Quotes

Don’t go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail.

Ralph Waldo Emerson

Socrates: “To do is to be”
Sartre: “To be is to do”
Sinatra: “Do be do be do”

Scooby Doo:Scooby dooby doo, where are you?

:stuck_out_tongue:

Shit high and watch απο το Παρά 5

i don’t do drugs
i am drugs

salvador dali

Ένας συγκλονιστικός μονόλογος από την “Αίθουσα του Θρόνου” του Τάσου Αθανασιάδη.

Θα ήθελα να γινόμουν ένας θανατηφόρος ιός.

Θα τελείωνα το έργο μου μέσα σε έξι μέρες.

Την πρώτη μέρα θα τρύπωνα μέσα στο ανθρώπινο γένος και θα έσπερνα το θάνατο.
Ένα θάνατο αργό, βασανιστικό, μέσα σε σπασμούς.

Τη δεύτερη μέρα θα σκότωνα τα ζώα και τα πουλιά.

Την τρίτη μέρα τα ψάρια και τα ερπετά.

Την τέταρτη μέρα τα φυτά.

Την πέμπτη μέρα θα εξαφάνιζα όλα τα ζωύφια και τα μικρόβια.

Και την έκτη μέρα θα έκανα έναν έλεγχο μήπως μου ξέφυγε καμία υποψία ζωής, να της δώσω τη χαριστική βολή μου.

Θριαμβευτής πια, θα έφερνα έναν ιλιγγιώδη γύρο πάνω από τη γη να τη δω γεμάτη ψοφίμια και πτώματα.

Και τότε θα με καλούσε ο Θεός για ακρόαση. Εγώ θα παρουσιαζόμουνα μπροστά του αλλά δε θα μιλούσα, θα άφηνα εκείνον να μιλήσει.

Και θα έλεγε ο Θεός οργισμένος: «(Υ)ιέ, πως τόλμησες τέτοιο αποτρόπαιο έγκλημα;»

Εγώ θα του απαντούσα: «Κύριε μ? έπλασες μηδαμινό, αλλά εγώ σε μιμήθηκα.»

Και θα έλεγε ο Θεός: «η ζωή είναι ένα δώρο, ένα ταξίδι από μένα σε μένα.»

Και θα του απαντούσα: «Κύριε κάτι σου ξεφεύγει: Κανείς δεν πλήρωσε εισιτήριο γι? αυτό το ταξίδι. Είμαστε όλοι λαθρεπιβάτες; Είμαι πάρα πολύ περήφανος Κύριε για να δεχτώ δωρεές χωρίς σαφείς όρους…»

Η ζωή είναι μία ανωμαλία μέσα στην παγκόσμια τάξη που λέγεται ανυπαρξία.

Η χρήση των ψυχοτροπών ουσιών και οι παρενέργειες τους στο παρακάτω link…
τσέκαρε το και δές πώς βγαίνει έτσι τόσο καμμένα ρητά

Ο τύπος μάλλον παίζει να έπαιρνε Βενζοδιαζεπίνη!!!

Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn.

H.P. Lovecraft
“The Call of Cthulhu”

“In his house at R’lyeh dead Cthulhu waits dreaming.”

[B]Albert Camus - The Plague[/B]

[SPOILER]There comes a time in history when the man who dares to say that two and two do make four is punished with death.[/SPOILER]

[SPOILER]The habit of despair is worse than despair itself.[/SPOILER]

[SPOILER]Nobody is capable of really thinking about anyone, even in the worst calamity.[/SPOILER]

[SPOILER]What’s natural is the microbe. All the rest - heath, integrity, purity (if you like) - is a product of the human will, of a vigilance that must never falter. The good man, the man who infects hardly anyone, is the man who has the fewest lapses of attention.[/SPOILER]

[SPOILER]So all a man could win in the conflict between plague and life was knowledge and memories.[/SPOILER]

[SPOILER]If there is one thing one can always yearn for and sometimes attain, it is human love.[/SPOILER]

…όλο το βιβλίο βασικά :stuck_out_tongue:

…όλο το βιβλίο βασικά :p[/QUOTE]

Δεν μου αρέσει ο Καμύ προτιμώ τονΔον Κιχώτητου Θερβάντες

[SPOILER]"For although nepenthe has calmed me, I know always that I am an outsider; a stranger in this century and among those who are still men."
Howard Phillips Lovecraft, [I]The Outsider[/I], 1921[/SPOILER]

Για όσους δεν έχουν προσέξει αναγράφεται και στο οπισθόφυλλο του Let Us Prey των κάργα λαβκραφτικών Electric Wizard.

ρισπεκτ!και γαμω τα βιβλια!

Το καλυτερο μοτο για μενα ειναι το Don’t try του Bukowski

[I]Confusion is a word we have invented for an order which is not understood.[/I]

[B]Henry Miller [/B]

Τα σακιά, της Ι. Καρυστιάνη.

[SPOILER]-Γιατί δεν μιλάς; τον ρώτησε με τεχνητή φυσικότητα.
-Τα λόγια ξεπέφτουν.
-Γιατί δεν κοιτάς γύρω;
-Τα πεύκα προχωρούν, τα σύννεφα συμπλέουν.

Αγκχσφφφφφφ. Η τελευταία φράση είναι από τα πιο όμορφα, νοηματικά και λογοτεχνικά, πράγματα που έχω διαβάσει.
Διάλογος σε αυτοκίνητο, μάνα-γιος, συνάντηση μετά από πολύ καιρό σε συνθήκες που φέρνουν τη μεγαλύτερη αμηχανία του κόσμου. Ο γιος αμίλητος, με το βλέμμα στο κενό, φορώντας πεισματικά σε όλη τη διαδρομή, γυαλιά ηλίου.[/SPOILER]

still don’t get it

στο μυαλο μου, μεταφραστηκε ως “τα δεντρα μας προσπερνουν, τα συννεφα ειναι παντα εκει, ποιος ο λογος να κοιταξω λοιπον”. τρομερα πεσιμιστικο, αλλα μου φαινεται τοσο ομορφο.

shave my balls and serve me a milkshake

Αχαχαχ, γαμω τις αντιθεσεις.
Πάνω που είχα κουλτουριάσει γερά διάολε.

Κλάστε και μετά βήχτε
Επηρεασμένος απο τον μέγιστο Θόδωρα

Δε θυμάμαι πού ακριβώς άκουσα αυτά τα λόγια, αλλά και πάλι:

“Every man dies, not every man really lives…”