Ο Paul Gilbert στην Ελλάδα (ω ρε μάνα)

ναι ειδα αφισα στο μετροπολις

Thanx pall!

Τι γίνεται με τα εισιτήρια?
Αγοράσατε αρκετοί?:slight_smile:
Εγώ θα πάω με 2 ακόμα φιλαράκια στη Θεσσαλονίκη…ο ένας εκ των δύο πήρε vip ticket8O…182 ευρώπουλα…8O8O

Eγώ για Αθήνα έχω ήδη βγάλει εισητήριο.

πήρα το ticket #181

Μπορει καποιος να μου πει τιμη εισητηριου για Θεσσαλονικη?

απο ένα φόρουμ βρήκα ότι για Θεσσαλονίκη έχει 30ε…
το δικό μου νουμεράκι είναι Νο 0010

Ο καιρός γαρ εγγύς… Κατεβείτε όλοι από καρέκλες, ντιβάνια, κρεβάτια, ανάκλιντρα, πορτ μπεμπε και πάμε να ακουσουμε τον Paul …

άντε να ετοιμαζόμαστε για το Live αύριο!!ποιοι θα πάμε?

Πολύ καλό εκτελεστικά live στη Θεσσαλονίκη. Ο ήχος πρέπει να ήταν καλός, αλλά έτυχε να βρεθώ ακριβώς μπροστά στον μπασσίστα και μου πήρε τα αυτιά ο ενισχυτής του… Ο τύπος όμως έπαιζε τα άντερά του.

ΑΛΛΑ:

Για κλαμπ χωρητικότητας 300 το πολύ ατόμων,
4μελή μπάντα,
μετά βίας 1,5 ώρα σετ και
απουσία support (που 'ναι ο Ζήρας, οέο; )

τα 30 ευρώ μου φάνηκαν κάπως πολλά… Ίσως γίνομαι γκρινιάρης αλλά ένιωσα σαν να με κλέψανε λίγο.

Επέστρεψα κι εγώ από Σαλόνικα… Θα συμφωνήσω με τον από πάνω και για την διάρκεια και για την ποιότητα του ήχου. Εγώ τον άκουγα πρώτη φορά (εκτός από κάτι σκόρπια ρέισερ εξ) και μου φάνηκε πολύ καλός. Η μπάντα του ήταν πολύ δυνατή. Επίσης μου άρεσε και η σχιστομάτα στα πλήκτρα, αλλά μάλλον μου την πρόλαβε κάποιος Γκίλμπερτ…

Εγώ εκεί θα είμαι.

Δεν ξέρω γιατί ο ήχος δεν ήταν καλός στη Θεσ/νίκη (που έπαιξε;), πάντως στο ΑΝ συνήθως ο ήχος είναι ΟΚ.

Ρε παιδιά να γκρινιάζετε για τα 90’ το καταλαβαίνω, αλλά για την τετραμελή μπάντα; :-k

Δεν γκρινιάζω, απλά το να είχε πιο μεγάλη μπάντα ίσως δικαιολογούσε την τιμή του εισιτηρίου. Μια χαρά είναι η τετραμελής μπάντα, αλλά όταν όλα τα άλλα δεν δικαιολογούν το ακριβό εισιτήριο λες “ε, θα έχει πολλά άτομα που πρέπει να πληρώσει”.

Έπαιξε σε μία τρύπα του Μύλου, που ούτε ήξερα ότι υπήρχε. Η σκηνή να φανταστείτε ήταν στη γωνία… :stuck_out_tongue:

Θα συμφωνήσω επίσης για τη σχιστομάτα.

H αλήθεια είναι πως ξένο καλλιτέχνη με λιγότερα από 25? δεν βλέπεις πλέον…

Για την “σχιστομάτα” επιφυλάσσομαι να γράψω γνώμη αύριο! :wink:

Νταξ,καλος ηταν :stuck_out_tongue:

Ωραία! 8)

Θα γράψω εντυπώσεις αύριο!

Ωραία ήταν όντως.:wink:
Όλη η μπάντα.

Έπαιξε περίπου 17-18 τραγούδια (πάνω απο 1μισή ώρα…1:45 περίπου) με μια διασκευή στο… Red House τέρμα Guilbertική.:smiley: και τέλειωσε με Who.

Αν και ήμουν αρκετά μπροστά και δεξιά,ο ήχος ήταν καλός και καθαρός.
Η κινέζα σύζυγος καλή επίσης.:wink:

Αν και δεν γνώριζα πάρα πολλά τραγούδια του,άρχισα ήδη το ψάξιμο να τα μάθω.:slight_smile:

Καλημέρα!!! Χθές πέρασα πολύ ωραία…Αρκετός κόσμος, καλός ήχος,πολύ καλός ο Gilbert και του γκρούπ του…Ο μπασσίστας μορφή!!! Με τον Ζήρα τι έγινε και ακυρώθηκε όταν μέχρι την Παρασκευή ήταν στάνταρ ???

και γω πέρασα κορυφή!νταξ ο τύπος τα έχει όλα…κορυφαία κομμάτια,αν και περίμενα να τραγουδήσει και κανένα svt ή από Mr.Big αλλά οκ…ο ήχος πολύ καλός και η μπάντα του το έχουν πολύ…ο μπασίστας τρελό χτύπημα!άντε να μας ξανάρθει!

Simply AWESOME!!!:smiley: