POEM Live in Athens 11/12/10 @Metropolis

το.δηλώνω.δεν.μπορώ.το.κρύο.
μετά.θα.πρέπει.να.περπατάω.20.λεπτά.
gay/πούστη.πες.με.όπως.θες.δεν.βγαίνω.από.το.σπίτι.
πφφ.

@fake7:
είμαι.φτωχός.δεν.έχω.ρούχα.

Εγω σε λιγο ξεκιναω… Καλα να περασουμε.

εγω δυστυχως εγκαταλειπω λογω αυπνιας, ποδαροδρομου ολη μερα + ψωλοκρυου στη μαπα,καλα να περασετε οσοι πατε :frowning:
\m/

Θες να φύγεις κι απ’ την Ελλάδα τρομάρα σου!

πω κρύο. τώρα που το νιώθω καταλαβαίνω τι κρύο(το λέω ευγενικά βλέπεις) θα φάω άμα πάω. Καλά να περάσουν όσοι πάνε.

πο μλκ, οφτοπικ αλλα ο μπιλιας εχει point, αμα κρυωνεις τωρα, ξεκινα να κολυμπας καθε μερα καπου ανοιχτα με τετοιο καιρο για κανα 2ωρο, μπας και προλαβεις να συνηθισεις οξω το ψωλοκρυο που επεται:p

Eτσι, ετσι… Να το χανουνε και άλλοι το live εκτος απο εμενα… :twisted:

και εσύ από κρύο???:roll::roll:
Ήθελα να τους δω. Είναι η τρίτη φορά ξέρω γω που δεν μπορώ να πάω, για διάφορους λόγους(νταξ σήμερα πιστεύω ο πιο σοβαρός:lol::lol: όπως καταλάβαμε), θέλω καλοκαίρι, θερμοκρασία γύρο στους 25-26 βαθμούς, βραδάκι.:stuck_out_tongue:

Ασάμπαθε, μα την Παναγία, αν ξαναδιαβάσω στο μέλλον ποστ σου όπου θα λες πόσο σ’ αρέσει ο χειμώνας και πόσο τον προτιμάς απ’ τον καλοκαίρι κτλ., θα σε κάνω ρόμπα σ’ όλο το φόρουμ.

Τεσπα, κι εγώ δεν πάω τελικά, βαριέμαι, γουστάρω σπιτογατοκαταστάσεις/πιτσοταινιοκαταστάσεις/μουσικοβιβλιοκαταστάσεις απόψε. Αλλά ΟΚ, εγώ τους έχω δει και 3-4 φορές, δε με πειράζει και τόσο.

ώπα μου αρέσει ο χειμώνας(σκουφί, μπουφαν και περπάτημα). όχι ο παγετός(που με σκουφί, γάντια και όλο τον εξοπλισμό να είσαι πάλι κρυώνεις). έχει διαφορά σάμπαθε. σόρρυ για το offtopic. σταματάμε εδώ:p

[B]Angel_death, you are here[/B]:

[B]http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=18742&page=7[/B]

Άλλου είδους μαλάκυνση

Ρε μη χάνετε έεετσι συναυλίες:p

Οχι, δουλεια… :frowning:

:lol2::lol2::lol2: ρε είναι αυτός σοβαρός λόγος που έχασες το live. Βάλε ένα παλτό, σκουφί, γάντια και κασκόλ και έλα. Μέσα είχε τρελή ζέστη, με το κοντομάνικο θα έσκαγες.

άλλος από εδώ. Τελικά τα αγόρια του φόρουμ είναι πολύ φλώροι. Τι να πω [-X[-X εμείς πάντως πήγαμε και περιμέναμε και την πόρτα να ανοίξει. Έτσι, για να ξεχωρίζουν τα κομμάντα από τις λούγκρες :stuck_out_tongue:

Το live των POEM εμένα μου άρεσε πάρα πολύ. Ωραίο και το μέρος με την ακουστική κιθάρα και το πιάνο. Ωραίες και οι διασκευές. Έπαιξαν και διασκευή από deftones :metal::metal: Ο ήχος ήταν συμπαθητικός. Στην αρχή δεν ακουγόταν καλά η φωνή και η κιθάρα του τραγουδιστή, αλλά μετά έφτιαξε αρκετά.

Επίσης μου άρεσε πολύ και ο πρώτος, αυτός με το περίεργο μουσικό όργανό που έμοιζε με ιπτάμενο δίσκο. Στους δεύτερους δεν μου άρεσαν τα ψηλά φωνητικά που είχαν. Θα ήθελα κάποιες εναλλαγές, γιατί με κούρασαν.

Τέλος, τα cd τα πούλαγαν πολύ ακριβά. Την άλλη φορά τα είχαμε πάρει 10? και σήμερα είχαν 15,5?. Μάλλον έφταιγε το γεγονός ότι έπαιζαν στα μετρόπολις που πουλάει τόσο τα cd τους. Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά.

Musica Ficta: αποκάλυψη, πρέπει να γίνουν λίγο πιο σύνολο όμως. Ο ηγέτης τους κιθάρα/πιάνο/φωνή τρομερό ταλέντο. Αν ρόκαραν θα μίλαγα για αστραπιαίο χαστούκι με τη μουσική που παίζουν, αλλά διάφορες λεπτομέρειες και ο τρόπος που τραγουδάει με αποτρέπει λίγο. Και να δώσουν περισσότερο χώρο στο βιολί. Σε στιγμές όμως είχα μείνει αρκετά μαλάκας. Θα παρακολουθώ να δω τι γίνεται.

Χώρος οκ, αλλά παραείναι για ροκ συναυλίες, κάποιοι τον βανδάλισαν σε τρομερό βαθμό.

Poem: πρώτη φορά δεν έμεινα ικανοποιημένος από την πάρτη τους. Εντάξει παικτικά μια χαρά (ειδικά ο καμιλ, έστω και αν τον μισοακούγαμε), στα γνωστά στάνταρ, για τις κομματάρες κι αυτή τη φωνή έχω βαρεθεί να μιλάω, ακούσαμε και καινούριο ενδιαφέρον τραγούδι, και στα τελευταία κομμάτια ανέβηκαν αρκετά, αλλά τους βρήκα κουρασμένους και ήθελα περισσότερο νεύρο. Παρόλο που ο τραγουδιστής έκανε πλάκα πως δεν είναι επαγγελματική μπάντα, εγώ είδα μια πλήρως επαγγελματική εμφάνιση. Επίσης, αίσχος ηχοληψία, αυτό το αμιξάριστο πράμα που ακούγαμε επί κοντά 2 ώρες επικίνδυνο και ικανό να καταστρέψει οποιοδήποτε συγκρότημα, και πολύ περισσότερο όταν οι προηγούμενοι είχαν ήχο κρύσταλλο. Ελπίζω να ναι μια παρενθεσούλα στις τόσες μεγάλες τους εμφανίσεις που έχω δει, αλλά δεν πέρασα κι άσχημα.

[I]Σετλιστ:[/I]
End of Season
Eagerly await
Pillow Sickness
Against Me
Traitor
The Bloop (new song)
[I]My Own Summer[/I]
I will put chaos into 14 lines
[I]Uninvited[/I]
Instinct
Giant

:!: :!: :!:

Αυτό δεν το περίμενα.

Αν ισχύει, τελικά όντως δεν έχασα πολλά.

υπερβολικός ο κοκκινορούμης :blues: εξάλλου το γράφει πιο κάτω ότι δεν πέρασε και άσχημα

Όταν κάτι μου αρέσει συνήθως υπερβάλλω. Καμία υπερβολή όμως σε όσα έγραψα πιο πάνω.

Καλα, όταν έχεις δει μια μπαντα και τεσσερις πεντε φορες, απο ένα σημείο και μετά δεν παίζει η ίδια πόρωση με αυτή της πρώτης φοράς. Αν για παραδειγμα εγω ήμουν χθες που δεν τους εχω δει ποτε μάλλον θα έλεγα εντελώς ανάποδα πραγματα…

Eγώ τους είδα για πρώτη φορά και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν πολύ. Το μόνο που με κούρασε ήταν αυτές οι παύσεις μεταξύ των κομματιών. Επίσης ήταν η πρώτη φορά που παραβρέθηκα στο Metropolis για live. Νομίζω ότι θα τους προτιμούσα σε ένα πιο “χύμα” χώρο για να παίξουν. Αλλά πέρασα εξίσου πολύ καλά.

και εγω πρωτη φορα πηγα και τα ειδα τα παιδια αλλα σιγουρα δν θα ειναι τελευταια…:smiley:
γουσταρα απιστευτα το τροπο που παιζανε (ναι εγω ειμαι αυτος που εμενα με στομα ανοιχτο καποιες φορες η με τα χερια ακινητα ενω ηθελα να χειροκροτισω :stuck_out_tongue: )
Οταν τα παιδια στη σκηνη καυλωνουν με αυτο που κανουν στο μεταδιδουν…οι εκφραστεις τους ηταν απιστευτες…και το χτυπημα με το giant στο τελος αξιζε να παρεις 50 μπλουζες μετα :lol: στο επομενο τους live θα ειμαι εκει…