Queensrÿche

Ενδιαφερον ακουγεται παντως το γεγονος την επανακυκλοφοριας με προσθετο υλικο…οψομεθα.!

Απ’τις αγαπημένες μου μπάντες οι Ryche και έχουνε μία απ’τις καλύτερες φωνές στον χώρο.Αγαπημένο άλμπουμ το Operation Mindcrime φυσικά!Τέτοιες δισκάρες βγαίνουν πολύ σπάνια. :slight_smile:

γενικα δεν μαρεσουν σαν μπαντα και δεν εχω ακουσει ολη την δισκογραφια… μαρεσουν πολυ τα empire (respect) και warning… οποτε ψηφιζω empire… το operation σε αντιθεση με ολους το βαριεμαι περα απο ορισμενα κομματια και το promised land ανοικει στην κατηγορια των 4 cd που με πηρε ο υπνος (με ολη την σημασια της λεξης) οταν τα ακουγα στο γραφειο μου-ουτε καν στο κρεβατι δεν ημουν… φοβερη φωνη ο tate αλλα νομιζω οτι μετα απο 1 σημειο γινεται κουραστικος και υπερβολικος…

[SIZE=“4”]Infidel [/SIZE]

:blow::x

:p:lol: αποψεις ειναι αυτες… :smiley:

Γουλι…8O:p:p Αυτη η φωτο ειναι απο το show που κανουν και ονομαζουν cabarret η καπως ετσι.

Gonna get close to you , I dream in infrared και τέτοια φάση??

GEOFF TATE Says Next QUEENSRŸCHE Album Will See Band Venturing ‘Into Some New Territories’

On QUEENSRŸCHE’s upcoming album, set for release in 2011:

"It’s a progression away from where we’ve been ? into some new territories. [It’s a] very modern approach to what we do ? modernizing our sound a bit more. . . It’s kind of a modern approach to song arrangement ? utilizing different sound effects and sounds sources; playing the instruments in a different way than what we have before; really experimenting a lot with the structure of rhythm and bringing it into what’s modern.

“Next year is our 30th anniversary. We’ve done a lot of different kinds of records at different times. We’re definitely trying to make a record of the time, rather than something of a different time. How’s that for vague?”

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=143434

Θελει ο tatte να γινει πιο μοντερνος…:!: Δυστυχως οι queensryche τα τελευταια χρονια εχουν γινει σκια του εαυτου τους…

:?

και εκει που είδαμε μια μικρή αναλαμπή με το o.m. II παλι τα ιδια…

‘Into Some New Territories’ …τρομάζω μόνο και στην ιδέα

τα υπόλοιπα ποιά είναι?:smiley:

Και εμενα αυτη η δηλωση με τρομαζει ειναι η αληθεια…

Δηλαδή οι Queensryche πότε βαδίζαν στα ίδια Territories? Εκτός από το Mindcrime 2 έχασα και κάτι άλλο?

Απο τις πιο αγαπημενες μου μπαντες και απο τις πιο αγαπημενες και καλυτερες φωνες…Η λεξη ‘χαρισματικος’ ειναι πολυ λιγη για να περιγραψει τον Geoff Tate…Aπο δισκους με μεγαλη δυσκολια διαλεγω το Operation:Mindcrime και δευτερο με απειροελαχιστη διαφορα το the Warning…Η’ μηπως αναποδα?:-k

Πριν 1 μηνα περιπου ο tate ειχε αναφερθει για το νεο δισκο που ετοιμαζουν,τοτε ειχε πει οτι θελουν να ειναι μοντερνος κ συγχρονος προσθετοντας καποια νεα στοιχεια στον ηχο τους ,πριν 3-4 ημερες εδωσε μια συνεντευξη σε ενα ραδιοφωνικο σταθμο και μιλησε εκ νεου για το νεο αλμπουμ των ryche.

"What we’re doing with this record is we’re taking the ‘Empire’ song structure, in a sense, where it’s very strong songs, very melodic, but we kind of restructured the rhythm section, and Scott’s [Rockenfield, drums] done an amazing job on restructuring that ? him and Eddie [Jackson, bass] have just really gone to town, and they’ve made it very contemporary-sounding. Added Scott: “I think we’ve kind of done the ‘Rage For Order’-meets-‘Empire’. Empire’ and ‘Rage For Order’ through a time tunnel, shoved into my blender, and then [presented] in 2011, when it will come out.”

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=144889

Οι Queensrÿche μιλούν για το επόμενο album τους

Αυτό που κάνουμε με το νέο album είναι να πάρουμε την δομή των τραγουδιών του ?Empire? ?δυνατά και πολύ μελωδικά τραγούδια- και να ανασυνθέσουμε το ρυθμικό τους μέρος ? o Scott [Rockenfield, τύμπανα] και ο Eddie [Jackson, μπάσο] έχουν κάνει μια εξαιρετική δουλειά σ?αυτό, ακούγεται πολύ σύγχρονο.

Ο Scott Rockenfield, με την σειρά του, συμπληρώνει: «Νομίζω πως κατά κάποιον τρόπο έχουμε φτιάξει ένα ?Empire?-meets-?Rage for Order? αποτέλεσμα. Σαν να μπήκαν αυτά τα δύο albums σε ένα χρονο-τούνελ, να χώθηκαν στο μπλέντερ μου και να βγήκαν το 2011, όταν και θα κυκλοφορήσει ο δίσκος.»

Με λιγα λογια αναμασημα,αυτο μας λενε,δεν θελω να προκαταβαλω το αποτελεσμα αλλα μηπως δεν τραβαει πλεον το πραγμα κ θα ηταν προτιμοτερο να το διαλυσει ο tatte?:-k

Eνα συγκροτημα το οποιο εκει που εβγαζε πολυ καλους δισκους οταν ειχαν ξεκινησει κ καταφεραν να εχουν μια διαρκεια,με το που πηραν τον κατηφορο απο τοτε δεν καταφεραν ποτε να σηκωσουν κεφαλι,με εξαιρεση την συμπαθητικη προσπαθεια με το OM II.

wondering since 1997

ας ακούσουμε πρώτα και μετά κράζουμε άνετα…
αν και δεν υπάρχουν πολλές ελπίδες .

Mια μονο φορα ας τους δω λαηβ…Και μετα ας το διαλυσουνε.

Μετα το hear in the now frontier οι queensryche πεταξαν λευκή πετσετα…λυσεις τυπου operation mindcrime II ηταν σαν την προσπαθεια πνιγμενου που ψάχνει σκοινι να σωθεί…κριμα…

To Tribe μου αρέσει πολύ… Το O:m2 έτσι και έτσι… Τα υπόλοιπα μετά το HITNF δεν ξερω αν μπορώ να τα ακούσω έστω και μια φορά…

Θα πρωτοτυπίσω και θα πω ότι οι queensryche άξιζαν μέχρι και το promised land.Οι μετέπειτα δίσκοι τους είναι ο ένας χειρότερος από τον άλλο με αποκορύφωμα το american soldier, μία απο τις μεγαλύτερες πατάτες στην ιστορία της metal. Ας μην βαυκαλιζόμαστε , αν δεν είχαν βγάλει το operation mindcrime δεν θα ήταν τόσο γνωστοί και δεν θα μπορούσαν με τίποτα να συγκριθούν με άλλα θηρία του χώρου όπως οι dream theater.

Fixed… Οσο και να ειναι μεσα στους 2-3 αγαπημενους μου δισκους το Ο:Μ, οσο και να το θεωρω το καλυτερο τους, το RFO ειναι μακραν ο πιο προγκ δισκος των Ryche.