Queensrÿche

Iούλιο περιοδεύουν QR. Aύγουστο με αρχές Σεπτέβρη οι Glory. Μετά πάλι οι QR. Και σιγά σιγά θα ηχογραφήσουν μέχρι τέλη του χρόνου. Έχουν τρία-τέσσερα κομμάτια έτοιμα πάντως. Στυλιστικά σαν ένα αμαγαλμα OP με Empire, στο πιο συγχρονό.

wilton, εσυ είσαι??

λες ? Απλά περίμενε και θα δείς όμως !

χαχαχα. δεν σε αμφισβητώ. απλα εχει φαση που εχεις πληροφορίες που δεν έχουν βγει

E με το μεγάλα, νέα, δηλαδή, την ανακοίνωση, άργησαν, 2-3 μέρες, αλλά ίσχυε. Εγω κρατάω μεσαίο καλάθι, σχετικά με το project, αλλα αν είναι καλό, ποιός #$@$ αυγά και καλάθια ! Τα υλικά είναι εκεί…

μουχαχαχαα.
μακάρι. αλλά θα προτειμουσα να μην είχαν αυτό το όνομα. ισως ακολουθούσα με περισσότερη θέρμη

Ο τσαμπουκας ξερει πολλα…στο επομενο ροκιν μητινγκ προτεινω να τον μεθυσουμε, για να τα ξερασει ολα…οι ηχογραφησεις των Crimson Glory ξερεις σε τι σταδιο βρισκονται?

ΥΓ αυτο το “στο πιο συγχρονο” που λες για τα νεα κομματια, με προβληματιζει…δεν ξερω…

Δεν βρίσκονται οι Κόκκινοι.Όχι ακόμα. Βραδυπωρούν. Προσπάθεια γίνεται να έρθουν Ελλάδα, αρχές Σεπτεμβρη, αλλά … δεν είναι πολυ θερμοι οι διοργανωτές.
Παίζει να ακουστεί κάτι, πριν απο αυτό όμως. Ίσως…

Ε, πιο συγχρονο, εννοεί η πηγή, όχι με παραγωγή 198Χ, εννοεί με παραγωγή πιο δυνατή, ήχο πιο σημερινό, οχι τπτ πολύ περίεργο με DJ κτλ :stuck_out_tongue:

Δεν πίνω. Οπότε δύσκολο να μεθύσω.

εβαλα λιγο το promised land να ακουσω,τι δισκαρα ρε γμτ,περασμενα μεγαλεια

αφραγκιες διακρινω :stuck_out_tongue:

οποιος το διαβάσει ολο κερνάω μπύρες να μου πει την περιληψη,
*ο τίτλος ειναι αβανταδόρικος. μην ασχολείστε. διαβάστε το κείμενο. σαν βιογραφία ειναι

On Monday, July 9, Wilton, Jackson and Rockenfield filed a response to Tate’s motion for preliminary injunction and included individual declarations from all of the defendants supporting their position that Tate’s motion should be denied. As one would expect, these documents ? copies of which have been obtained by BLABBERMOUTH.NET ? contain startling details about the circumstances that led to the split between the singer and his one-time friends and longtime bandmates.

Several excerpts from Michael Wilton’s [B]declaration[/B] follow below.

κλαίω για περίοδο promised land
γαματα. η Susan Tate αποφάσισε να γινει το omΙΙ

Κρατα της μπυρες,με τετοια ζεστη σιγα μην σπαταλισω χρονο να διαβασω ολοκληρο δοκιμιο!!! Αλλα,θα σταθω στο quote που εχεις στο post σου. Γιατι να καιγεται καπιος ΤΟΣΟ πολυ για “startling details about the circumstances that led to the split between the singer and his one-time friends and longtime bandmates.”;;;;
Ενα απλο “δεν τα εβρισκαν,διαφωνουσαν” θα αρκουσε και θα περισσευε… Παω πασσο για τους φανατικους οπαδους της μπαντας… Αλλωστε,δεν ειναι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια φορα που καπιοα μπαντα αλλαζει τραγουδιστη. Στη συγκεκριμενη περιπτωση,ο Tod La Torre ειναι αξιος αντικαταστατης…

τις κρατάω γιατί μόλις το διάβασα όλο.:?
προφανώς ο tate τα εχει χάσει.
και προφανώς έπρεπε να αποχωρήσει όπως έλεγε μετά την promised land tour.
κατά τα άλλα μιλαμε για περισσότερο παρασκήνιο και κατινιά απο την λάμψη και τον τόλμη και γοητεία μαζι.

*τελικά δεν είχαμε μαχαίρια, αλλά ξυλίκι

και εγω μολις το τελειωσα…το διαβασα απο την αρχη ως το τελος…και το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι ο Tate απο ενα σημειο και μετα οντως το εχασε…Εβαλε ολο του το σοι και τους φιλους στο ολο σκηνικο και απεκοψε τους υπολοιπους απο τα παντα…

ναι τελικα δεν βγηκε μαχαιρι αλλα και αυτα που εγιναν ηταν απαραδεκτα και δεν γινεται να μην ειναι αληθινα ολα αυτα γιατι εγιναν μπροστα σε ποσο κοσμο…Δεν γινεται να βγει ο Wilton και να λεει ανακριβη πραγματα που μπορουν να διαψευστουν σε 1 λεπτο…

Γενικως πιστευω οτι καθε σημειο του κειμενου ειναι πραγματικο…τουλαχιστον βγαινει νοημα και συμβαδιζουν με τον κατηφορο των τελευταιων ετων…

Συμφωνω με Crimson,επρεπε να φυγει απο μονος του τοτε…ισως αν εμενε ο DeGarmo και επαιρναν καποιον αλλον τραγουδιστη το status της μπαντας να ηταν τελειως διαφορετικο τωρα…κριμα…

Ξεκινάω να διαβάζω κι έρχομαι οσωνούπω. Αν και νομίζω ότι ξέρω τι θα λέει πάνω κάτω.

To διάβασα όλο…χαμός! Βέβαια αυτή είναι η μια όψη…

Μάλιστα. Μερικά πολύ ενδιαφέροντα facts, τα περισσότερα βέβαια επιβεβαιώνουν τις βάσιμες υποψίες όσων ξέραμε ήδη.

Θα σοκαριστώ πραγματικά αν όσα αναφέρει ο Wilton δεν είναι το 90% της αλήθειας.

μιλαει και ο Lundgren



"After we got to the hotel, our tech, Anthony Bender, and I headed out to a bar for drinks, and we were later accompanied by Geoff Tate and Kelly Gray. During a conversation between Geoff Tate and I at the bar, Geoff Tate said, ‘I wish that I would have hit Michael harder,’ and ‘I wish I could get my hands on Scott because I would kill him.’


εγω απορω πως συνυπηρχε στο γκρουπ με τον Tate μετα τον χωρισμο με την κορη του…