Queensrÿche

Είναι καλός δίσκος. Έτσι μου φάνηκε μετά κάνα δυο ακροάσεις. Καλύτερο μάλλον από το Verdict. Επιφυλάσσομαι για όταν το ακούσω καλύτερα.

1 Like
1 Like

Μία χαρά album το καινούργιο. Αυτό από το οποίο πάσχει, κυρίως, είναι το σύνδρομο της εποχής, να μπαίνει, δηλαδή, όσο το δυνατόν περισσότερη μουσική σε μία κυκλοφορία. Αν το είχαν αφήσει στα 2 με 3 κομμάτια λιγότερα, αυτομάτως θα ανέβαινε επίπεδο. Πολύ ωραία δουλειά στις φωνητικές μελωδίες. Για το προσωπικό μου γούστο, ενδεχομένως να είναι και η πιο απολαυστική δουλειά της εποχής La Torre.

Τα 5 πρώτα πάνε “καρφί”, πάντως. Φοβερές εμπνεύσεις και ιδέες και ωραία δοσμένα. “In Extremis”, “Chapters” και “Behind the Walls” (όπως είπα και παραπάνω, “Rage For Order” αίσθηση εντελώς) ξεχωρίζουν άνετα, ενώ εγώ βρήκα πολύ ιδιαίτερα και μου έκαναν πάρα πολύ καλή εντύπωση τα “Sicdeth” (κομμάταρος, με τα όλα του) και το “Realms” (ομοίως με το προαναφερθέν).

Τέλος, παντελώς αχρείαστη και αταίριαστη με το ύφος της μπάντας η διασκευή στον μέγιστο Billy.

Πως μας πετσοκοψε ετσι ο Tate :grinning:;

5 Likes

Θα πω μόνο ότι από τη σημερινή του εμφάνιση, μου έλειψαν μόνο οι υπόλοιποι πρωην συμπαιχτες του
Και εννοείται κλασεις καλύτερος από τη προηγούμενη του 2019,οσο τραβηγμένο και αν ακούγεται αυτο

6 Likes

Με λιγα λογια … ο τυπος ειναι θεος! Φανταστικη συναυλια , η μία κομματάρα μετα την αλλη και κερασακι στην τουρτα Queen Of The Reich γτχμ. Απλα σημερα ειμαι μουγκος… σχεδον.

5 Likes

Αδιανοητα πραγματα,απιστευτο το χτεσινο!

Οι Queensryche ΕΙΝΑΙ ο Tate!

Εντάξει, υπερβολική δήλωση που όμως δικαιολογείται από τον ενθουσιασμό μετά την χθεσινή εντυπωσιακή (όπως όλοι συνομολογείτε) εμφάνιση αφ’ ενός και αφ’ ετερου από το ότι ο Geoff όντως ήταν πολύ περισσότερα από το 20% των Queenryche που τυπικά του αναλογούσε - σε καμία περίπτωση όμως δεν ήταν το άπαν στο συγκρότημα.

4 Likes

κοιτά, με ολα τα καλά και τα κακά, έχει κάνει πιο πολλά, απ οτι κάνανε, με το τωρινό σχήμα. δλδ το τωρινό σχήμα αν δεν είχε τα παλαιά κομμάτια να μπορεί να παίζει, δεν θα πήγαινε κάποιος να το δει. τιμάνε τη φανέλα επαρκώς. αλλά … απο την άλλη ούτε ο άλλος μπορεί με τους ιταλιάνους να κάνει πολλά, εκτός απο περιοδείες αναμνηστικές. για να δούμε απόψε τι θα λαλήσει.

…με τον DeGarmo.

3 Likes

Μια επισήμανση σχετικά με τον DeGarmo εξ αφορμής της αναφοράς στο κείμενο της συναυλίας στην Αθήνα. Ο Chris δεν έχει εγκαταλείψει τη μουσική εδώ και δεκαετίες. Αντιθέτως, έφτιαχνε υπέροχη μουσική με την κόρη του και για του λόγου το αληθές:

Στο συγκεκριμένο που ακολουθεί η 'Ryche μαγεία είναι εδώ μέσα:

Και προ διετίας έκανε αυτή την guest εμφάνιση για τη διασκευή στους Alice in Chains:

2 Likes

Συμμετείχε και σε ένα κομμάτι στο τελευταίο album των - strikethrough Pearl Jam- Alice in Chains.
Αλλά μάλλον πάει την ενασχόλησή του με τη μουσική πολύ επιλεκτικά και περιστασιακά.

Ένα EP 6 τραγουδιών το 2015 έβγαλε με την κόρη του μωρέ, το λες και εγκατάλειψη νομίζω :smiley:. Έχω διαβάσει ότι δουλεύει εδώ και πολλά χρόνια ως πιλότος.

1 Like

Αληθεια?
Σε ποιο?

Στους Alice in Chains ήταν:

2 Likes

Ναι συγγνώμη μπερδεύτηκα.

2 Likes

Δύο ΕΡ νομίζω.

https://rockhard.gr/queensryche-ο-scott-rockenfield-δηλώνει-ανυπόμονος-για-τις-αλή/?fbclid=IwAR1UhaaLuwh_r_aAIPXO3iTXkuDgmeAlubl3SrIcES4L6fmoVcK7hV_PFnc

Πραγματικά… διαβάζεις όλα αυτά. Για συμβόλαια, λες κι έχουμε μπροστά μας αλυσίδες εταιριών με προϊσταμένους και μεγάλα κεφάλια, και σκέφτεσαι “όντως, πρόκειται για ένα μουσικό σχήμα;”.

1 Like