Queen + Paul Rodgers: 2008 European Tour

γιατί το λες αυτό? Δε σου άρεσε η εμφάνιση τους?

Τα ξανάκουσα μία, μιλάμε για φοβερή ανατριχίλα στο “The Show Must Go On”! Συγκλονιστική ερμηνεία…

το ειδα και εγω χθες βραδυ και ηταν απλα απιστευτοι…

ειδικα ο ροτζερς, που αποτελει και προσωπικη μεγαλη αδυναμια, ηταν θεικος αλλα ολη η μπαντα ηταν σε φοβερη φορμα…!!!

πραγματικα σας ζηλευω θανασιμα που θα τους δειτε το φθινοπωρο εσας που θα πατε εξωτερικο…

Live Review: 46664: Nelson Mandela’s 90th Birthday in Hyde Park

BBC
28 June 08

The last act of the night - Queen with Paul Rodgers - proved they really saved the best for last.

After rip-roaring renditions of One Vision and The Show Must Go On, they brought out the big guns. Nearly 50,000 pairs or clapping and
outstretched arms synchronised to the drum beat of We Will Rock You. It really was a sight to behold.

They ended their set of Queen songs with the anthemic We Are the Champions. Everyone was singing at the top of their voices and swaying their arms. The night sky lit up with lights from flashing cameras at the end of the song - these guys really know how to rock. They finished up with Free’s All Right Now, with the crowd jumping around singing their hearts out.

I’ve never been to an event before where 50,000 people all sing in unison, but it really was breathtaking.

Re Queenakides pos mou ton gyalisate etsi ton Paul! Hollywood mou ton kanate! Poios einai o sosias tou kseraste ta ola tora! :lol:

Teleytaia fora live ton eida edo milame…:lol: http://www.youtube.com/watch?v=3ztq__WSidM
Cozy ksero ti tha peis prosexe…Na plyneis to stoma sou prota :stuck_out_tongue:

Conspiracy theory…oi Queen xrisimopoioun sosia tou Paul Rodgers :-k

Χο χο, ε μα, ανανεώθηκε ο άνθρωπος με τη μουσική των Queen! Παντρεύτηκε κιόλας! :stuck_out_tongue:

O Moses οπως τον ειδα στο Hyde Park φαινοτανε να ειναι ξεμεθυστος…Ας ελπισουμε να παραμεινει ετσι και στην τουρνε ετσι για να μην εχουμε παλι τα καραγκιοζιλικια που εκανε το 2005…:-k

Ωπ, με πιάνεις αδιάβαστο εδώ! Τι έκανε; Στα 2 DVD πάντως δεν του δίνουν και πολύ σημασία :stuck_out_tongue:

¶σχετο, την Παρασκευή στου Μαντέλα είδα και μου άρεσε πολύ ένας Νοτιοαφρικανός τραγουδιστής (πασίγνωστος στη χώρα του αλλά και αλλού - πχ Γαλλία), ο Johnny Clegg που τραγουδάει ethnic / afro - pop! Βρήκα κάποια κομμάτια του κι έχω φάει κόλλημα από χθες!

Τον εχω δει live στο East London (S.Africa) το 2006 και επαθα πλακα.Θεωρειται ο κορυφαιος στην Ν.Αφρικη.Εδω στην Ευρωπη δεν τον ξερει ουτε η μανα του.Εχει συνεργαστει με τον Paul Simon πολλες φορες.

Έχω πάθει πλάκα ε! Βρήκα ένα best-of του και είναι τέλειο!!! 8O

Προσπαθησε να βρεις το “The best of Juluka/Savuka featuring Johnny Clegg”
Θα παθεις πλακα…

Αυτό έχω, χε χε :smiley:

Τοτε εισαι οκ!!!:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Κορυφαιο κομματι ειναι το Scatterlings of Africa!!!

Μου αρεσε που την Παρασκευη ξεκινησαν με το One Vision:D
Μακαρι να το εχουν και στην τουρνε.Ειναι οτι πρεπει για εισαγωγη

Σήμερα προστέθηκε άλλος ένας στην παρέα για Q+PR το χειμώνα :smiley:

Μακαρι να ημουν και εγω μαζι σας αλλα δεν με βολευουν οι ημερομηνιες που θα πατε εσεις…:-s :-s
Θα τους δω νωριτερα και θα σας πω εντυπωσεις8) 8)

Πάντως Βιέννη πέφτει Σάββατο, και Βουδαπέστη 28η Οκτωβρίου :wink:

Της Βιέννης τα εισιτήρια εν τω μεταξύ τελειώνουν! Έστειλε ο Zeidler ένα άρθρο από Αυστριακή εφημερίδα που λέει πως έχουν φύγει 10.000 και μένουν κάτι εκατοντάδες…

Μαλλον θα ειμαι S.Africa εκεινη την εποχη οποτε μονο Παρισι στις 24/9 και Madonna στις 27/9…

Ε τότε φρόντισε να δεις Johnny Clegg, χα χα χα!!! :stuck_out_tongue: