Queensrÿche

Ρε πατε καλα? Δεν εχετε ακουσει τον LaTorre να τραγουδαει τα κομματια των Crimson Glory? Μια χαρα συναισθημα βγαζει, και σεβεται την μουσικη κληρονομια και το μεγαθηριο που λεγοταν Midnight. Δεν βρισκω λογο για να μην το κανει και στους Queensryche. Θυμαστε νομιζω ενα βιντεο που ειχε ανεβει στο youtube με τον LaTorre να τραγουδαει ενα medley απο Ryche classics, και τα σαγονια που ειχαν πεσει με την αποδοση του. Μην αρχιζετε τη μουρμουρα.

Εγώ θέλω απλά να πω πως δε με νοιάζει άν το επόμενο θα ναι προγκμέταλ ή χεβυμέταλ κι απλά θέλω επιτέλους ένα δίσκο που να ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ. Κι όντως από το Promised Land δεν το’χουν καταφέρει ακόμα. Ας είναι ό,τι θέλει το είδος. Ήταν κάποτε μάστορες στο να ΟΡΙΖΟΥΝ τη μόδα κι όχι να ορίζονται απ’αυτήν. Τελείως ανοιχτόμυαλη μπάντα. Ας επανέλθουν σ’αυτό κάποια στιγμή και το ποιός θα ναι πίσω απ το μικρόφωνο είναι δευτερεύον.

ποια μόδα θεωρείς ότι όρισαν;

Βρε Πανούλη δεν έχω όρεξη να αρχίσω μουρμούρα ούτε τίποτα.Άλλωστε όπως διάβασες είπα ότι εφόσον οι καταστάσεις έχουν έτσι και έχει δημιουργηθεί αυτή η δυναμική στο συγκρότημα δεν γινόταν ο Tate να μείνει.
Αυτό που με απασχολεί είναι το προς τα που θα κινηθούν.

Και συμφώνησα σε αυτό που είπε ο Nameless παραπανω και επεκτάθηκα εκφράζοντας την άποψή μου,ότι δηλαδή για μένα άλλη φάση ο Tate άλλη ο LaTorre.Ας πούμε εμένα προσωπικά δεν μου λέει κάτι,λίγο που τον έχω ακούσει στα των Ryche σαν κάποιος που προσπαθεί να τραγουδήσει όπως ο Tate μου κάνει.Και το κανει πολυ καλά ομολογουμένως αλλά ντάξει.Προσωπική γνώμη πάντα έτσι.

Ε και λογικό είναι να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις.Προγκ μεταλ είναι αυτό,άλλα γούστα έχει ο καθένας άλλα ο άλλος.Άλλος κλίνει προς το προγκ και ίσως να περιμενει κατι αλλο,καποιος προς το μεταλ και να θελει και αυτος κατι διαφορετικό κτλ

Α,μιας και το ανάφερε ο Jim.Σκεφτείτε LaTorre σε κανα Promised Land ξερω 'γω που σαν δίσκος είναι διαφορετικός από το ντεμπούτο ας πούμε.Ε μενα δεν θα μ’αρεσει και τοσο

Κοιτα. Στους τελευταιους δισκους, εστω και λογω της αδιαφοριας των αλλων μελων, ο Tate ειχε το πανω χερι. Το αποτελεσμα εν τελει, ηταν μετριο και ανισο. Δεν ξερω ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΑ λοιπον τι θα κανουν τωρα που θα συνθετουν οι αλλοι. Οι συναυλιες ομως, απο τα βιντεο που εχω δει, ηταν απο ΟΙΚΤΡΕΣ εως μετριες. Με τον LaTorre, μπορει κανεις να εγγυηθει, πως τα λαϊβς θα ειναι σε πολυ πιο υψηλο επιπεδο. Τρανη αποδειξη το λαϊβ των Rising West, και τα λαϊβς του LaTorre με τους Crimson Glory.

Παντως το ποστ μου πηγαινε πιο πολυ στον Nameless. Και δεν ειδα κανεναν να πανηγυριζει και να μιλαει για επιστροφη στους ηχους των Warning & RFO…ολοι απλα επικροτησαν την επιλογη του LaTorre πισω απο το μικροφωνο. Δεν προδικασαμε το ηχητικο αποτελεσμα του επομενου δισκου…

Μα εγώ δεν είπα να έμενε ο Tate,κατάλαβε το.
Το ιδανικό για μένα θα ήταν είτε να ήταν όλοι μαζί(με διαφορετικά μυαλά προφανώς) είτε να το διαλύσουν και ας βγάζει ο Tate τα δικά του,πράγμα που για μενα είναι και λίγο ενδιαφέρον να πω την αλήθεια.

Ναι ρε το καταλαβα. Εγω παντως τους δινω μια ακομη ευκαιρια, να δω τι θα κανουν χωρις τον κατ’ αυτους δικτατορα Tate, και μετα θα πραξω αναλογως, κραζοντας η επιβραβευοντας την μπαντα. Παντως ο LaTorre με κανει να ανυπομονω να τους δω λαϊβ.

Α και θα πρεπει να αλλαξει και το βιντεακι της εκπομπης του Χακου που 'χει διαφορα μελη απο μπαντες να λενε “I’m poutsoskampiliaris from xysamol and you’re watching TV War on Mad TV” γιατι εχει τον Tate μεσα :stuck_out_tongue:

Tate ∈ Queensryche
Οπως και ο Halford οταν εφυγε απο Priest ή ο Ellefson απο τους Megadeth. Ειναι μελη του συγκροτηματος εσαει.

Και μενα παντως το Promised Land μου ηρθε σαν το αλπουμ που θα ειναι το πιο ιδιαιτερο να ερμηνευσει ο LaTorre οντας πολυ προσωπικο αλμπουμ εξωπραγματικης ερμηνειας. Κριμα που φτασαν σ’αυτο το σημειο αλλα ευτυχως που εγινε το μονο ενδεδειγμενο βημα και φυσικα και ευτυχως που προλαβα/μπορεσα να τους δω να αποδιδουν ζωντανα τα δυο mindcrime στα καπακια με εξωγηινη αποδοση. :stuck_out_tongue:

τι prog metal λέτε. σιγα μην πανε εκει

Συμφωνώ με κρίμσον.
Πιο πολύ μου φαίνονται σαν tribute μπάντα των παλιών 'Ryche, παρά να περιμένω κάτι απο αυτούς. Επίσης τώρα είναι μια ευκαιρία να φανεί αν έφταιγε για όλα ο Τate.

Kαι ναι, ο LaTorre ακροβατεί σε τεντωμένο σχοινί, αντικαθιστώντας δύο μύθους τραγουδιστές σε δύο μύθους συγκροτήματα…
Ο (εκπληκτικός) Owens, πχ, δεν τα κατάφερε…

Δεν νομίζω όμως ότι έφταιγε ο Owens γιατί είδαμε και τι “δισκάρες” έβγαλαν οι Priest όταν γύρισε ο Halford. Υπομονή λοιπόν…

Δεν είπα ότι έφταιγε. Δεν τα κατάφερε όμως και εγώ γούσταρα πολύ όταν τον είδα στους Πριστ και μου την έδωσε που γύρισε ο ράφλας.

Αλλά είμαστε οφτόπικ…

Σωστά, εγώ θέλω να ακούσω έναν καλό μεταλ Queensyche δίσκο! Τίποτα παραπάνω, δεν περιμένω κανένα έπος.

:bye::bye:

μετα απο χίλια κύματα κατέβασα το audio, ηχογραφημένο μέσα απο τον κόσμο, του live που προηγήθηκε μιας μέρας του κλασικού LIVE IN TOKYO του 84.

ο tate σας στέλνει τα χαιρετίσματα του και γελάει με το πόσο πατάει ο νεος και τι κάνει.

:bye::bye:

Καποτε ηταν τεραστια μπαντα και εβγαζαν δισκους-μνημεια… Πλεον το γαμησαν και ψοφησε…

R.I.P.

Και συνεχίζω

[B]Queensryche Live '88 Full Concert rtl tv[/B]

*α ρε chris

Ωρεμαναμ!

Ντάξει τόσο καιρό γελαγαμε εμείς με τις μαλακιες του, δε πειράζει, ας γελάσει λίγο κ αυτός!!!

χωρίς πλάκα τώρα. Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να αγαπάει τη μπάντα και να είναι ευχαριστημένος από αυτή την εξέλιξη, αλλά όχι να τον παρουσιάζουμε και σαν θύμα… Οκ, ο Tate είναι φωνή αξεπέραστη και όταν ακούς queensryche αμέσως το μυαλό σου πάει σ’αυτόν, κ εγω σήμερα άκουσα το warning και στο road to madness δάκρυσα, αλλά υπάρχει και ένα όριο στη μαλακια και στη ξεφτίλα και κάποτε έπρεπε να τελειώσει! Δυστυχώς τελείωσε έτσι…

χαχαχα. ωραία απάντηση. εγω το λεω απο την άποψη του οτι ήταν να γίνει το έχει κάνει. δεν εχει άλλο. ούτε ειναι queensryche πλέον, ούτε περιμένεις κάτι τώρα. ούτε φυσικά να δούμε αν θα φτάσει κορυφές ο νεος. πόσο μεγαλύτερες να είναι?

εγω επιμένω. περιμένω επανασύνδεση σε 2 χρόνια

Με θλίβει αφάνταστα η ιδέα ότι queensryche τέλος!!!

δε μπορώ, κάτι πρέπει να γίνει!!
κάντε του ένα υπνωτισμο, κάτι τέλος πάντων!!!