Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Χρόνια πολλά σε όλους μας λόγω της ημέρας, και ειδικότερα στις εορτάζουσες και τους εορτάζοντες - όλο και κάποιος θα υπάρχει εδώ μέσα φαντάζομαι!

5 Likes

Τελικά ακόμα δεν μάθαμε πόσα άτομα χρειάζονται για να λογοκρίνουν ένα ποστ…πόσο μάλλον τρία.

Τρεις χρειαζονται για αυτοματοποιημενο post ban, αλλα υπαρχουν πολλες προϋποθεσεις. Γενικως η συγκεκριμενη πλατφορμα δινει αρκετες δευτερες ευκαιριες και χρειαζεται παρεμβαση των admin για να γινει οριστικο ban.

μου ήρθε μήνυμα σήμερα το πρωί για 3 πόστ που κρύφτηκαν γιατί λέει η (υπέροχη) κοινότητα του ρόκινγκ θίχτηκε. Γι αυτό κ ρωτάω αν μόνο ένα άτομα μπορεί να το κάνει αυτό.

Έφαγα κι εγώ ένα φλαγκ στο νήμα του Ουλι, σε ποστ που δεν προσέβαλε κανέναν προφανώς. Το πρώτο μου, well done. Κάποιος ήταν σε παροξυσμό μάλλον

2 Likes

καποια μαλακια παιχτηκε γιατι εμενα εγιναν 40 τα οποια ηταν το λιγοτερο κοσμια
δεν νομιζω να το εκανε καποιος - εγω παντωσ οχι

True Blue Progressive | Science fiction, Fiction, Science

1 Like

Νομιζα οτι ηταν genuine απορία, δεν ήξερα ότι εχει συμβεί όλο αυτό. Γενικώς, το board έχει αυτοματοποιημένες λειτουργίες. Δλδ, χρειάζεται να γίνει flag απο συγκεκριμένο αριθμό χρηστών (το έχουμε τσεκάρει αυτό στην πράξη με τον Q κάποια στιγμή, δεν θυμάμαι σε ποιο νήμα) για να πάρεις ειδοποίηση για edit. Αν υπαρξει ξανά flag, το ποστ δεν επανερχεται και πρεπει να βαλει χερι καποιος μοντ.

Μαζικα flag οδηγουν σε αυτοματο προσωρινο 4ωρο κλειδωμα νηματος. Αυτο που δεν εχω καταλαβα ειναι “ποσα φλαγκ εγιναν στο νημα των Αθλητικων Νεων για να ειναι κλειδωμενο εδω και τρεις εβδομαδες”; Εκει ισως οι μοντς να εβαλαν χερι, δεν ξερω την πλατφορμα για να ειμαι ειλικρινης.

Γενικως, το φορουμ εχει μια ταση “αυτοεξυπηρετησης”, κατι που σημαινει οτι οι μοντς παρεμβαινουν (λεμε τωρα) οταν χρειαζεται. Αλλα αν ο χρηστες ειναι γτπκ ή αν αναμεσα τους υπαρχουν σπαμερς και flag abusers, τοτε κινδυνευει να κλειδωθει μεγαλο μερος των νηματων για μερικους μλκς (αν σκεφτειτε καποιους συγκεκριμενους, δεν θα σας κρινω).

3 Likes

για τον π**τσο καβάλα

5 Likes

Σκεφτηκα οτι ισως επρεπε να ειμαι διακριτικος, αλλα δεν υπολογισα εσενα :rofl:

4 Likes

Για spamers δεν μου ερχεται κατι στο μυαλο αλλα για flag abusers να μιλησετε με τον νικολακη τον πουλου

1 Like

Πάντως, ούτε εγώ έχω κάνει, μόνο παλαιότερα σε 2-3 στο σινεφιλια για οφ τόπικ και σ’ ένα δικό μου ποστ (λολ) για να δω τι θα γίνει, και στις δύο περιπτώσεις δεν έγινε τίποτα. Αλλά δεν γνώριζα τον πιθανό κίνδυνο μπαναρίσματος μέλους (έστω και αν απαιτούνται πάνω από 3 flag), οπότε τώρα είμαι πολύ προσεκτική.

Μην είσαι τόσο διακριτικός, κάποιο κρυφοπουτανάκι παίζει με την παλάμη του και την υπομονή σας. (δεν έφαγα ακόμα φλαγκ, so κλαιν μαην ;p).

3 Likes

Εγώ από την άλλη ακόμα δεν έχω καταλάβει πόσα άτομα χρειάζονται για να τελειώσουν τα early bird εισιτήρια στις συναυλίες

Σορυ ο καθένας τα δικά τους, συνεχίστε

9 Likes

το να ενοχλεισ παραπανω απο εναν δεν σου περναει απο το μυαλο φυσικα

Τα early birds στους Korn εξαφανίστηκαν αμέσως by the way.

Εκείνο το νήμα κλείδωσε αυτόματα μετά από μαζικά φλαγκ του Καραγκιόζη του φόρουμ, ξέρουμε όλοι ποιος είναι. Κάντε με φλαγκ, ντροπή μου που γράφω τα αυτονόητα

μηπως το εχεις muted;
κατω απο το τελευταιο ποστ κανε αυτο το καμπανακι normal ή tracking αναλογα τι θελεις
image

2 Likes

Μια φορά ηλίθια, πάντα ηλίθια.

Αυτό ήταν τελικά, ούτε που θα το πρόσεχα. Σ’ ευχαριστώ!<3

Μπορεί το ίδιο άτομο να κανει φλαγκ στο ιδιο ποστ πάνω απο μια φορά? Αν ναι, εξηγείται καπως το πράγμα.

(post deleted by author)

1 Like