Queensrÿche

Δ ξέρω αν με χαροποιεί η είδηση αν κ οι τελευταίοι δίσκοι ήταν μάπες, νομίζω εκ του αποτελέσματος θα φανεί αν είναι σωστή κίνηση ή όχι.

Λεπον, τωρα που απο οτι φαινεται εγινε επισημο (εαν δεν προσβληθει δικαστικα) πρεπει να αποδειξουν αν ειναι ζωντανο συγκροτημα ακομα ή οχι. 2 συνεχομενες πατατες, δημοσια ξεκατινιασματα και αποχωρηση του πιο σημαντικου τους μελους (ασχετα με το αν καταντησε βαριδιο για το συγκροτημα), ή θα κολυμπησουν ή θα πνιγουν.

Αν βγάλουν νέο δίσκο θα δούμε και πιο είχε την περισσότερη επιρροή στην κατιούσα πορεία της μπάντας τόσα χρόνια, αν ήταν δηλαδή ο Tate (που σίγουρα έχει βάλει το χεράκι του) η πηγή του κακού. Αν και για μένα και πολλούς άλλους η μπάντα είναι ήδη ξεγραμμένη όσες φορές και να αλλάξει το lineup της

Δεν εχω σχηματισει αποψη. Δεν το βρισκω απαραιτητα κακο, βασικα, ολα θα κριθουν σε μια επομενη δουλεια. Ευχαριστο δεν ειναι, αλλα αν υπαρχει περιπτωση εστω και τωρα να διασωθει η υποληψη της μπαντας (που σημαινει παρα παρα πολλα πραγματα για μενα αυτη η μπαντα), εμενα θα με χαροποιησει η αλλαγη, προφανως. Σε καμια περιπτωση δεν αναιρω οσα μας εχει χαρισει ο Tate στο παρελθον, για αυτα τα πραγματα θα ειμαι αιωνιως ευγνωμονων. Δεν μπορω απλα να πω ενα ευχαριστω, ειναι πολυ λιγο, δεν ξερω αν θα ακουγα (αυτη) τη μουσικη αν δεν ηταν η φωνη του και οι συνθεσεις των κλασσικων δισκων τους…

Δεν ξέρω τι να πω ακόμα… Όσο κι αν το περίμενα, όσο κι αν το ήθελα, αυτή την στιγμή το μόνο που κυριαρχεί στο μυαλό μου είναι πικρία. Πικρία για τον Geoff που δεν προσπάθησε να κάνει τίποτα όλα αυτά τα χρόνια για να σώσει τον εαυτό του, την φωνή του και την μπάντα, μπάντα που ποτέ δεν ήταν δική του, στην οποία μπήκε για τα λεφτά, μεγαλούργησε με τέσσερις άλλους τυπάκους, κι όταν στράβωσαν τα πράγματα έμενε για τα λεφτά, μένει να δούμε αν έφυγε και για τα λεφτά. Πικρία για τους άλλους που ποτέ δεν έκαναν κάποια σοβαρή προσπάθεια να ανορθώσουν το ανάστημά τους, να σηκωθούν από τον λήθαργό τους, να λογικέψουν τον τραγουδιστή τους, και έπρεπε να βρουν μία κατά βάση έτοιμη λύση για να δραστηριοποιηθούν. Περιμένω να αποδείξουν αν αξίζουν το όνομα Queensryche ή όχι, και για μένα πήραν πολύ πιο γρήγορα απ’ όσο έπρεπε το όνομα.

Καλή ψυχή και καλό ταξίδι.

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος θανάτου…

Αιωνία η μνήμη αυτού…

γελαμε,διαλυστε το ρε

Κι αν πάει ο Tate στους Crimson Glory;;;
Ε;;;

μα δεν θα φυγει ο La Torre απο τους CG

Εντάξει, το καταλάβαμε. Είναι η εποχή που ξετινάζεται κάθε μύθος.

Τώρα δε νιώθουμε ρε καριόλια, πεθάναμε ήδη και σας τη φέραμε, μουδιάσαμε, βαρεθήκαμε, κουραστήκαμε να ανοίγουμε τους τάφους με τις χούφτες. Άσε τα πτώματα να σαπίσουν στον ήλιο.

Άσταδιαλαπια

καλα μιλαμε για το τελος του κόσμου φέτος.
απο αθλητικά, μουσικά, εως επαγγελματικά, πολιτικα και οτι άλλο.
γαμώ τους μάγια

Λοιπόννννν έχω να ασχοληθώ με καινούρια τους κυκλοφορία από το Hear In the…νομίζω πως τώρα θα ξανα ασχοληθώ. Δεν ξέρω αν χαίρομαι γιατί έχω μεγάλο σεβασμό στη φωνάρα του Tate αλλά ίσως αυτό να δώσει μια ώθηση στην μπάντα για ένα πιο μεταλ και ποιοτικό δίσκο. Αν όχι, τι είχαμε τι χάσαμε…

…τι άλλο θα γίνει μαυτούς:-k…νισάφι πια[-X
:):!:

Στεναχωριέμαι για τον Tate αλλά χαίρομαι για τους queensryche που επιτέλους έστω κ κατ’αυτό το τρόπο θα μπούνε (ελπίζω) στον ίσιο δρόμο!!!

στα τελευταια λαηβ ηταν ο tate και οι υπολοιποι, ειχαν σηκωση τοιχους μιλαμε.
Λυπηρος αλλα αναποφευκτος ο χωρισμος.
Αν ειναι να δημιουργησουν ξεχωρα κατι που να αποζημιωση το κοινο απο τα τελευταια…καμποσα αλμπουμ χαλαλι (για με απ το promissed land κ επειτα).
Παντως το rage for order ειναι τοσο μπρωστα αλμπουμ που δεν εχει βγει ακομα

Το ότι ουσιαστικά δεν υπήρχαν εδώ και πολλά χρόνια, δεκτό.
Το να συνεχίσεις το όνομα Ryche με έναν ΧΕΒΥΜΕΤΑΛ τραγουδιάρη και το κοινό να ΕΛΠΙΖΕΙ να ξαναπαίξεις ΠΡΟΓΚΜΕΤΑΛ, είναι γελοίο, επιτρέψτε μου.

Ακόμα και αν αυτός ο ΧΕΒΥΜΕΤΑΛ τραγουδιστής γαμάει κώλους φωνητικά σε ότι και αν τραγούδησε ο Tate?? :slight_smile: :slight_smile:

Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!! :slight_smile:

εγω ηδη περιμένω σε επανένωση σε 2 χρονιά με και με τον μάστορα στην κιθάρα

Συμφωνώ.
Εντάξει θα μου πεις τι προτιμάς,να τραγουδά ο άλλος με τα σώβρακα ή ο τύπος που φτάνει όπου θέλει.Σίγουρα.

Αλλά και με τα σώβρακα ο Tate σου έβγαζε έστω και 0.01% λίγο την τέχνη από μέσα.Δεν το λέω αυτό με την λογική ότι θα έπρεπε να τον κρατήσουν αλλά ως προς το που θα πρέπει να κινηθεί το συγκρότημα.