Punk / Ska Punk κυκλοφοριες

Ρε, το ντεμπούτο των Bad Brains είναι από τους καλύτερους punk δίσκους που έχω ακούσει. Αιώνιο respect. Bad Brains, Minor Threat και Black Flag, αυτά είναι.

Έτσι ακριβώς, είπες τρία ονόματα κλειδιά για το αμερικάνικο hardcore, αλλά σε μια ίδια κατήγορια θα έπρεπε να βρίσκονται και οι Husker du, Adolescents, Descendents, Doa, Agent Orange.

Επίσης η (σύμφωνα με τον τύπο emocore) σκηνή της Washington στα μέσα της δεκαετίας του '80 απαιτεί τρομερό σεβασμό. Rites of Spring, moss icon, embrace, beefeater, marginal man κτλ. Είναι τόσα πολλά που με πιάνει ναυτία.

Βlack flag me reyes η με rollins σας αρέσουν περισσότερο; Έχω μία διαφωνία με έναν φίλο γι’αυτό ρωτάω

Ο Φρανκ οντως μεγαλη μορφη,χαιρομαι να τον βλεπω οταν πηγαινω στην εταιρεια που δουλευει.
Καλη φαση να σου λεει οτι δεν γουσταρε το attitude των Exploited και να θεωρει top ατομο τον Colin Abrahall (respect).

Γιατι ακουω Αντι πρωινιατικα μου λετε? (Μια ομαδα απο αγριμια,απο τα κλουβια τους βγηκαν…)

όντως, οι Exploited έχουν κατηγορηθεί και από άλλους (βλέπε Γενιά του Χάους).
Όσο για τους Αντί, χώσε δικιέ μου. Τα χοντρά γουρούνια της Αγιάς Τράπεζας και έτσι. και η κασσέτα με το demo τους που κυκλοφορούσε με δώρο μια (1) τσίχλα. Αθάνατες στιγμές.

και βγαίνουν τώρα οι άλλοι (που κερδίσαν τον διαγωνισμό της μεγαλοεταιρίας), 26 χρόνια μετά τους Aντί, τους Χωρίς Περιδέραιο, τους Clown κλπ και δίνουν συνεντεύξεις τύπου (χαχα), δηλώνοντας με στόμφο ότι έχουν καινοτόμες ιδέες για τα ελληνικά δεδομένα, αναμειγνύοντας το punk με την electro…

Απο τις αγαπημενες ελληνικες μπαντες (ισως η καλυτερη)
STRESS…

http://www.youtube.com/watch?v=pxYRdk3JBgs&feature=related

Κρίμα όμως να μην αναφερθούν οι Misfits

Αγαπητοί στο μεταλλόκοσμο λόγω Danzig και των διασκευών των Metallica

Προσωπικό Κόλλημα:

:metal:

To id μου απο που λες το πηρα?

Rollins, τον πάω σαν μορφή γενικώς.

Το είδα!
Γι αυτό και ποστ-αρα! :yes:

το προτείνω εδώ μιας και κολλάει περισσότερο από οπουδήποτε αλλού, αν και είναι λίγο πιο μετσαλ.

Ηelltrain - Rock N Roll Devil ( 2008 )

[CENTER][/CENTER]

Oλόφρεσκο πράγμα από τους Σουηδούς Helltrain. Είναι ο δεύτερος δίσκος τους, και η μουσική τους έχει αρκετά μεταλ στοιχεία death - αρικα φωνητικά σε συνδυασμό με πανκ και ροκ ν ρολλ ρυθμούς. Bασικά η ταμπέλα death n roll νομίζω ότι τους καλύπτει αρκετά. Πέρα από τις ταμπέλες όμως έχουμε ένα πολύ καλό τελικό αποτέλεσμα! Τσεκάρετε το βίντεο από το νέο άλμπουμ

και το myspace:

yparxei kaneis na goustarei crust, d-beat tetoia skinika?

Αμα γουστάρετε τέτοια φάση ακούστε [SIZE=“3”]THE DEMENTED ARE GO[/SIZE] και θα με θυμηθείτε

Υπ’αρχει κανείς να γουστάρει φάσεις crust d-beat? κ.τ.λ.;

ναί δικέ μου! :slight_smile:
Disfear και Tragedy

μέσα είσαι…τα κλασσικά τα γουστάρεις?

τι εννοείς λέγοντας κλασσικά ψηλέ?

Ω, κραστ, ένα είδος που τώρα άρχισα να ψάχνω.
Μέχρι τώρα έχω ακούσει Disfear, His Hero Is Gone/Tragedy και πιο πρώιμα όπως Extreme Noise Terror και Doom. Απ’ ότι φαίνεται έχει ψωμί το είδος, μέχρι τώρα ό,τι έχω ακούσει είναι και γαμώ!
Όσοι γνωρίζετε περισσότερα περι του θέματος, προτείνετε κανένα δίσκο.

Α, και το d-beat, από τους Disfear δεν πήρε την ονομασία αυτή;

Όχι. Από τους Discharge

Σωστός, έχω την τάση να μπερδεύω ονόματα. :oops:

Κλασσικα ρε παιδακι μου DOOM, EXTREME NOISE TRROR,AMEBIX, DISCHARGE, ANTISCHISM, ANTICIMEX, MOB 47, RATTUS, και τετοια