Queensrÿche

[SPOILER]Πράγματι, το πολύ πολύ να γίνεις διαιτητής σουπερλίγκας :!:[/SPOILER]

Χμ, εξαρταται πως θα το δει κανεις, για μενα ο ηχος του δεν ειναι καθολου μακρια απο τους Ryche της μετα-OM εποχης, μη σας πω οτι ειναι ενας πολυ καλος συνδυασμος στοιχειων που συναντωνται στη μετεπειτα πορεια τους. Queensryche, ως Queensryche δεν υφιστανται γενικοτερα πλεον, αφου ουτε με τον Λατορρε μου κανουν να φερουν το ονομα, τον Tate τον θεωρω πολυ πιο αναντικαταστατο απ οτι ηταν οι Halford, Dickinson κλπ. Θα μου πεις, παιζει και το αποτελεσμα καποιο ρολο και οι Priest, Maiden κλπ βγαλαν καλους δισκους και χωρις αυτους…

ή και γνωστός συμφορουμίτης:p

Αν είχα στα χέρια μου το νέο προσωπικό άλμπουμ του Tate και το άλμπουμ των Rising West θα δήλωνα τουλάχιστον ικανοποιημένος, αν όχι ενθουσιασμένος. Τώρα συνεχίζω να είμαι μπερδεμένος και προβληματισμένος. Πάντως, το διαζύγιο, καλλιτεχνικά, φαίνεται πως ήταν απαραίτητο.

αν κρινω απο τους Tate’s qr που μου αρεσε σαν δισκος απλα θελει καλυτερη παραγωγη,να φανταστω οτι ακουσες και της αλλης πλευρας και σου αρεσε και εκεινο;

Η ως τώρα εντύπωση είναι αρκετά θετική, με κάποια “αλλά”. Περιμένω να μου λύσει και κάποιες απορίες η ίδια η μπάντα. Δώσε μου λίγο καιρό ακόμα για πιο ασφαλή συμπεράσματα.

H αλήθεια είναι πάντως ότι του Tate η προσπάθεια συνεχίζει να μου αρέσει. Θα τολμούσα να πώ ότι μ’αρεσει σε σημεία πολύ.

αν το συγκρινεις με το dedicated to chaos ειναι μερα με την νυχτα…βεβαια εντελως απαραδεκτες οι 4 επανεκτελεσεις που αντικειμενικα δεν ακουγονται λογω της απιστευτης φαλτσαδουρας!!!

κακή η ποιότητα του ηχου, καλό το κομμάτι.
πιο tate ο άλλος δεν εχει. ούτε καν ο ίδιος ο tate. και καλό αυτό αλλά και κακό

[B]Queensryche - Where Dreams Go to Die[/B]

θα ειναι καλος ο δισκος απο οτι φαινεται…

σε “επισημη” καλυτερη ποιοτητα…

Not bad…

Ναι, το τραγικό είναι ότι δεν φαίνεται και τόσο κακό…

το τραγικό ειναι οτι εκανα 1μιση λεπτο να καταλάβω οτι δεν είναι ο tate. πατάει πανω του ο μίμος τρομερά

Tα τραγικά λοιπόν είναι ότι δεν είναι ο Tate και δεν είναι και τόσο κακό…

Είναι σαν τον Tate και δεν είναι και τόοοοοοσο καλό επίσης…

σίγουρα δεν πρόκειται να αλλάξει τον κόσμο . το έχουν καταφέρει νωρίτερα :stuck_out_tongue:

E παιδιά μην την ψάχνετε, προφανώς και δεν περιμένουμε καινούριο Operation Mindcrime, το θέμα είναι πως φαίνεται να μην συνεχίζεται το αίσχος των τελευταίων δίσκων, και προς το παρόν τα τραγούδια είναι το λιγότερο αξιοπρεπή.

Ειλικρινά, δυσκολεύομαι πολύ να βρω τη σωστή οπτική γωνία. Στην προκειμένη περίπτωση καθορίζει και το πως θα κρίνεις τα πάντα γύρω από τους Ryche και τις 2 αυτές κυκλοφορίες.

Πάντως, αμφότερες οι πλευρές βγήκαν ευνοημένες από το διαζύγιο. Θα τολμήσω να πω πως οι υπόλοιποι περισσότερο από τον Tate. Εκ του αποτελέσματος μιλώντας πάντα.

Θυμάμαι ακόμα τις αντιδράσεις στη συνέντευξη που είχα κάνει με τον Tate. Σύντομα, έχοντας both sides of the story θα βγουν πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Επανέρχομαι για να πώ ότι το Where Dreams Go To Die μου αρέσει πολύ. Μακάρι ο δίσκος να είναι αντίστοιχα καλός.

το κομματι οσο πιο πολυ το ακουω τοσο πιο πολυ μου αρεσει…

παρτε αλλο ενα νεο απο προσφατο live…