Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Το καλοκαιρι του 1995 δουλευω και ειμαι Αθηνα τον Αυγουστο. Κυριακή αργα το βραδυ, πρεπει να ειναι 13-14 Αυγουστου, χαιρετώ έναν συναδελφο που ετοιμάζεται για διακοπες το επομενο πρωι και, για καποιον λογο που δεν θυμαμαι πια, εχει το commodore μαζι με τις κασετες-παιχνιδια -και φυσικα το CM- στο γραφειο αντι στο σπιτι. Τον ψηνω να μου το αφησει για μια εβδομαδα, δεν ειχε και κανενα νοημα να το εχει στο γραφειο να καθεται.

Δευτερα (πια) λιγο μετα τα μεσανυχτα εχω γυρισει σπιτι, εχω παρει σουβλακια και 1.5 λιτρο κοκακοα, εχω συνδεσει το μηχανακι στην τηλεοραση και μιλαω με την αδερφη μου στο τηλ που ξεκιναει με το βραδινο πλοιο απο Αντιπαρο, για να επιστρεψει μετα απο τις διακοπες της. Με βρηκε το πρωι μπροστα στην τηλεοραση, να παιζω CM σαν ναρκομανης, αϋπνος μετα απο ενα ΣΚ σερι δουλειας και με τη Δευτερα να ξημερωνει για δουλεια (ξανα).

Κοκακοα δεν ειχε μεινει, ουτως ή αλλως επινα εκεινη την εποχη εναμισι λιτρο καθε βραδυ πριν κοιμηθω.

5 Likes

Γιατι οχι κοακολα?

1 Like

Σωστο. Απλως ετσι μου βγηκε, δεν συνηθιζω να την αναφερω κιολας αφου δεν πινω πια εδω και χρονια.

1 Like

Μπράβο μου , λοιπόν , που ξεκίνησα την μανατζεροσυζήτηση

Εγώ ξεκίνησα με το FM2006. Στα μάτια μου το peak το έφτασε στο FM12 και ακόμα αυτό έχω

όταν ξεκίνησαν να το φορτώνουν με υπερβολικές προπονήσεις - τακτικές κλπ ανούσια για χάρη του ρεαλισμού λες και είμαστε αληθινοί Μεντιλίμπαρ ενώ απλά παίζουμε ένα παιχνίδι το σταμάτησα

1 Like

Το έχουν ξεφτιλίσει με τον ρεαλισμό…Για να παίξεις μια σεζόν θέλει ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ και ψάξιμο. Τελευταίο fm που έπαιξα (και χαζοπαίζω ακόμα) ήταν το FM20…Και θέλω να το δείξω στα πιτσιρίκια (9 ετών) αλλά δεν ξέρω αν θα την παλέψουν με τόσα που πρέπει να βλέπεις κάθε φορά…

1 Like

Είμαι τόσο millenial που όταν βλέπω αυτό το POV σε βιντεάκια από το tik tok, αμέσως το μυαλό μου πηγαίνει σε κάποια ανίατη ασθένεια.

2 Likes

Υπάρχουν κι άλλοι που δεν μπορούν να συνδεθούν στο φβ?

Ω ναι!

1 Like

Ναι facebook crash, τι ζούμε!

και ig τα ιδια

Πως λέγεται αυτός που φυλάει το τυρί???

Σεκιουτυράς

7 Likes

Μπάντες που έχουν παρόμοιο ηχο με Marillion? Πέρα από Genesis, που τους βάζω σε παρόμοια μουσικά μονοπάτια. Α, έχω ακούσει κ το πρώτο ομότιτλο του Fish.

Gazpacho - Night
Gazpacho - Tick Tock
Gazpacho - Demon

4 Likes

Arena -Songs from the lion cage. Βασικα ακους το salomon και αμα δεν, παμε για αλλα.

9 Likes

Καλή Σαρακοστή να έχουμε, με υγεία! Σήμερα μην… πετάτε πολύ ψηλά τον χαρταετό, υπάρχουν και τα δίκτυα της ΔΕΗ!
(Παλιά, τέτοια μέρα είχε τηλεοπτικά σποτ και όχι μόνο, για τους κινδύνους ηλεκτροπληξίας. Τώρα ή πολύ λίγοι πετάνε χαρταετό ή… δεν έχει δίκτυα της ΔΕΗ!)

4 Likes

Εγω ξερω παρα πολλους που πετανε καθε μέρα

9 Likes
2 Likes

:blue_heart:

1 Like