Queensrÿche

σιγά ρε, τι του κάνανε του συμβόλου;
ότι και να του κάνανε, δικό τους είναι, δικαίωμά τους :stuck_out_tongue:
και δε νομίζω ότι το “Σκατά στους Queensryche, δεν ξανασχολούμαι.” έπρεπε να περιμένεις μέχρι αυτό το εξώφυλλο για να το πεις.

αυτό

Ε ήθελα και μια άλφα ώθηση ρε παιδί μου.
Ξέρεις, είναι σαν τη βαρύτητα, που λέει κι ο Τζόκερ. =Ρ

Το σύμβολο δικό τους ξεδικό τους, αν το γαμάνε έτσι, να πάνε να γαμηθούν κι αυτοί.

Αφήστε το γερο-γράκχο να γκρινιάζει, κάτι ξέρει.

Από την άλλη, οι Ραηχ μπορεί να έχουν αυτοδιαγραφεί απ’ τα κιτάπια μας, αλλά εγώ έχω να πω ότι ακόμα ανυπομονώ για τις δισκογραφικές δουλειές τους. Ήταν, όντως, μέτριο για ακόμη μια φορά το American Soldier, είχε όμως 2 εξαιρετικές στιγμές, το [I]Remember Me[/I] και το [I]Home Again[/I]. Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης με ξέρετε-πότε. Μάλιστα αν θέλετε να είμαστε κυνικοί, τέτοιος ξεπεσμός δεν έχει ξαναυπάρξει σε άλλο συγκρότημα, αλλά έτσι όπως το βλέπω εγώ, κάθε κουηνσραηχ δίσκος έχει κάποια κομμάτια που λιώνω. Πριν το American Soldier και τα 2 που είπα, ήταν το [I]Fear City Slide[/I] και το [I]If I Could Change It All[/I], πιο πριν το [I]Tribe[/I] και το Blood κ.ο.κ.

Τώρα, όσον αφορά το εξώφυλλο, έχουμε δει κι άλλα τέτοια, πχ το ντιλιντζερ εσκεηπ πλαν που αναφέρθηκε ή το μετροπολις πτΙΙ οπότε δε σημαίνει και κάτι.

Είναι όμως αυτό το ζητούμενο, από μια τέτοια γκρουπάρα, αυτά τα λέει ο καθόλα αγαπητός Μαχαιρίτσας, ότι θέλει νά’χει ένα-δύο τραγούδια σε κάθε δίσκο, και ότι καλό θά’ταν να βγάζει ep
…πάντως πάντα περιμένω την ανάσταση, μέρες πού’ναι, και αναμένω κάτι καλό στον δίσκο που θα βγάλουν τους επόμενους μήνες
:):!:

Κακο εξωφυλλο, πολυ κακο θα ελεγα… Αν μετραει ομως το περιεχομενο χαλαλι. Αλλα με τις δηλωσεις που εχουν κανει δεν εχω πολλες ελπιδες.

Lasr update από το facebook

Queensryche
MW: Lets raise a glass to our military and say a prayer to all thats been done!

Για κάποιο λόγο μου ήρθε τάση για εμετό :frowning:

[B]ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΗΛΑΔΗ??!! ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ??[/B]

[B]ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΤΕ[/B]

Η πτώση δεν έχει τελειωμό. Σε όλα τα επίπεδα…

[B][SIZE=“3”]ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ?[/SIZE][/B] [B][SIZE=“4”]ΓΙΑΤΙ?[/SIZE][/B][-X

Ti γιατί; εδώ και καιρό το ξέρουμε! Είναι αυτό που λέει ο τοξικός!

Για πιο λογο δηλαδη στεναχωριεται καποιος απο Ελλαδα που καποιος Αμερικανος πολιτης ευχαριστει το στρατο του?

Επειδη στην Ελλαδα δεν κοιταμε τα μουτρα μας και εχουμε βλαχοκομπλεξ με την Αμερικη, πρεπει να εχουν και οι ιδιοι κομπλεξ με τον εαυτο τους?

Το χεβι μετσαλ ετσι κι αλλιως εχει μηδενικη ενασχοληση/σχεση με την πολιτικη και κατα τ’αλλα ειναι και η πιο συντηρητικη μουσικη του συμπαντος. Δε μιλαμε για πανκ μπαντα που το ‘‘γαμω το στρατο και το κρατος’’ ειναι το φυσιολογικο και το αντιθετο παραξενο.

Και μη γραψει κανεις ‘‘μα ειναι αυτοι που γραψαν το Operation Mindcrime’’. Το πολιτικο κομματι του κονσεπτ του Mindcrrime ειναι για γελια και απευθυνεται σε 2ετεις ψηφοφορους των ΕΑΑΚ. ΤΟ πολυ.

Γενικεύσεις και υπερβολές όλα τα λεγόμενά σου

οκ…άλλη φορά δεν θα στεναχωριέμαι…έτσι και αλλιώς αυτοί είναι εκεί#-o

όταν λέει ο άλλος “say a prayer to all thats been done” τι να νιώσω δηλαδή? χαρά που ο άλλος χαίρεται για οτι έχει γίνει? είμαι περίεργος που θέλω ο καλλιτέχνης που αγαπώ να είναι μετρημένος και να βουτάει την γλώσσα του στο μυαλό πρώτα.? ακόμη και αν έχει συγκεκριμένες αγάπες ή κολλήματα?

οσο για την 0 ενασχόληση με την πολίτικη και το πιο συντηρητική μουσική δεν εχει νοημα να πούμε κάτι…

το o.m. είναι ότι είναι…αλλά δεν καταλαβαίνω που κολλάει αυτό στη μαλακία που έγραψε ο άλλος…οτι έχουν βγάλει ενα επιδερμικό, απλό, ή άστοχο έργο δεν σημαίνει οτι είναι τούβλα.!!

*αλλά τι λέω…εγώ το είπα από το κόμπλεξ που έχω για τους αμερικανους :!:/:?
**οι χαρακτηρισμοί για το o.m. έγιναν για την βοήθεια της κουβέντας…φυσικά…

Βασικά το πρόβλημα είναι που ασχολείστε ακόμα με Queensryche.

χαχαχα…και όμως είναι αλήθεια.!

Ναι, απλα, τι σε κανει αν πιστευεις οτι ο καλλιτεχνης τα λεει αυτα χωρις να ειναι μετρημενος ή να βουταει τη γλωσσα του στο μυαλο του?

Σκοτωθηκε ο Οσαμας, επιτυχια του Αμερικανικου Στρατου και εκδικηση για τους νεκρους, μπραβο στον Αμερικανικο Στρατο. Τι εξωπραγματικο λεει δλδπου δεν περιμενε καποιος απο ενα μελος μετσαλ συγκροτηματος να πει.Προσευχη για τους ‘‘ηρωες και τους νεκρους’’ κανει, δεν κατουραει πανω στα πτωματα νεκρων Αφγανων.

Το οτι στην Ελλαδα της Μεταπολιτευσης εγινε μοδα η φαση ‘‘γαμιεται η πατριδα μας, το κρατος, ο στρατος’’ δε σημαινει οτι στον υπολοιπο πλανητη οι ανθρωποι δεν ειναι πατριωτες. Και καλως ή κακως (καλως λεω εγω στην περιπτωση του Αφγανισταν), χωρα τους ειναι εμπλεκομενη σε πολεμο. Ε φυσικα και θα υποστηριξουν τους καραβαναδες τους.

Και μεις ιμπεριαλιστικο-επιθετικο πολεμο καναμε το '22 αλλα αν υπηρχε τοτε facebook και twitter, 99 στους 100 θα εγραφαν ‘‘εμπρος για την Αγκυρα λεβεντιες μου’’.

Μολις συνηδητοποιησα οτι εγραψα ποστ 15 σειρες για τα νεα των Queensrych και νιωθω λιγο προβληματικος.

[B][I]Σκοτωθηκε ο Οσαμας, επιτυχια του Αμερικανικου Στρατου και εκδικηση για τους νεκρους[/I][/B]

δεν είναι εξωπραγματικό…ηλίθιο είναι

ε μα τι θέλατε να πούν;
τόση προπαγάνδα τους κάνουν,να πάει χαμένη;

Τι ακριβως ειναι ηλιθιο? Εχθρος της χωρας τους ειναι, τους ‘‘επιτεθηκε’’, τους επαιξε μαγκια, γιατι να μην πανηγυριζουν τωρα που τον εφαγαν?

Davidian, δεν υπαρχει περιπτωση να σε καταλαβουν. Εδω και πολλα χρονια, η κατακριτεα ιμπεριαλιστικη πολιτικη των ΗΠΑ εχει δημιουργησει αντιπαθειες, οι οποιες ξεφευγουν πολλες φορες απο τη σφαιρα της λογικης. Ειναι απολυτως αναμενομενο. Ο Ελληνας, και καθε αλλος πολιτης δευτεροτριτης χωρας, εχει μαθει να μισει την χωρα της Αμερικης, και αυτο δυστυχως δεν σταματαει στους πολιτικους της και στα μεγαλα κεφαλια, αλλα επεκτεινεται και στον κοινο Αμερικανο πολιτη. Ο οποιος δε διαφερει σε τιποτα απο το μεσο Ελληνα φυσικα, οι ερευνες για το πως ειναι μοιρασμενος ο πλουτος εκει περα ειναι εκατονταδες και μπορει να τις βρει οποιος θελει στο διαδικτυο.

Το αστειο ειναι οτι ακομα και αυτοι που καταλαβαινουν τα παραπανω, προβαλλουν ως δικαιολογια για να εχουν βασικο λογο να κατηγορουν το μεσο Αμερικανο, το οτι οι Αμερικανοι ειναι “προβατα” και εχουν δεχθει πλυση εγκεφαλου απο την εκαστοτε κυβερνηση τους, ενω πολλοι απο αυτους που τα λενε αυτα, αν οχι οι περισσοτεροι εχουν ηδη συμβαλλει ή θα συμβαλλουν στην οικονομικη εξαθλιωση της Ελλαδας, με το να εμπιστευονται την ψηφο τους σε καποιο απο τα δυο γνωστα κομματια, ενισχυοντας το δικομματισμο. Επισης αυταπατωνται πως οι Ελληνες διακατεχονται απο ιδανικα και αρχες, τα οποια αν η Ελλαδα ηταν σε πιο ισχυρη θεση στον παγκοσμιο χαρτη πολιτικα, θα μας εκαναν ενα μεγαλοπρεπη λαο που θα εδινε τα φωτα του στους αλλους. Και καπου εκει γελαει ο κοσμος, καθως στην πραξη αυτο που βλεπουμε καθημερινα γυρω μας ειναι ο καθε μικροαστος μοντερνος νεοελληνας να νοιαζεται μονο για τον εαυτο του και να μην τον ενδιαφερει καθολου το πως θα επιτυχει το οτιδηποτε, αρκει να ειναι αυτος καλα.

Φανταζομαι σε αντιστοιχη περιπτωση κατα την οποια δηλαδη Τουρκοι τρομοκρατες ας πουμε ενα ταιριαστο παραδειγμα, εριχναν αεροπλανα στον Παρθενωνα και στο Συνταγμα ενα μεσημερι μιας Τριτης του Απριλη, σκοτωνοντας 500 ατομα, αν μετα απο 10 χρονια ο ελληνικος στρατος εβρισκε και σκοτωνε τους συγκεκριμενους τρομοκρατες, ΟΛΟΙ οι Ελληνες θα ηταν σιωπηροι και μετρημενοι… :-k

Ον τοπικ, Promised Land χωρις δευτερη σκεψη για μενα. Μετρια τα τελευταια των Queensryche, αλλα οχι τοσο χαλια οσο παρουσιαζονται γενικως.