Placebo , 10+11 Σεπτεμβρίου , Θεσ/νίκη-Αθήνα

ταξι λοιπον, ευχαριστω πολυ.

δεν θα πρεπει να ξερουμε που μενεις για να σου πουμε για λεωφορειο?

λεωφορια!

17 η 37
περνανε απο εγνατια! κατεβαινεις στο τερμα!

30
ξεκιναει απο βασιλης ολγας ανεβαινει μαρτιου μετα απο παπαναστασιου κ μετα απο μποτσαρη περναει απο κατω κ ανω τουμπα κ καταλαγει τριανδρια

Χμμμμμμμ, έχει δει κανείς αυτό;;;

http://nlb.meteo.gr/cf.asp?city_id=155

:-s:-s:-s:-s

βασικα μπορεις να παρεις λεωφορειο το 17 η 37 απο εγνατια, να βγεις καυταντζογλειο και να πας με τα ποδια, δεν ειναι μακρια

η παιρνεις ταξι :stuck_out_tongue:

μηπως ξερει κανενας τιποτα για το after show party που προκειτε να γινει???

η βροχή είναι σχεδόν σίγουρη για αύριο :frowning:
οι φήμες λένε ότι και με βροχή θα γίνει κανονικά το live…
ελπίζω να μην έχουμε καμιά ακύρωση και κουβαληθούμε τζάμπα…

Έμαθα ότι πάιξανε μία ώρα με το ρολόι, ο κόσμος νευρίασε απίστευτα και άρχισε να πετάει μπουκάλια κλπ. Περαστικά σε όσους πάνε αύριο ευτυχώς μετάνιωσα τελευταία στιγμή και δεν πήγα!

Εχω δει τους placebo 4 φορες 2 αθηνα 2 θεσσαλονικη

μολις γυρισα απ την συναυλια

μεγαλο μπραβο στους Placebo για την “επαγγελματικη” τους εμφανιση
και ενα μεγαλο “Fuck you” στον κοσμο…

αν και ειμαι βερος θεσσαλονικιος πραγματι λυπαμαι για την καταντια του κοσμου εδω περα

μετα απο τοσους μηνες περιοδιας παιξανε encore μονο το taste in man χωρις ολα τα αλλα
και γουσταρω που το κανανε γιατι δεν αξιζετε ρε ταγαρβλαχοι PLACEBO

Τι ακριβώς έγινε; Λες για τα μπουκάλια ή και τίποτα άλλο;

ΤΟ μονο που θα πω ειναι οτι ο κοσμος εδω περα ειναι για κανα χατζηγιαννη και βανδη αντε στο τσακιρ και κεφι και για τον “saki”

για μενα τελος η θεσσαλονικη μακαρι να μην ξαναρθουνε εδω περα γιατι δεν το αξιζει ο κοσμος

Μπορει να εχει πολλα δικια ο salon αν και δεν ξερω τι εγινε ακριβως. Αλλα το γεγονος παραμενει οτι το live τελειωσε ακριβως στις 10, ισως και λιγα λεπτα πιο πριν. Πολυ κακος προγραμματισμος απο την εταιρια μιας και εκοβαν εισιτηρια μεχρι 9.30. Το λιγοτερο που θα μπορουσε να γινει αν η διαρκεια ηταν τοσο μικρη (1 ωρα) ηταν να ξεκινησουν τουλαχιστον στις 10 ωστε ολοι να δουν ολη τη διαρκεια τουλαχιστον. Παρασκευη ημερα εγκαινια εκθεσης στη Θεσσαλονικη με τοση κινηση ειναι λογικο οτι καποιοι θα αργησουν και εν παση περιπτωση δεν γινεται να τελειωνει μια συναυλια για την οποια καποιος πληρωσε 40 ευρω στις 10 παρα. Δωστε του τουλαχιστον την ευκαιρια - ψευδαισθηση να το ζησει και να το δει ολο, οχι αγχωμενα χανοντας 20-30 λεπτα απο εμφανιση μιας ωρας. Μπουκαλια οντως πεταχτηκαν απο νευριασμενους οταν τελειωσε η συναυλια σε ηχοληπτες κτλ και ολοι εφυγαν μεσα στα νευρα. Ελπιζω Αθηνα να ειναι καλυτερα αυριο

Ο κόσμος δεν αξίζει συναυλία 58 λεπτών;
salon… παρεκτρέπεσαι.

Αυριο Αθηνα ειμαι σιγουρους οτι θα παιξουνε ολο το Playlist…πραγματικα λυπαμαι για το σκατοχωρι μας…

γεια σας παιδες

μολις γυρισα και εγω απο την συναυλια ( οχι δεν πεταξα μπουκαλια :stuck_out_tongue: )

παρ’ολα αυτα νομιζω πως επρεπε να παιξουν λιγο παραπανω. Πριν παω στην συναυλια κοιτουσα τα σετλιστς στις τελευταιες εμφανισεις και ηταν ολα ιδια . Ε , εδω εκοψαν 5 τραγουδακια (συμπεριλαμβανομενων των Meds και Special Needs ). :frowning:

Ανεξαρτητως αυτου , η εμφανιση τους ηταν αρκετα επαγγελματικη . Βασικα νομιζω πως αυτο ηταν ενα απο τα βασικα προβληματα. Μπηκαν 20.55 επαιξαν τα τραγουδια , ειπαν και το Taste In Men στο encore και εφυγαν. Δεν ειχαν καθολου αλληλεπιδραση με το κοινο εκτος απο 1-2 εξαιρεσεις.

Αν και δεν ειμαι τρελος φαν των placebo (αρα ουτε ειδικος) μου αρεσαν πιο πολυ τa Ashtray Heart , Soulmates , The Bitter End.

[SIZE=“4”]SETLIST[/SIZE] (με καθε επιφυλαξη )

Nancy Boy
Ashtray Heart
Battle For The Sun
Soulmates
???
Every You Every Me (alternative version)
Breathe Underwater
The Never-Ending Why
Bright Lights
Teenage Angst
All Apologies (Nirvana cover)
Song To Say Goodbye
The Bitter End
Encore:
Taste In Men

ΥΓ1. το θεατρο Γης ηταν γεματο . Χωρις να ξερω χωρητικοτητα υπολογιζω γυρω στους 7-8.000. Αν γνωριζει καποιος ας με διορθωσει.

ΥΓ2. το εισιτηριο στα ταμεια ηταν 45 ευρω , οχι 40.

55 λεπτα ακριβως παιξανε ,μπουκαλια δεν πεταξα αλλα γιουχαρα πολυ

Φιλαρακι το Special needs νομιζω το παιξανε εκτος αμα ημουνα τελειως κομματια:lol::lol:
αυτα που κοψανε σιγουρα ειναι το Encore 1)Trigger…2)Infra-red 3)Post blue

y.g Μπραβο ρε μεγαλε απο πανω μεγαλη μαγκια εκανες…

Αν αυτό έχει επιπτώσεις και στο δικο μας λαιβ μαύρο φίδι που σας έφαγε εκεί πάνω :lightsabre:

:stuck_out_tongue:

Molis gyrisa apo tin pio arpaxti sinavlia tis zois mou.Eimai 37 xronon kai afto pou eidan ta matia mou den to pisteva 55 lepta live apistefto!
Poustrakia pate spiti sas!
Athinaioi min pate h ama pirate eisitirio parte kai tomates!

α ναι ?:-s

σε ποιο σημειο το επαιξαν ? οπως προειπα δεν ειμαι και μεγαλος φαν :slight_smile: