Queensrÿche

απο οσο γνωριζω τιποτα σημαντικο μουσικα περα απο κατι μικροσυμμετοχες εδω και εκει…

Απλά,ρώτησα,γιατί ακόμα και αν γυρίσει δε νομίζω πως εγγυάται ποιότητα αναγκαστικά,μετά από τόση αποχή…Whatever.

Ναι ρε,να φύγει ο Dickinson και να γίνει reunion με Blaze να τα σπάσουμε!!!

Ε προφανώς. Και για να σταματήσει της 2122932 συναυλίες το χρόνο

κοιτα απο αυτον τον Λουγκρεν που εχουν τωρα ολο και κατι παραπανω θα προσφερει :stuck_out_tongue:

Χαχαχα,ασφαλώς.

Το Tyrrany Of Souls δεν το έχεις ακούσει ρε κατσικοτρίφτη;

Πριν βάλω τις σκέψεις μου σε μια σειρά για να ποστάρω, έχει κανείς υπόψη ότι στο fb των Queensryche δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση;

εχει ποσταρει καποιος μεσα στην τελευταια δημοσιευση και γινεται τζερτζελο…

edit…μολις ανεβασαν και φωτο στο Rising West με λογοτυπο QR και λεγοντας οτι αυτοι ειναι οι νεοι QR

Πρώτον ναι και δεύτερον σέβομαι τα χρόνια σου ΔΑΣΚΑΛΕ και δεν σου απαντώ αναλόγως

http://ultimateclassicrock.com/queensryche-ousts-singer-geoff-tate/

Μόλις το πόσταραν κι εδώ.
Εντωμεταξύ το ότι υπάρχει ρήμα oust είναι καταπληκτικό.Μακάρι να προφερόταν και ίδια.

Δ ξέρω αν με χαροποιεί η είδηση αν κ οι τελευταίοι δίσκοι ήταν μάπες, νομίζω εκ του αποτελέσματος θα φανεί αν είναι σωστή κίνηση ή όχι.

Λεπον, τωρα που απο οτι φαινεται εγινε επισημο (εαν δεν προσβληθει δικαστικα) πρεπει να αποδειξουν αν ειναι ζωντανο συγκροτημα ακομα ή οχι. 2 συνεχομενες πατατες, δημοσια ξεκατινιασματα και αποχωρηση του πιο σημαντικου τους μελους (ασχετα με το αν καταντησε βαριδιο για το συγκροτημα), ή θα κολυμπησουν ή θα πνιγουν.

Αν βγάλουν νέο δίσκο θα δούμε και πιο είχε την περισσότερη επιρροή στην κατιούσα πορεία της μπάντας τόσα χρόνια, αν ήταν δηλαδή ο Tate (που σίγουρα έχει βάλει το χεράκι του) η πηγή του κακού. Αν και για μένα και πολλούς άλλους η μπάντα είναι ήδη ξεγραμμένη όσες φορές και να αλλάξει το lineup της

Δεν εχω σχηματισει αποψη. Δεν το βρισκω απαραιτητα κακο, βασικα, ολα θα κριθουν σε μια επομενη δουλεια. Ευχαριστο δεν ειναι, αλλα αν υπαρχει περιπτωση εστω και τωρα να διασωθει η υποληψη της μπαντας (που σημαινει παρα παρα πολλα πραγματα για μενα αυτη η μπαντα), εμενα θα με χαροποιησει η αλλαγη, προφανως. Σε καμια περιπτωση δεν αναιρω οσα μας εχει χαρισει ο Tate στο παρελθον, για αυτα τα πραγματα θα ειμαι αιωνιως ευγνωμονων. Δεν μπορω απλα να πω ενα ευχαριστω, ειναι πολυ λιγο, δεν ξερω αν θα ακουγα (αυτη) τη μουσικη αν δεν ηταν η φωνη του και οι συνθεσεις των κλασσικων δισκων τους…

Δεν ξέρω τι να πω ακόμα… Όσο κι αν το περίμενα, όσο κι αν το ήθελα, αυτή την στιγμή το μόνο που κυριαρχεί στο μυαλό μου είναι πικρία. Πικρία για τον Geoff που δεν προσπάθησε να κάνει τίποτα όλα αυτά τα χρόνια για να σώσει τον εαυτό του, την φωνή του και την μπάντα, μπάντα που ποτέ δεν ήταν δική του, στην οποία μπήκε για τα λεφτά, μεγαλούργησε με τέσσερις άλλους τυπάκους, κι όταν στράβωσαν τα πράγματα έμενε για τα λεφτά, μένει να δούμε αν έφυγε και για τα λεφτά. Πικρία για τους άλλους που ποτέ δεν έκαναν κάποια σοβαρή προσπάθεια να ανορθώσουν το ανάστημά τους, να σηκωθούν από τον λήθαργό τους, να λογικέψουν τον τραγουδιστή τους, και έπρεπε να βρουν μία κατά βάση έτοιμη λύση για να δραστηριοποιηθούν. Περιμένω να αποδείξουν αν αξίζουν το όνομα Queensryche ή όχι, και για μένα πήραν πολύ πιο γρήγορα απ’ όσο έπρεπε το όνομα.

Καλή ψυχή και καλό ταξίδι.

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος θανάτου…

Αιωνία η μνήμη αυτού…

γελαμε,διαλυστε το ρε

Κι αν πάει ο Tate στους Crimson Glory;;;
Ε;;;

μα δεν θα φυγει ο La Torre απο τους CG

Εντάξει, το καταλάβαμε. Είναι η εποχή που ξετινάζεται κάθε μύθος.

Τώρα δε νιώθουμε ρε καριόλια, πεθάναμε ήδη και σας τη φέραμε, μουδιάσαμε, βαρεθήκαμε, κουραστήκαμε να ανοίγουμε τους τάφους με τις χούφτες. Άσε τα πτώματα να σαπίσουν στον ήλιο.

Άσταδιαλαπια