπαθω να πληρωσω με ξενη καρτα (Ν26 ή Ρεβ ή αλλες) και δεν με αφηνει. Π.χ. Cosmote + Rev.

Καλο τιπ αυτο με το RF, παροτι δεν ειμαι ΕΕ. Και ναι, μπορει να ειναι λιγοτερο απο 4-5 ευρω και να ακουγεται αστειο, αλλα δεν αξιζουν ουτε μισο λεπτο παραπανω απο οσα ηδη πληρωνουμε. Ας γινει ενας καφες ή μια μπυρα σε συναυλια αυτο το ποσο.

4 Likes

Περίεργο αυτό, γιατί? Μήπως δε σε έχουν αλλάξει? Εγώ την είχα βγάλει όταν ήμουν Αγγλία και με μετέφεραν κάποια στιγμή στο Λουξεμβούργο (?), όταν πήραν άδεια, όχι ότι πρέπει να έχει καμία σχέση βέβαια, κανονικά έπρεπε να περνάει.

Για δοκίμασε να βγάλεις μια virtual, εγώ έχω βγάλει μία και μόνο αυτή χρησιμοποιώ από revolut για online συναλλαγές (ήταν δωρεάν τότε)

1 Like

Οχι, έχω αλλάξει σίγουρα. Προχθές δοκίμασα τελευταία φορά. Γενικώς, είμαι πολύ up to date με αυτά και έχω πολλές κάρτες για να μην θεωρούμαι “ενημερωμένος” για τυχόν αλλαγές. Απλώς νομίζω ότι μερικές εταιρείες “κόβουν” τις ξένες κάρτες για λόγους που δεν ξέρω. Το έχω πάθει με ΔΕΚΟ, νομίζω ΔΕΗ, παλιότερα. Αλλά έφτιαξε. Από την Κοτέ δεν το περίμενα, διότι ένας τουρίστας μπορεί να πάρει μία σιμ για καρτοκινητό και λογικά θα πληρώσει με την κάρτα του. Τώρα που το σκέφτηκα όμως, θα δοκιμάσω να μιλήσω με το τσατ.

Virtual έχω δοκιμάσει με Νετέλερ (δεν έχω φυσική κάρτα άλλωστε), τζίφος. Στη Ρεβ οι virtual είναι μίας χρήσης και έχω Cosmote One που θέλει πάγια εντολή, άρα αυτή απορρίπτεται by default. Θα δω κι άλλες καρτες.

1 Like

Η μαλάκια που με βοήθησε με την βαρεμάρα σήμερα :stuck_out_tongue:


Βγήκα Τσάντλερ γουστάρω :ok_hand:

4 Likes

Δεν τον ξέρω τον φίλο, κουλ φαίνεται πάντως

1 Like


@ktn συμφωνείς;

4 Likes

Αποκλειστικό υλικό από @nikatapi σε μέτρια ίντυ/αλτ συναυλία

_

5 Likes

3 Likes