Queensrÿche

[B]Queensrÿche Tribute - Suite Sister Mary [/B]

:-k is this for real? (για τα φωνητικά λέω)

Ναι, καλα…

δεν ξέρω δεν ξέρω…περιμένω τον ειδικό Queensryche-λογο [B]Deckard[/B] :stuck_out_tongue:

Δεν σου κανω εγω, ΑΧΑΡΙΣΤΕ? Ολη μου τη ζωη εφαγα με σενα και εσυ κοιτας αλλους :frowning:

Υ.Σ. Σορρυ παιδες, δεν την παλευω καστανο :stuck_out_tongue:

άμα λέμε ότι όλοι οι Queensryche-κοι είναι καμμένοι… :lol:

Playback απο live ειναι :stuck_out_tongue:

Όλα τα λεφτά το σκυλάκι που κόβει βόλτες ανέμελο…

Η καλύτερη διασκευή στo suite sister mary προέρχεται απο τους Ελληνες Sound of Silence…(κορυφαία μπαντα πισω στα 90s…)

Και το καλυτερο σημειο γενικοτερα σε κοβερ Ραιχ ειναι το 2:10 αυτουνου

8O ποιος είναι αυτός μωρεεεεεεε

διώξτε tate πάρτε αυτόν.!! χαχαχαχχαχα

*δεν ξανατραγουδω στο μπάνιο μου…

edit…έχει και άλλα δίπλα…τι φωνή έχει…?!! Run to the Hills . έχυσα.!!

Ρε παιδιά μόνο εμένα μου φαίνεται λίγο υπερτιμημένο το empire. Δηλαδή για μένα το μόνο κομμάτι για το οποίο είναι έπος εκεί μέσα είναι το Silent Lucidity. :-s


:slight_smile:

Kαι πάλι δεν βρίσκω κάτι το τρομερό σε αυτό το κομμάτι.

Απέλαση

Απελαση κανονικα.

Το Empire ειναι η αποδειξη του πως ενα album ακροβατει αναμεσα στο ροκ και στο μεταλ, εχει mainstream στοχους αλλα παραλληλα ειναι ικανο να κρατησει σημαντικο κομματι της υπαρχουσας fanbase και ολα αυτα μεσα απο ποιοτικα κομματια.

Ρε ο Bill Shaw είναι φωνάρα. Που να δεις κάτι covers σε Sumphony X, Dream Theater που έχει κάνει… Τσιμπήστε metropolis: http://www.youtube.com/watch?v=N9f2c4ZdI7w :wink:

Είσαι σίγουρος ότι έχεις ακούσει τον δίσκο καλά; Π.χ. το ομώνυμο το έχεις ακούσει; Το Della Brown; Το Anybody Listening; Σαφώς το Lucidity είναι στα καλά του Empire, αλλά όχι και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ έπος…

Ανόδερ ρέινι νάιτ, μα την άγια δισολία!

Ναι το έχω ακούσει καλά. Είναι ο μόνος δίσκος τους μέχρι το promised land που δεν μπορώ να ακούσω ολόκληρο.

Πάντως μια ακόμα ελληνική μπάντα-όχι tribute- που ήταν όμως απίστευτα κοντά στο ύφος τους ήταν οι αδικοχαμένοι Breaking Silence.Ειδικά ο Μπαχαρίδης ακούγεται σαν ξώγαμο του Tate.Το ίδιο είχε πει και ο Portnoy όταν τους άκουσε:“Πότε μετακόμισε ο Tate στην Ελλάδα?”:p.

Απ το φανταστικό Impact το “Μy Way”

!!!

Συγγνώμη. Αυτός ΕΙΝΑΙ ο Tate!!! 8O