Queensrÿche

κωφιδης …:stuck_out_tongue:

Ηταν υποννοουμενο:p

χαχαχα

οκ τοτε…:smiley:

Εμένα κ αυτό ακόμα νερόβραστο μου φάνηκε… :frowning:

Ρε μονο 2 ψηφους η εξωγαλαξιακη δημιουργια The Warning ??!!!

Eεεε, οταν εχει βγει το rage for order??? (κατι που δεν αποδεικνυεται απο την ψηφοφορια:p)

Βασικα δεν θα πρεπε να μπει το Om ωστε να χουμε κοντρα rage,promised.

λοιπον…

OPERATION:MINDCRIME

RAGE FOR ORDER

WARNING

και μετα το χαος

Tα έχουμε ξαναπεί. Όταν έχει βγει κάτι σαν το ΟM, όλα τα άλλα δυστυχώς επισκιάζονται. Promised Land, Rage for Order και το υπέρτατο Warning είναι τέλεια. Απλά το άλλο είναι το Operation Mincrime…

Rage For Order:):!:

OK το “operation mindcrime” είναι άλμπουμ που στοιχειώνει, αλλα θα ψηφίσω “rage for order”. Aυτή η τεχνοτροπία του, αυτό το ύφος δεν το βρίσκεις εν έτη 1986/87 (πότε βγήκε ρε μάγκες αλήθεια?:-k). Με αυτό το αλμπουμάκι ήταν πρωτοπόροι για την εποχή τους ή όχι??:wink::-k

86 βγήκε το Rage.
Λόγω της ταχύτητας της ενημέρωσης στην προ-ιντερνετ εποχή :roll:, στα χέρια μου έφτασε ένα χρόνο αργότερα και με τρέλανε. Αναρωτιόμουν τι άλλο μπορεί να κάνει μία μπάντα μετά από τέτοιο δίσκο. Ένα χρόνο μετά ακολούθησε το Mindcrime… 8)

Το Ο.Μ 2 αξίζει;Δεν το έχω ακούσει

Ε, ακουσε το λιγα λεπτα θα σε παρεο το κατεβασμα αναλογα τη συνδεση:p
Εμενα προσωπικα με ικανοποιησε αρκετα θα μπορουσα να πω, αν και περα απο τα πολυ πολυ καλα κομματια (hands, american, fear city slide, re-arrange you, chase) εχει και καποιες φολες…

τον θεωρω καλο δισκο απλα εχει την καταρα να ονομαζεται OM II οπου οι απαιτησεις αυξανονται δυσθεωρητα λογω του πρωτου :wink:

Χμμμ…Με ψησατε να δοκιμασω και το ΟΜ 2.

Noμιζω οτι οι ryche εχουν πεσει αρκετα αρκετο καιρο τωρα,τα πραγματα ειναι καπως περιεργα, αλλαγες στο lineup τα τελευταια χρονια,κιθαριστες οι οποιοι κακα τα ψεμματα μετα την αποχωρηση του degarmo δεν ηταν αυτο που λεμε αξιοι αντικαταστατες 100%,τωρα ειναι ενας Parker Lundgren ας πουμε oκ. Mεχρι κ Queensryche cabaret σκεφτηκαν…:stuck_out_tongue:

Δυστυχως τα χρονια περασανε,οι ryche δεν ειναι οπως παλια,νταξει απλα δεν ειναι η μεγαλη μπαντα του παρελθοντος,δεν ξερω τι προσπαθει να κανει ο tatte,ισως να μην του εχουν βγει καποια πραγματα οπως θα ηθελε,αλλα οι ryche πλεον δεν ειναι η μπαντα που θα σου προκαλεσει το ενδιαφερον οπως παλια.

Eγω παντως διατηρω την αποψη μου μεχρι αποδειξεως του αντιθετου.Ο Tate ηταν ο ο εγκεφαλος της μπαντας απο rage for order και μετα αλλα καποια στιγμη στα 90s νομισε οτι μπορει να ειναι η καρδια το συκωτι η σπληνα κλπ και παραμερισε τους αλλους(ισως να το θελαν και οι ιδιοι).Εγω δεν ειμαι σιγουρος οτι οι αντικαταστατες καιθαριστες δεν ηταν αξιοι απλως λειτουργουσαν στη σκια και στις προσταγες του geoff.Kαι ειναι κριμα να βλεπεις μια μπαντα σαν τους Queensryche να θελει να το παιξει τη μια φιλολαικη(american soldier) και μετα avant garde ξερω γω…Bαλτε κανα στριπτιζ τουλαχιστον.Pamela moore στα γηρατεια:D(εχει κατι προστυχες φοτος στο σπεις της8))

Οσο για το omII μ αρεσει πολυ στο συνολο του εκτος απο τη φολα το all the promises.Σιγουρα εχει καλυτερες και λιγο πιο μετριες στιγμες που ομως παρολαυτα δεν βαριεμαι να ακουω αλλα σιγουρα ειναι αξιος ryche δισκος εν ετη 2006.

επακυκλοφορει το promised land…???
με δευτερο cd το παιχνιδι που ειχε βγει τοτε…???
η κανω λαθος…??

κοψτε βιντεο…

http://www.queensryche.com/2009/12/20/happy-holidays/

Πλάκα θα έχει αλλά το παιχνίδι μόνο για ιστορικούς λόγους μπορεί να το θέλει κάποιος, μιλάμε για “πρωτόγονο” interactive υλικό του 1995, ενδεικτικό της εποχής που κυκλοφόρησε…