Queensrÿche

Μια και ζητησες διασυρμο φιλε, εχουν κυκλοφορησει samples του νεοιυ σολο δισκου του Tate. στη γνωστη ποιοτητα που μας εχει συνηθισει τελευταια:D

Raising Fear λεγεται βασικα, το ειχα ακουσει και σε μια συλλογη με τα demos των Ραηχ της περιοδου μεχρι και το RFO. Και ειναι απο Myth, ναι.

Τι ξεθάβετε ντέμος ξέρω γω ρε. :frowning:

Scans and more tests question our existance
Why rely on faith when science can explain most of this?
I wonder what they’ll find a light-year from now
When they’re filling the children’s heads with lies in the name of God.

:!::!::!:

Πού είναι αυτός ο Tate ρε πούστη; :cry::cry:

Οι στιχοι ειναι απο αυτι ή τους βρηκες καπου;

Μήπως να το ξεπεράσετε σιγα σιγά ομως και να μην βρίσκεται συνεχώς στον αφρό ένα θρεντ που αφορά ενα γκρουπ που εχει πεθανει πλεον;
Ή πείτε κάτι για την νεα σύνθεση
Ή γράψτε κανα σεντόνι για το Rage For Order
:slight_smile:

Για τα ντεμος μιλαμε, τι προβλημα εχεις;

Αυτί. Αλλά πολλά σημεία ακούγονται πεντακάθαρα.

Λοιπον. Ερωτηση.

α) Το remaster του Rage For Order, οσον αφορα ΗΧΟ, packaging κλπ αξιζει?

β) και σημαντικοτερον. Ολα αυτα τα unreleased demos που ποσταρετε, εχουν κυκλοφορησει σε καποια συλλογη, η σαν μπονους κομματια σε καποια επανεκδοση? Γιατι στο remaster του RFO, τα bonus κομματια ειναι λαϊβ, η ακουστικες εκτελεσεις κλπ. Απο demos τιποτα. Και στο Sign Of The Times, στο 2ο cd, στο archives δεν τα εχει (οχι πως το archives ειναι παντα 100% σωστο, αλλα λεμε τωρα).

ΥΓ παιζει κανας μοντ να μεταφερει την ψηφο μου στο RFO? Αν ναι, ας τον ευλογει ο υψιστος.

όποιος πειράξει τον ηχο του rage θα τον χτυπήσω σαν χταπόδι. οτι και να λέτε

άσχετο με demos (τα οποία ούτε γω ξέρω αν υπάρχουν πουθενά, πάντως σίγουρα όχι στις επανεκδόσεις του 2003), ΑΛΛΑ αξίζει να πάρεις το promised land που έχει στα bonus το someone else? με ορχήστρα (αν και μ αρέσει το σχέτο καλύτερα) και το έπος real world. επίσης το empire μετράει γιατί έχει scarborough fair και άλλα 2 συμπαθητικά κομμάτια (εποχής empire από ήχο). επίσης διαμαρτύρομαι γιατί οι μάπηδες πήγαν και βάλανε 3 mtv unplugges στο here in the now frontier. το ep με το λάηβ στην τζαπωνία το χεις ε???

Διαφωνείς ότι η ένταση στο mix είναι τόσο χαμηλή που για να χωθεί σωστά το Walk in the Shadows πρέπει να έχεις τα ηχεία τσίτα;

Ρε. Ειναι αμαρτια απ’ τον θεο να ειναι τοσο γαμημενα χαμηλα η ενταση.

[B]dude[/B], προς το παρον ενδιαφερομαι κυριως για το RFO, των υπολοιπων τα bonus τα ξερω, και πανε για αγορα a.s.a.p… Το EP, αν εννοεις αυτο του '85, το 'χω ακουσει, αλλα δεν το 'χω, και δεν ξερω αν θα το αγορασω συντομα, γιατι δεν εχω ιδεα τι παιζει απο τιμες.

Του 83 ρε μαλάκα Πάνο, ποιο 85.

Κατσε δεν λετε αυτα που μπηκανε σαν bonus, στο remaster του EP, και ειχαν ηχογραφηθει στην Ιαπωνια το '84 και κυκλοφορησει σε βιντεοκασετα το '85?

εχω τρελα με αυτα. αγαπημένα αλμπουμ δεν θελω να αλλάζουν για κανένα λογο.
δεν παει να ακούγεται απο το βάθος ο ηχος? να ειναι μεσα απο πηγάδι? αμα τον εχω αγαπήσει ετσι, ετσι τον θέλω!

Δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα οι παραγωγές του Neil Kernon.

Είχα διαβάσει σε μια παλιότερη συνέντευξη του ότι δεν συνεργάζεται καθόλου με τα συγκροτήματα. Του δίνουν το υλικό και αυτός το επεξεργάζεται όπως θέλει.

Στο rage for order δεν έχει καλό ήχο ειδικά στα φωνητικά που ακούγονται αρκετά πίσω.

οχι οτι δεν καταλαβαίνω τι λέτε, αλλά ΠΕΡΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΞΩ!

Ναι, εγώ για το EP λέω ότι είναι του '83.

Εγω παντως, εκτος του Empire που ετυχε, τα αλλα σε remastered τα εχω και με αυτα μεγαλωσα. Ουτως ή αλλως οταν τα αγοραζα δεν ηξερα καν τι εστι remastered, ποσο μαλλον αν ειναι πρωτες εκδοσεις.

όπως τα λες πάνο.