Queensrÿche

Aπο τα πιο αστεία να βλεπεις εναν μιμο να τραγουδα στους Ραιχ.
Ας κανουν το κεφαλακι τους ολοι οσοι σηκωνουν σημαια οταν λεμε για tribute band περα-δωθε μπας και καταλαβουν 5 πράγματα γτ βλεπω κατι απόψεις γενικοτερα στο θεμα,και αλλου,και δεεεεεεεεν

Το να πάρεις εναν τραγουδιστη με δικη του νοτα και ερμηνεια και να πει ακόμα και τα παλια κομματια με ενα χ ύφος ειναι κατι αποδεκτο,σ’αρεσει/δεν σ’αρεσει,ειδικα αμα βγει και κανας δίσκος που ειναι καλος.
Αυτο το πράγμα ομως στο Take Hold ε κανει μπαμ τι θελουν να πετυχουν,τι να βγαλουν.

Προσωπικότητα μηδεν,τι Maiden United και μαλακιες :lol:

Aυτά που γράφεις ανηψιέ.
Όσοι προλάβαμε και είδαμε αυτή τη μπάντα στα πάνω της δεν έχουμε κανένα ενδιαφέρον να δούμε αυτή τη σύνθεση…

δεν ξερω τι λετε αλλα εμενα μου προκαλουν περισσοτερο ενδιαφερον τωρα παρα την τελευταια και βαλε 5ετια…

Thinking man’s lyricist.

Οσοι ασχολουνται πλεον στα σοβαρα,ειναι ειτε ρομαντικοι μεχι αηδιας και σε επιπεδο αφελειας ειτε δεν ειναι και τιποτα τρελοι φανς των Queensryche.Αλλιως δε μπορω να το εξηγησω,νεκρανασταση λεει ο αλλος.Ρε αφηστε τη φαση να πεθανει με την ησυχια της.

Φίλτατε παπκιν νομίζω έχεις μπερδευτεί λίγο! Ρομαντικός είναι αυτός που πιστεύει ότι οι queensryche δεν υπάρχουν πλέον επειδή έφυγε ο Tate! Οι υπόλοιποι απλά γουστάρουν που ακούνε τα παλιά κομμάτια έτσι όπως πρέπει κ απλά περιμένουν να ακούσουν καινούργιο υλικό από τη μπάντα για να κρίνουν το νέο τραγουδιαρη!!!

κ με αφορμή αυτή τη κουβέντα, μου 'ρχεται στο μυαλό ένα ερώτημα:
γιατί να υπάρχουν πριστ χωρίς τον χαλφορντ, μεηντεν χωρίς τον Μπρους ενώ δεν γίνεται να υπάρχουν ράιχ χωρίς τον τεητ???

και αυτά για το ποιος είναι μεγαλύτερος φαν και τα ρέστα, δε νομίζω ότι χρειάζονται…

Σήμερα νομίζω πως θα κάνουμε αρκετή κουβέντα επί του θέματος. 8)

ωχ :lol:

ελπίζω να μην μας πεσουν τα μάτια και τα μαλλιά

κάποιοι δεν έχουν τέτοιο φόβο… :stuck_out_tongue:

:lol::lol::lol:

κατάλαβα. δώσε πόνο στον λαό.!

κανε μια διωρθωση στο Ρεαλιστικά, είμαστε όλοι στα 50 μας, ξέρεις, και έχουμε μόνο [SIZE=“5”][B]1[/B][/SIZE] χρόνια παραγωγικής δουλειάς μπροστά μας

. Είναι σαν οι τρόφιμοι να κατέλαβαν το άσυλο λεει.χαχαχχαχαα

μπα αστο οπως ειναι.ετσι και αλλιως και τα περισσοτερα που λεει οτι να ναι ειναι…

ξαφνικα μας το παιζει πολιτισμενος,ευτυχως που του πηρες φανταζομαι τηλεφωνικη συνεντευξη μην σου ερθει και απο το πουθενα καμια χλεπα…

Κάπου χάθηκε ένα μηδενικό, αν δεις και την Αγγλική version της συνέντευξης.

Εμένα πάντως σε μεγάλο βαθμό με έπεισε για τις προθέσεις του. Το αποτέλεσμα είναι άλλου είδους κουβέντα.

Για να δώσω μια καλύτερη εικόνα (σε κάποιους), είχα την εντύπωση από τον τόνο και το ύφος που μίλαγε, πως στην άλλη άκρη της γραμμής ήταν ο Walter White (Breaking Bad) στις καλές του μέρες.

δεν αντελήφθην.

εννοω οτι τα περισσοτερα που λεει ο Tate ειναι κατα την αποψη μου οτι να ναι.το παιζει ο καημενος της ιστοριας και πολιτισμενος…και απλα μου ηρθε στο μυαλο το βιντεακι που εφτυνε τον scott και λεω ευτυχως που του πηρες τηλεφωνικη συνεντευξη γιατι δεν φαινεται να ειναι και πολυ στα καλα του…

Δεν ξέρω ρε άνθρωπε, αλλά 1 φορά τον έχω γνωρίσει από κοντά και 1 φορά έχουμε μιλήσει τηλεφωνικώς κι ο άνθρωπος είναι αξιοπρεπέστατος. Μπορεί και να κάνω λάθος, μπορεί να είναι μόνο η μια πλευρά των πραγμάτων, αλλά ποιος είναι σε θέση να ξέρει πραγματικά τι έχει συμβεί μεταξύ τους;

Τίμιο εκ μέρους του, το να μη χρησιμοποιήσει κανείς το όνομα των Queensryche, το να μη θέλει να δημοσιοποιηθεί κάτι από αυτά, το να λέει πως είναι πρόθυμος να συνεχίσουν από εκεί που σταμάτησαν.

καλα 100% το τι συμβαινει κανεις δεν το ξερει παρα μονο οι ιδιοι…μπορουμε να κρινουμε παντως απο την συμπεριφορα του ομως σε δημοσιο χωρο,για διαφορες δηλωσεις του στυλ “rock is dead” οπως και για την κατρακυλα των qr τα τελευταια χρονια.Το να ειναι αξιοπρεπης σε μια συνεντευξη δεν μου λεει κατι γιατι μιλαμε για εναν ανθρωπο που μας προβληματιζε με την καλη εννοια με τους στιχους του.Προσωπικα δεν εχω απογοητευθει πιο πολυ απο μουσικο που θαυμαζω και καλως η κακως το παραμικρο που δηλωνει θα αντιμετωπιζεται τουλαχιστον με τεραστια επιφυλαξη…

Αυτα που εχω γραψει δεν εχουν καμια σχεση με την ποιοτητα της συνεντευξης η την δικη σου δουλεια για το θεμα,παρα μονο με τον ιδιο… (εκτιμω ιδιαιτερως την σποντα για pos που του πεταξες στο τελος και μακαρι να ελεγε και τιποτα παραπανω :stuck_out_tongue: )

Γιατι,ποιος ειπε οτι υπηρχαν?

(Aν εξαιρεσουμε την προ-Μπρους περιοδο των Μεηντεν που θεριζει τα παντα)

Χαζος ρομαντισμος ειναι να εχεις ταυτισει μεγαλεια με ενα brand name κι οχι με τους ανθρωπους και τις εποχες που το διαμορφωσαν και του δωσαν υποσταση.Με συνεπεια να πιστευεις οτι επειδη αλλαξε ο κολιες κι εγινε βραχιολι,λυτρωθηκαν οι Ryche και παμε παιδια μπορουμε γιατι εφυγε το προβλημα και γιατι Παοκ εισαι,οποτε υπαρχει ελπιδα.Και εχω καθε δικαιωμα οταν ακουω ‘‘περιμένουν να ακούσουν καινούργιο υλικό από τη μπάντα για να κρίνουν το νέο τραγουδιαρη’’(που τον ξερουμε ηδη πολυ καλα) και ‘‘νεακρανασταση’’ να γελαω.Πως να σου πω,και στη καλυτερη των περιπτωσεων που θα βγαλουν εναν αξιοπρεπηδισκομεκαλεςστιγμες,δε με ενδιαφερει γιατι δε μιλαμε για τους Symphony X.Και αυτο που ειπα και σε πειραξε,με αλλα λογια ειναι οτι δε καταλαβαινω απο που πηγαζει η ορεξη να ασχοληθει πλεον καποιος στα σοβαρα με τη μπαντα,περα απο το ρομαντισμο.Το προβλημα μου δεν ειναι ο Tate,την ιδια αντιμετωπιση για τη μπαντα ειχε και πριν να φυγει…και τοτε τελειωμενη ιστορια ηταν για μενα.

Θα χανε η βενετια βελονι χωρις Blayze και Ripper eras.

Οι Queensryche μου θυμίζουν τον κλασικό κακό στις ταινίες που δεν λέει με τίποτα να πεθάνει. Με όλα αυτά που έχουμε δει/ακούσει και με βάση τις κυκλοφορίες των τελευταίων πόσων χρόνων το ότι συνεχίζουν -έτσι όπως συνεχίζουν- αγγίζει τα όρια του παραλόγου. Απλά κάποιοι δεν ξέρουν πότε να σταματήσουν…“αλλά γιατί να σταματήσει κανείς μια τόσο πετυχημένη μπάντα;” Eλπίζω ο Τate να έχει γνώση των πωλήσεων των τελευταίων άλμπουμ της μπάντας…Καλλιτεχνικά κάνανε όχι μόνο τον κύκλο τους, αλλά κοντεύουν να ανοίξουν και τρύπα από το κλωθογύρισμα…