Queensrÿche

www.TATEREMOUNIA.com

ειδα βιντεακια με τον καινούριο από το πρώτο live σαν queensryche. φωνάρα. αλλά δεν μπορώ να δω ολόκληρο βίντεο.γαμώ…

οπότε πάρτε αυτό.
[B]Ion Vein - Take Hold of the Flame[/B]

και τώρα έβαλα και Dedicated to Chaos να ακούσω!!

βλεπω κατι άκυρα σε billing της αμερικης με τους νέους…queesryche και τραβάω βυζορωγες.

οπότε πάρτε τους μοναδικούς και αληθινούς queesryche.
http://www.wolfgangsvault.com/concerts/player.html?type=concert&ConcertID=20050681|5669&StartTrackID=4

απιστευτη εκτελεση του queen of the reich!

Τι γνωμη εχετε παιδες για το live evolution?ειναι το μονο αλμπουμ που εχω απο Q μαζι με το operation mindcrime και δεν εχω ψαξει πολυ τους υπολοιπους δισκους.Ειναι μια καλη σουμα με τα καλυτερα κομματια ζωντανα?

Επισης νομιζω ειναι εμφανεις οι επιρροες απο Halford στον Tate η ειναι ιδεα μου?:stuck_out_tongue:

Ο Halford επηρέασε όλο το τσιριδολόι του '80, οπότε δεν λέει και πολλά. Όσον αφορά ομοιότητες μεταξύ τους στον τρόπο τραγουδίσματος, όχι, δεν διακρίνω κάτι κοινό προσωπικά. Αλλά να πούμε και του στραβού το δίκιο, αν υπάρχουν 2-3 άτομα που μπορούν να λένε ότι έφτασαν και ξεπέρασαν τον Halford, ένας από αυτούς είναι ο Geoff Tate.

Οσον αφορα στα ψηλα εννοω ναι.Ουτε το τεραστιο εγω του Tate δε θα τολμουσε να εκστομισει κατι τετοιο!

Θα παρεθετα video απο live των Priest αλλα εδω ειναι αλλο topic και θα χαρακτηριστω fanboy 8)

Πειτε για το Live Evolution ρε!

Απλα γελαμε γαργαρα με το οτι καποιος ξεπερασε τον Ρομπ.

This fall, Geoff Tate Electric Band will be releasing his new solo metal album on Inside Out Music, which features such label mates as King?s X, Fates Warning, Pain of Slavation and Dream Theater?s frontman James LaBrie, and many others! Geoff Tate solo tour dates with Alice Cooper beginning in November.
Watch for the announcement of the upcoming [B]2013 Queensryche Anniversary [/B]Tour featuring an All-Star lineup, starring Geoff Tate, the longtime creative and driving force behind the band, whose vocals can be heard on every Queensryche song ever released!

αντε παλι θα εχουμε ιστοριες να λεμε… :lol:

Οι queensryche ειναι απο δυο μερίδες(ανολοκλήρωτες).
οι Fates απο μιάμιση με αβέβαιο μέλλον
οι dream theater δεν έχουν πορτνοι και έκαναν ριαλιτι το θέμα .

[B]ΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ![/B]

Καλά αν εξαιρέσεις τους Queensryche που το έκαναν ξεφτίλα το θέμα, απο τους άλλους έχουμε πάρει μπόλικη καλή μουσική, Sympathetic Resonance, A Dramatic Turn Of Events, Fire Make Thunder, Flying Colors…

εγω λεω για τις μπάντες οπως τις έχω μάθει και όπως τις θέλω.
δεν θέλω fates χωρίς τον τσιγαροπνιχτη, ούτε theater χωρις μαικ.

*το Fire Make Thunder μέτριο. μόνο 2 κομμάτια το σώζουν και αυτά είναι που έχουν κάτι απο το παρελθόν.
Flying Colors ναι με τα χίλια. αλλά για να γίνει ο δίσκος έπρεπε να φύγει ο άλλος απο θιατερ. όποτε…

Ακυκλοφορητο επος, εποχης Warning. Enjoy!

Ψηλε δεν ειναι Ryche αυτο,ειναι demo απο Myth και λεγεται ‘Walk In The Shadow’.

http://www.classicrockmagazine.com/news/geoff-tate-unveils-his-new-queensryche/

Aντε ποιός στη χάρη μας θα έχουμε 2 Queensryche τώρα#-o#-o

α ωραια να τους οργανωσουμε να παιξουν 5x5 #-o

Πλακα πλακα θα ηταν και γαμω τις φασεις τετοιο σκηνικο…τρελα γουστα!!! :lol:

φανταζεσαι αν φανε γκολ να τους κυνηγαει ο Tate με μαχαιρια; :lol:

Ο Tate θα ηταν ο τερματοφυλακας…το κλασικο μαλακισμενο παιδακι που ειναι τερμα φλωρος και δεν το θελει κανεις στην ομαδα του, και αναγκαστικα καθεται τερμα :stuck_out_tongue: Οποτε θα τους κηνυγαει με μαχαιρια σε περιπτωση χαμενων τετ α τετ κλπ…

Το σίγουρο είναι ότι θα τους φτύνει πάντως!! :lol:

ευκαιρια να βγαλουμε κανενα φραγκο πουλωντας ομπρελες :lol: