Punk / Ska Punk κυκλοφοριες

Παιδιά έχει κανείς να μου προτείνει κάτι σε φάση melodic Hardcore (βλ. Belvedere (πρώτο CD), Satanic(όλα από το 93 μέχρι το 99) Surfers ) ??? ή και μερικά που πάιζουνε/παίζανε παλιά σε εκπομπές με extreme sports …κάτι γαματα ska/Hardcore punk ?

Millencolin-Life on a Plate
Mighty Mighty Bosstiones-Question the Answers
Good Riddance-A Comprehensive Guide to Moderne Rebellion
Catch 22-Washed Up and Through the Ringer
Grade-Under the Radar

auta tora einai punk?

Ε,οχι ολα.

dld ti einai?

Ειναι και Punk και μελωδικο Hardcore,ska αλλα αξιζουν.

Αμερικανιες να υποθέσω

Μεσα εισαι.Κακο ειν αυτο?

κ πολυ έτσι χαρωπα ε;

discharge, doom, mob λατεύω τα άλλα δε τα έχω ακούσει εκτός απο extreme που δε μαρεσαν και πολύ
παντως μαρέσει πχιότερο η νιουσκουλ φάση

ωραίος ο κάπτεν ντεγk.

Εγώ πάλι, από μελωδικό πανκ-hardcore θα πρότεινα εντελώς διαφορετικά πράγματα και διόλου επιμειξίες με σκα και ρέγκε. Εξαιρούντε οι μπάντ μπρέινς που είναι το κάτι άλλο.

Epitaph, δοκίμασε τους εξής δίσκους

Articles of Faith - In this life
Channel 3 - After the lights go out
Dag Nasty - Can i say/wig out at denko’s
Descendents - All
The gits - Frenching the bully
Seaweed - Weak
Μarginal Man - Double IMage
Rites of Spring - End On End
Adolescents - S/t
Shudder to Think - Funeral at the movies (αυτό ξεφεύγει λιγάκι)
Embrace - S/t

Αυτά μου 'ρχονται για την ώρα. Θα επανέλθω όμως

ποιος ντεγκ? Κλεγκ. #-o

Ακου ρέμπελε επειδή σε κόβω τω΄ρα χώνεσαι στη φάση ακου οπωσδήποτε ΑΜΕΒΙΧ Κ ANTICIMEX σίγουρα όμως.

Μετα ψάξου λιγο σιγα σιγα με SEVERED HEAD OF STATE αν δε τους εχεις ανακαλύψει ήδη και εδώ είμαστε8)

να με συγχωράς έχω ψιλομακρυά την δεκαπεντάρα οθόνη μου και το c με το l κάνουν ένα ωραιότατο d.

To Arise από Amebix απλά δεν υπάρχει. Αν και πατάει αρκετά στον μέταλ ήχο!

Για πες έναν καλό δίσκο των Anti-cimex τους γνωρίζω μόνο από φίλο και από την διασκευή των Doom

για τους Amebix τα έχουμε πει (θυμάμαι που είχα φάει κράξιμο από γιούζερ επειδή είχα προτειίνει το Arise στις “δισκάρες”…).

Θέλω να συμπληρώσω το myspace σε ένα παλιότερο μου ποστ για τους Kalashnikov Collective

Ό,τι θες ακούς εκεί μέσα ρε γμτ, και προσωπικά μου ακούγονται σαν μία από τις πιο δυνατές περιπτώσεις στον χώρο κατά την τελευταία δεκαετία. Πολύ θα γούσταρα να καταλάβαινα τους στίχους τους που είναι στα Ιταλικά :frowning:

Septic Death-Kichigai

Η Hardcore/Punk μπαντα του Brian Schroeder η αλλιως Pushead.Περα απο τραγουδιστης στο cult αυτο συγκροτημα ο Pushead ειναι σχεδιαστης γνωστος για τη δουλεια του με Misfits(εφτιαξε το skull logo τους)και Metallica(εφτιαξε το Tour program της περιοδειας του …and justice,διαφορα t-shirts της μπαντας και το Metallica skateboard που χρησιμοποιουσε ο Hetfield μεχρι να σπασει 2 φορες το χερι του και να τα παρατησει.Τελευταια εμφανιστηκε και στο St.anger φτιαχνοντας το layout).Το Kichigai μπαινει εδω λογω της guest εμφανισης του Kirk Hammet στο ομωνυμο κομματι.

Ναι οκ το ARISE έχει ολα τα καλα στοιχεια του μέταλ κ του πάνκ!!!Τι δεν υπάρχει; Πιστεύω είναι εύκολο να το βρείς…ΑΝΤI-CIMEX to scandinavian jawbreaker…

Eννοει (μαλλον) οτι ειναι απιστευτο…
Και οντως το αλμπουμ ξεσκιζει!!!

Μπορεί οι κλασσικές και πατροπαράδοτες crust μπαντες να γαμάνε, αλλά ο καλύτερος crust δίσκος που έχω ακούσει (και λιώνω τελευταιά) είναι αυτός:

His Hero is Gone - Fifteen Counts of Arson

πραγματικά τεράστιος δίσκος από μια τεράστια (και σχετικά άγνωστη) μπάντα.

Δε διαφωνω καθολου…