Queensrÿche

αναμεικτα συναισθηματα…ναι μεν παρακμη αυτα που βλεπαμε τα τελευταια χρονια…αλλα ποιος δεν θα θελε να επιστρεψει ο DeGarmo και να βγει μια υπερτατη δισκαρα;

τουλαχιστον ας επιστρεψει τωρα,ακομα και ας λειπει ο Tate…

αν μεινει ετσι η συνθεση σιγουρα τα live θα ειναι κλασεις ανωτερα απο τα τελευταια και σιγουρα θα βγει καλυτερος δισκος απο τον τελευταιο αλλα…Queensryche χωρις Tate και DeGarmo;τι Queensryche θα ειναι αυτο; :-s

δεν ξερω ρε γαμωτο πως τα μπερδεψαν ετσι;

Παιζει βεβαια και να εχει παιχτει παρασκηνιο απο πισω και να μην το εχουμε μαθει εμεις. Παντως μια πισινη πρεπει να κρατηθει μεχρι να επιβεβαιωθει το θεμα απο καποιο επισημο σαϊτ

Λοιπον…πανω σε αυτο που λεει ο Storm, και σ’ αυτο που ειπε ο Crimson, κατι που εν μερει, συνδεεται με το θεμα. Εγω σαν ακροατης σπανια συνεδεα μπαντες [B]που γουσταρω και που σημαινουν κατι για μενα,[/B] με τα μελη τους, και θεωρω τη μπαντα σαν κατι που ξεπερνα τα προσωπα ΠΛΗΝ περιπτωσεων. Συγκεκριμενα, οταν ανακαλυπτα οτι μια μπαντα οταν χανει ενα μελος της, ακολουθει πτωτικη πορεια για τα γουστα μου, η οταν κρατωντας ενα μελος το οποιο μετατρεπεται σταδιακα σε ξερω ‘γω ενα ειδος “δικτατορα”, ακολουθει και αυτη πτωτικη πορεια. Οποτε λοιπον, καλυτερα να ακουσουμε πρωτα τους Queensryche σε εναν δισκο με τον La Torre, ισως και με τον DeGarmo να συνθετει ξανα, και ας ελπισουμε σε μια αναγεννηση. Ο Tate, ναι ηταν αυτος που χαρισε τη φωνη του και συμμετειχε στη συνθεση οχι μονο των μεγαλων δημιουργιων της μπαντας αλλα και ορισμενων απο τους καλυτερους δισκους του μεταλ και ισως και της μουσικης ιστοριας γενικοτερα, αλλα απ’ ο,τι δειχνουν οι δηλωσεις των μελων, αλλα και ανθρωπων που δουλεψαν με την μπαντα (πχ του Slater που τοσο πολυ ειχαμε συζητησει εδω σε προηγουμενα ποστ) ο ιδιος ανθρωπος που μας γοητευσε, ο ιδιος ανθρωπος τελικα μας απογοητευσε που λεει και το σκυλαδικο ΕΠΟΣ…:stuck_out_tongue: Σιγουρα παντως, συνθετικα οι 2 πιο σημαντικοι ανθρωποι στη συνθεση των κομματιων ηταν οι Tate-DeGarmo και εφοσον ο πρωτος εφυγε (αλλα και συνθετικα πλεον ειναι πιο κατω απ’ οτι παλιοτερα), καλο θα ηταν ο δευτερος να επιστρεψει (δυσκολο παντως).

Ενιγουεϊ υπαρχει τρελο παρασκηνιο απο πισω, και μακαρι να ξεκαθαρισουν τα πραγματα και να μην τσακωνονται σαν τα κοκορια με δηλωσεις ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝΕ ΤΟΥΣ [SPOILER][SIZE=“1”][(ωιμε γελαδια εσεις στομα δεν εχετε) και (ωιμε αμα τις βαζατε σε ενα ρινγκ με λασπες θα ριχναμε τρελο γελιο…ΚΑΝΤΕ ΤΟ)][/SIZE][/SPOILER] του τυπου

  • Ο Geoff εκοβε και το πουλι του για τη μπαντα και οι υπολοιποι δεν το εκτιμησαν.
  • Ψεματα λεει η γκαμηλα, ο Geoff παντα πιεζε τα αλλα μελη για να περασει το δικο του.

Τετοια ξεφτιλικια, κανουν κακο στην ιστορια της μπαντας περισσοτερο απο 2-3-οσους θελεις μετριους-κακους δισκους.

Aν ισχύει,μόνο λύπη και μην ρωτάτε γιατί.

συμφωνω με αυτα που ποσταρε ο Πανος…

Ισως να ηταν καλυτερο παντως αν δεν επιστρεψει ο DeGarmo να μην κρατησει κανεις το ονομα Queensryche…

o DeGarmo πετάει αεροπλάνα νομίζω και δεν ξέρω κατά πόσο θέλει να γυρίσει στη μουσική. Και αν είναι να γυρίσει κάποτε, καλύτερα ας είναι για κάτι τέτοιο: http://www.youtube.com/watch?v=Y5V1BDKH3bo

λοιπον μολις ποσταραν οι Rising West στο facebook, οποτε ειναι και πλεον επισημο…

Όπως είπε κι ένας φίλος, αν διώχνανε οι Maiden τον Dickinson επειδή κωλοβαρούσε, παίρνανε τον Jorn Lande και ονομάζονταν West Ham Faggots θα γούσταρες το ίδιο;

Αλλά επειδή φτάσαμε να τραβάμε τα βυζιά μας με Accept χωρίς UDO θα κρατήσω μια πισινή και θα περιμένω. Αν και χωρίς DeGarmo δύσκολα τα πράγματα.

Τι έχει κάνει ο DeGarmo απ’όταν αποχώρησε από την μπάντα?

Μακάρι Θεέ μου, μακάρι!!!

Το λες αυτό για να βγάλει καναν σολο δίσκο,να τα λες ομως διότι γίνονται παρεξηγήσεις,ευχαριστώ πολύ

απο οσο γνωριζω τιποτα σημαντικο μουσικα περα απο κατι μικροσυμμετοχες εδω και εκει…

Απλά,ρώτησα,γιατί ακόμα και αν γυρίσει δε νομίζω πως εγγυάται ποιότητα αναγκαστικά,μετά από τόση αποχή…Whatever.

Ναι ρε,να φύγει ο Dickinson και να γίνει reunion με Blaze να τα σπάσουμε!!!

Ε προφανώς. Και για να σταματήσει της 2122932 συναυλίες το χρόνο

κοιτα απο αυτον τον Λουγκρεν που εχουν τωρα ολο και κατι παραπανω θα προσφερει :stuck_out_tongue:

Χαχαχα,ασφαλώς.

Το Tyrrany Of Souls δεν το έχεις ακούσει ρε κατσικοτρίφτη;

Πριν βάλω τις σκέψεις μου σε μια σειρά για να ποστάρω, έχει κανείς υπόψη ότι στο fb των Queensryche δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση;

εχει ποσταρει καποιος μεσα στην τελευταια δημοσιευση και γινεται τζερτζελο…

edit…μολις ανεβασαν και φωτο στο Rising West με λογοτυπο QR και λεγοντας οτι αυτοι ειναι οι νεοι QR

Πρώτον ναι και δεύτερον σέβομαι τα χρόνια σου ΔΑΣΚΑΛΕ και δεν σου απαντώ αναλόγως

http://ultimateclassicrock.com/queensryche-ousts-singer-geoff-tate/

Μόλις το πόσταραν κι εδώ.
Εντωμεταξύ το ότι υπάρχει ρήμα oust είναι καταπληκτικό.Μακάρι να προφερόταν και ίδια.