Queensrÿche

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ka_asEAwWVQ#!

σε τρελλη φορμα!!!

Ρε ο Whip ρίχνει σβούρες ρε!

μαλάκες ειναι αλήθεια στα πρώτα δευτερόλεπτα!

*Corpus Christi λεει.χαχαχα
**ας του πει κάποιος να μην φωνάζει όμως . δεν τραγουδάνε ετσι.δεν είναι μια ευθεία η ερμηνεία

empty room - eyes of a stranger

Μαλακα μου ο Μιχαλος το νιωθει!!! Και αν δεν εχεις ανοιχτο το ταμπ του βιντεο, απλα ακους τον ηχο, ανετα στην αρχη και στο ρεφρεν νομιζεις οτι ειναι καποιο bootleg με Tate στη φωνη…θεος Θοδωρας

η καλύτερη tribute μπάντα σους Ryche, που υπάρχει. Μπράβο τα παιδιά!!

εδιτ
μπα. τελικά οι Lethal που έγραφαν και καλά δικά τους τραγούδια, ήταν καλύτεροι

σκέφτομαι να τους καλέσω στα γενέθλια μου να παίξουν

νομίζω θα σου βγει πιο φτηνά να επανασυνδέσεις τους [U]Breaking Silence[/U]. Και όπως και στην περίπτωση των Lethal, εκτός από ryche διασκευές θα έχεις καλά δικά τους κομμάτια

λες ε? χμ. θα το σκεφτώ.

Πωπω ρε γαμωτο γιατι ανοιγετε τα λινκς μονο και μονο για να κραξετε? Με Tate δε γουσταρατε και κραζατε και λεγατε οτι η μπαντα πρεπει να σπασει επειδη τα αλμπουμς ηταν για το πεος, τα λαϊβς ασχολιαστα και ο Geoff μαλακας. Τωρα χωρις Tate, κραζετε μια μπαντα που ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ εκεινη τη στιγμη (πχ Whilton) και τον τραγουδιστη που μας εστειλε για τυροπιτα 2 φορες μεσα σε τοσο λιγο χρονικο διαστημα και με 2 τοσο αγαπημενες μπαντες. Λες και ξερω γω Queensryche = Tate και αφου διαγραφουμε τον Tate απο το δευτερο μελος, πρεπει να διαγραψουμε και το Queensryche απο το πρωτο. Και δεν το λεω μονο για σας τους 2 συγκεκριμενα, απλα ειναι λιγο Curacell η κατασταση…

εκτός να βρεις φτηνά εισιτήρια και σκάσουν μύτη Malison rogue \m/ από Σουηδία!!

edit
ποιος έκραξε ορέ Πάνο Αστροκοιταχτή? Αν έρθουν μπορεί να πάω κιόλας. Εδώ ακόμα και για Maiden united μπορεί να ψηνόμουν

δεν κράζουμε. εγω εχω πει οτι με αλλο όνομα θα γούσταρα τρέλα να δω τι εχουν να γράψουν.
τώρα για τις τυρόπιτες, περίμενε λιγο.μια έχουμε φαει εως τώρα

Δε ξέρω τι λέτε εσείς, εμένα πάντως μου σηκώθηκε… Η τρίχα!!!

Ε, σαν κραξιμο παρε παραδειγμα αυτο που εχω κανει μπολντ στην παραθεση, και γενικα τα οσα λες περι tribute μπαντας κλπ. Και ξαναλεω, μιλαω γενικα, οχι συγκεκριμενα για τα ποστς του κριμσον και τα δικα σου.

Μα γιατι να αλλαξουν το ονομα? Μηπως ξεκινησαν ποτε οι 'Ryche ως ενα σολο προτζεκτ του Tate, ωστε οι υπολοιποι 4 να μην εχουν δικαιωμα να συνεχισουν να παιζουν με αυτο το ονομα? Ουτως η αλλως, οι 3 εξ αυτων πισω στα early 80s, υπηρχαν ηδη σαν μπαντα οταν εφεραν τον Tate για τραγουδιστη. Μην με τρελαινεις…οσο για τις τυροπιτες, εμενα ο LaTorre με εχει στειλει δυο φορες για καταναλωση. Μια με Crimson Glory και μια τωρα με 'Ryche.

[SPOILER]Μαλακα, θελω να φαω πραγματικα ΚΑΥΤΗ τυροπιτα, right out of the oven…:p[/SPOILER]

καλα. ας έρθουν οι γενικά να απαντήσουν :stuck_out_tongue:

ε φυσικά να αλλάξουν. tate δεν εχει. Chris δεν εχει. αμα ειναι να πάρω και εγω τον Jackson να κάνω τους δικούς μου queensryche.
επισης ποτε πρόλαβε και σε κέρασε τυροπιτά ο αλλος στους qeensryche? απο δυο καλά βίντεο και ενα το απο πανω που φωνάζει και δεν τραγουδάει στο μισο κομματι? κατσε να βγαλει καλο δισκο και πες να ρε crimson. εκτος αν εχεις καταφέρει να δεις live τους απο κοντά οπότε παω πάσο

Επειδή με τρώει να το πω, δεν καταλαβαίνω γιατί πιστεύετε ότι προσπαθεί κάποιος να βάλει την τωρινή σύνθεση/έκδοση πάνω από την ορίγιναλ. Ούτε το δεξί αρχίδι του Geoff μέχρι το 2005 δεν είναι ο νέος, το ξέρουμε. Γιατί τον συγκρίνουμε με τον παλιό Tate, που όσοι συγκρίνονται μαζί του στην ιστορία του μέταλ μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού; Το ξέρουμε ότι υπάρχουν καλύτερες λύσεις, το ξέρουμε ότι δεν είναι επιλογή από το πάνω-πάνω ράφι ο LaTorre, αλλά με όσα έχετε δει τα τελευταία 7-8 χρόνια δεν καταλαβαίνω πως στηρίζετε ακόμα τον τωρινό Tate, που φτύνει(κυριολεκτικά και μεταφορικά) όλο του το παρελθόν.

Και αρκετά πια με τον Chris. Όσο κι αν τον έχω εικόνισμα, όσο κι αν τον θεωρώ μεγάλο μυαλό, όσο κι αν ήταν το 81% της μπάντας(στην μάπα σου Geoff) ήταν επιλογή του να φύγει. Όσοι συνεχίσατε να ασχολείστε από το 1997 κι έπειτα με την μπάντα, δεν θα κάνει την διαφορά 15 χρόνια μετά η απουσία του. Το ότι βλέπω μια φιλότιμη προσπάθεια από τους υπόλοιπους να πάρουν την τύχη τους στα χέρια τους έστω και τώρα και να επανορθώσουν, άσχετα από το αν θα τα καταφέρουν, μου φτάνει. Και ειλικρινά, προτιμώ ένα τέτοιο τέλος για τους μεγάλους Queensryche, παρά αυτό που θα είχαν αν συνέχιζαν υπό την ηγεσία του Tate.

Αυτά από μένα.

Απο περιεργεια και μονο, για πες μερικους τραγουδιστες που θα ηταν καταλληλοτεροι για αυτη τη θεση…

ΥΓ http://www.youtube.com/watch?v=3WO05FHtG2w

Φαντάζομαι εννοεί τραγουδιστές με δική τους προσωπικότητα και προϊστορία στον χώρο και όχι κάποιον φοβερό ερμηνευτή που πατάει ακριβώς πάνω στον προκάτοχο. Παρεμπιπτόντως το Take Hold το λέει απίστευτα καλά! Αυτό που κάνει το χει σε εκπληκτικό βαθμό!

Διαβάζοντας όμως και την άποψη του Latorre που δε χάνει ευκαιρία να λέει στα media:

http://www.blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=179483

πρέπει να ομολογήσω πως έχει ένα δίκιο. Δηλαδή ο οποιοσδήποτε να πήγαινε στη θέση του τραγουδιστή της μπάντας θα αντιμετώπιζε κριτική είτε τραγουδούσε σαν τον προκάτοχό του (ως κλώνος) είτε όχι (ως κάτι που δε μοιάζει σαν Queensrÿche). Ο άνθρωπος επιχειρηματολογεί πολύ σωστά και λέει πως η γνώμη του είναι πως πρέπει τα παλιά τραγούδια να αποδίδονται κατά το δυνατόν όπως ηχογραφήθηκαν γιατί αυτό θέλει στην ουσία να δει ο κόσμος. Έχει δίκιο και εκεί που αυτοπαινεύεται βέβαια (πράγμα που οφείλει να κάνει μετά από τόση κριτική) και που λέει πως τα καταφέρνει πολύ καλύτερα από τον τωρινό Geoff Tate. Εμένα μ’έπεισε. Ειδικά άν κυκλοφορήσουν και καλό δίσκο με τον Todd εγώ θα είμαι πλήρως καλυμμένος για τη νεκρανάσταση της μπάντας μετά από σερί ΚΑΚΩΝ δίσκων.

12345

καλα οτι τραγουδαει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ και το νιωθει το ατομο ειναι δεδομενο!
και μονο που βγαζει ΑΥΤΟ το συναισθημα στο empty room (τριχα καγκελο mode on) ο τυπος το αξιζει 1000% να τραγουδαει αυτα τα κομματια.
αν ειχε και De Garmo το menu για μενα θα ηταν Ryche.
σιγουρα ομως θα πηγαινα σε συναυλια να τους,παρα στον τωρινο Tate.
με αυτους οι υμνοι ακουγονται ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ.
συγκριση παλιου Tate με La Torre δεν θα μπω στην διαδικασια να κανω,δεν εχει νοημα.
ο Tate ηταν αυτος που ηταν ΚΑΠΟΤΕ.τωρα δεν σχολιαζω.

ασχετο.φατσικα,σαν σκηνικη παρουσια,ντυσιμο και γενικοτερο στυλακι δεν μοιαζει παρα πολυ ο La Torre στον Damond Jiniya η ιδεα μου??!

α.και οι Malison Rogue ειναι αυτη την στιγμη οτι ποιο κοντα στο πνευμα των παλιων Ryche…
αυτα τα παλουκαρια αν συνεχισουν ετσι θα κανουν ΠΟΛΛΑ πραγματα…