Queensrÿche

βρε, μάρσιαν. ο τέητ είναι φοβισμένος και επηρμένος άνθρωπος, φοβάται ότι δεν μπορεί καν να αγνοήσει κάτι που δεν του κάνει, γι’ αυτό θέλει να το κάνει να μην υπάρχει. κοινώς είναι ΦΑΣΙΣΤΑΣ. το ότι θα με αγνοούσες στην πραγματικότητα τι σχέση έχει; με ποιον τρόπο είναι αρνητικό αυτό που λες; περισσότερο θετικό είναι γιατί σε κάνει να δεις τα πράγματα από διαφορετική γωνία χωρίς κάποιες προκαταλήψεις που θα έπαιζαν in real life και να χτήσεις τη γνώμη σου πάνω σε κάποιο υποτυπώδες επιχείρημα και όχι πάνω σε προκαταλήψεις.

What somn said.

Ναι ρε,δεν παρεξηγουμαι.:wink:
Σωστα τα λεει ο Somn απο πανω.Αλλα να σου δειξω και μια αλλη οπτικη.Οντως αν με εβλεπες μπορει να θεωρουσες ανουσιο να ανοιξεις κουβεντα μαζι μου η με τον Χ,Ψ,δικαιωμα σου απο τη στιγμη που δεν εχουμε δοσοληψιες,και το δεχομαι αυτο απο οποιονδηποτε,δεν το δεχομαι ομως απο τον κ.Tate,γιατι τα λεφτακια μου μια χαρα τα ηθελε(τωρα δεν του δινω φραγκο)την αποψη μου μεσα απο το διαδικτυο δε θελει ομως να την ακουσει…Λες και τον υποχρεωσε κανενας τον μα…βλακα!
Λοιπον,εγω θα συνεχισω να λεω την αποψη μου οσο κι αν δεν του αρεσει(αν και προφανως οι δηλωσεις αυτες ειναι για τους αμερικανους οπαδους της μπαντας,δε νομιζω να εμαθε ελληνικα).
Μια φορα παντως τους εκραξα στο facebook :lol::D:lol::smiley:

Edit:Με λιγα λογια ρε παιδια,ειναι απαραδεκτο να αποκαλεις τους οπαδους σου whacked up people επειδη δε συμφωνουν μαζι σου.Οποια μπαντα ξεχναει οτι ειναι εκει που ειναι λογω των ανθρωπων που τη αγαπησαν ειναι για τον π**τσο!:blow:

Υποθετω πως εχετε δικιο. Και βασικα, λετε εντελως απλα και λογικα πραγματα και δεν ξερω τι ακριβως ειχα κατα νου να πω πριν.

Εμμενω στην αποψη να κλειδωθει παντως το γαμηδι το τοπικ γιατι πολλες στεναχωριες μας εχουν κερασει οι κυριοι (κυριος βασικα).

Οχι ρε martian,να μην κλειδωθει,πιστευω οτι εχουμε πολλα καραγκιοζιλικια του Tate να ποσταρουμε εδω!:stuck_out_tongue:

P.S.:Η μπαντα που αγαπησαμε λεγοταν Queensryche και δεν υπαρχει πια…στη θεση της υπαρχει μια μπαντα που λεγεται Κουηνσραηκ και την περιμενουμε στον Καφε με την Ελενη,πιστευω οτι εχουν πολλα να πουνε!:lol:

Καλα κατσε να τα εκανε αυτα η αγαπημενη σου μπαντα :stuck_out_tongue:

Ρε 'σεις,η κατασταση εχει ξεφυγει τελειως!Ψαχνοντας στο facebook της μπαντας πεφτω πανω σε ενα post που λεει οτι ο Kelly Gray(πρωην κιθαριστας τη μπαντας,νυν παραγωγος/προαγωγος της,ο ανθρωπος που εκανε ‘‘παραγωγαρα’’ στο Enemies…των Nevermore,και τελος μαλλον πρωην ανθρωπος και νυν γελαδι) εκραζε τους haters οπως λεει η αγανακτισμενους οπαδους λεω εγω…
Τελοσπαντων,τσεκαρετε–>http://www.anybodylistening.net/breakdownroom/index.php?topic=2348.0

:!::!::!::!::!::!::!:

Ψαχνοντας στο anybodylistening.net επεσα πανω σε ενα thread που δειχνει τις πωλησεις προσφατων album διαφορων συγκροτηματων συγκρινοντας τα με τις πωλησεις των τελευταιων δισκων των Κουηνσραηκ:

Iron Maiden “The Final Frontier” (2010): 63,000 copies in the United States in its first week of release to enter The Billboard 200 chart at position No. 4.

Dream Theater “Black Clouds & Silver Linings” (2009): 40,285 copies in the United States in its first week of release to enter The Billboard 200 chart at position No. 6.

Symphony X “Iconoclast” (2011): 7300 copies in the United States in its first week of release to enter The Billboard 200 chart at position No. 76.

Motley Crue “Saints of Los Angeles” (2008 ): 99,000 copies in the United States in its first week of release to enter The Billboard 200 chart at position No. 4.

Ratt “Infestation” (2010): 14,000 copies in the United States in its first week of release to enter The Billboard 200 chart at position No. 30.

Def Leppard “Songs from the Sparkle Lounge” (2008 ): 55,000 copies in the United States in its first week of release to enter The Billboard 200 chart at position No. 5.

Megadeth “Endgame” (2010): 45,000 copies in the United States in its first week of release to enter The Billboard 200 chart at position No. 9.

Opeth “Watershed” 2008: no sales numbers, charted at # 23

Στη συνεχεια ο ιδιος συμπληρωνει οτι οι πωλησεις τους ειναι περιπου 8.000,την πρωτη εβδομαδα κυκλοφοριας,(δεν αναφερει για πιο αλμπουμ μιλαει).Τα παλιοτερα album τους εχουν περασει αρκετες απο αυτες τις μπαντες σε κοπιες.

Θελω να καταληξω στο οτι δεν υπαρχει δικαιολογια για την πορεια που ακολουθουν.Οταν οι Megadeth και οι Dream Theater (δε βαζω τους Maiden γιατι παιζουν μπαλα σε αλλο επιπεδο) παιζουν σε μεγαλους συναυλιακους χωρους,οι Κουηνσραηκ παιζουν σε κλαμπακια πια…

γαμώ τον μάστορα που εχει την χρονομηχανη μου ακόμη στο γκαράζ…τελείωνε ρε άνθρωπε και εχω ταξίδι…

(ρε μαλάκες δεν μπορώ να βλέπω τον tate με κιθάρα)

[B]“Rage for Order” (Anarchy-X) / Queen of the Reich (USA, NY 1987) [/B]

[B]The Whisper - Queens, NY 1987 W/ BEST Audio [/B]


[B]
Walk in the Shadows - L’Amour East, Brooklyn, NY 02.13.1987 [/B]

[B]
Roads to Madness Live 1987 [/B]

bonus

[B]Intro & Promised Land (Weedsport, NY 1995) [/B]

πότε θα δούμε κάτι τέτοιο σε dvd μωρεεεεε

Κάποιος να το σβήσει ιφ πόσιμπλ.

Απαντώ

Το καλύτερο βίντεο του Whisper είναι αυτό εδώ.- http://www.youtube.com/watch?v=Jfn4njkZmAc

Ακόμα, πέτυχα αυτή τη θεϊκή ερμηνεία, από τα τελευταία απομεινάρια των ονειρικών ερμηνειών του Tate(Mindcrime tour αν κρίνω απ’ το μαλλί :p). http://www.youtube.com/watch?v=If4lw06ScTE

Θα επανέλθω λίαν συντόμως.

η ίδια μπάντα όπως την είδα πριν 3 βδομάδες, 4ο όνομα κάτω από PRIEST, SLASH, THIN LIZZY με τον κόσμο να αδιαφορεί εντελώς (άντε να τελειώνουνε κτλ)…

video [B][U]εδώ[/U][/B]

σετλιστ:
Get Started
Damaged
I Don’t Believe In Love
NM 156
Screaming In Digital
Jet City Woman
Empire
Eyes Of A Stranger

τι φωνή έχει στα βίντεο…τρομερός…

[B]mindcrimeK[/B] το βίντεο σε εμένα δεν υπάρχει

Ωπ! Σόρι για το ξαναποστάρισμα αλλά βρήκα το ντέμο που ήθελα να ποστάρω παλιότερα!
[U]Queensryche - From the Darkside[/U]

Επιμένω πως αν είχε ηχογραφηθεί με καθαρή παραγωγή θα μιλούσαμε για ένα από τα μεγαλύτερα μνημεία της early ιστορίας των Ryche(εγώ τέτοιο το θεωρώ και τώρα). Ντέμο που βάζει κάτω δισκογραφίες ε.

Και τώρα ακόμα το ακούω και τρελαίνομαι. Όλοι κάντε κλικ ρε, όλοι.

ίσως να το λέει καλύτερα και από τον δίσκο εδώ

εσυ , ο απο πάνω…ασε τις παρατηρήσεις και στείλε ενα p.m.

δε μπορώ να καταλάβω γιατί, ξαναποστάρω:
η ίδια μπάντα όπως την είδα πριν 3 βδομάδες, 4ο όνομα κάτω από PRIEST, SLASH, THIN LIZZY με τον κόσμο να αδιαφορεί εντελώς (άντε να τελειώνουνε κτλ)…

video [B][U]εδώ[/U][/B]

τώρα κάτι γινεται…ωραίος.!!

ενα κάλο βίντεο μια που είναι pro shot, είναι αυτό:

[B]Queensryche…live at Monster of Rock 1990 !![/B]

10 λεπτά…best i can , empire

Επ, τι παίχτηκε δω πέρα; :p:p

και το setlist πλέον παλαιμάχου μπάντας. Ένα καινούργιο και τα άλλα πριν το 94

συνεχίζοντας το ποστάρισμα παλιών βίντεο, ας πάρουμε τους δρόμους για την ΤΡΕΛΑ
http://www.youtube.com/watch?v=-H2uYvisteY