Radiohead - The King Of Limbs

Πάντως το Lotus Flower είναι πολύ καλό.


:smiley:

Συμφωνώ απόλυτα στο κείμενο, αν και δεν έχει άμεση σχέση με το topic

Εν κατακλείδι, είναι η ενδόμυχη μουσική αμαρτία των περισσότερων μουσικόφιλων: δεν τείνουν, δεν επιδιώκουν, δεν το έχουν θέσει ως στόχο, απλά θέλουν σαν τρελοί να αγαπήσουν κάτι που να ανήκει στην γενιά τους. Να το τρίψουν στη μούρη των παλιών! Να έχουν κι αυτοί την ευκαιρία να δούνε την μουσική ιστορία να ανανεώνει τα κεφάλαια της. Εδώ και τώρα. Ποιος θα αψηφήσει το συναίσθημα αυτό; Προφανώς κανένας. Ότι υπάρχει, υπάρχει.

πηγή

Παρα πολυ καλο κειμενο οντως! Βγαζει αρκετες σκεψεις μου πανω στη μπαντα! Καλογραμμενο επισης.

Ομορφη η πρωτη εντυπωση. Μου αφησε την αισθηση οτι θελω να το ξανακουσω αμεσα και τωρα που το κανω μου αρεσει ολο κ πιο πολυ. Μαγικοι ηχοι οπως παντα! Και πεσιμο οπως παντα. :confused:

ρεηντιοχτντ ωραοι τυποθι

χχεχεεχεχεχεχεχεχ που ανακάλυψες τον Bob Σφουγγαράκη ρε Παντελή?
Μπάς και θές να πείς κάτι με την φώτο αυτή…

Αυτο το βιντεο πιστευω οτι περιγραφει πολλους οπαδους των Radiohead


Enjoy!!

Βλέπω πολύ Λιακόπουλο :D:lol:!

Να πω κι εγώ το κατιτις μου μιας που το ακουσα σήμερα, δεν έχω διαβασει τα προηγουμενα ποστ οποτε αν επαναλαμβανω κατι συγχωρέστε με.

Σίγουρα δεν είναι ήχος χαρακτηριστικός των radiohead. Είναι κάτι παράξενο, σε βάζει σε σκέψεις από την πρώτη νότα. 2 φορές το άκουσα και ενιωθα ότι θέλω κι αλλο, κι άλλη μια φορά, πως σε κάθε άκουσμα θα ανακαλύψω κάτι καινούριο. Μαλλον αυτό είναι που δίνει και την μοναδικότητα στο αλμπουμ. Με κέρδισε και μου άρεσε πάρα πολύ, έχει κάτι το σαγηνευτικό και το μυστηριώδες, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω! Με τραβηξε ιδιαίτερα το little by little. Ότνα το ακουσω αρκετά ίσως να μπορεσω να εκφραστώ καλύτερα, παντως τώρα τα λόγια που παραλύουν κι αυτό είναι κάτι σαφώς καλό!

έντιτ: βασικά βρήκα μια λεξη για να το περιγράψω. TOOL.

the butcher και supercollider θα περιλαμβάνονται στο βινύλιο της 16 april που κυκλοφορει.

θα μπορουσες να το βαλεις στο θρεντ του δισκου…
τεσπα αναμενουμε :slight_smile:

^^σωστος ο σειβαλεκος,δν εχει νοημα αυτο το θρεντ,καλυτερα να μεταφερθει στου δισκου.

Tωρα για το the butcher δν ξερω αν ειναι νεο κομματι,το supercollider παντως ειναι παλαιοτερο, ακυκλοφορητο και ΓΑΜΕΙ ! Λογικα θα το περιμενουμε και σε διαφορετικη εκτελεση για να κολαει περισσοτερο στο κινγκ

>> http://www.youtube.com/watch?v=6M-g6i5NM48

λέγεται πως θα είναι single μόνο δυο τραγουδια και θα περιορίζεται σε 2000 αντίτυπα για την Record Store Day ελπίζω να βγει και σε mp3.

T Supercolider ειναι παρα πολυ καλο κομματι αλλα ελπιζω σε μια διαφορετικη εκτελεση για να ταιριαζει με το TKOL (που αγαπω ολο και περισσοτερο σε καθε ακουσμα). Ελπιζω το The Butcher να ειναι στο ιδιο επιπεδο.
Δυο βδομαδες ακομα!!

http://www.youtube.com/watch?v=X7EAP3NKRDo – Τhe Butcher
http://www.youtube.com/watch?v=D2dhDGOT3_8 – Supercollider

Πιστευω πως το The Butcher ειχε ανετα μια θεση μεσα στο The King Of Limbs. Δεν μπορω να σταματησω να το ακουω!

Kαι τα δυο εμπαιναν ευκολα,αλλα ναι το μπουτσερ τα σπαει και με την προσθηκη του συγκαταλεγεται στα κορυφαια του δισκου.

Το κολαιντερ θα το προτιμουσα στην πρωιμη εκδοχη του παντως.

Το οτι αυτα θα προστεθουν μονο στο βινυλιο ειναι σιγουρο ?Δν παιζει να μπουν και στο cd δλδ ?

βασικά το the butcher ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να μπει στο the king of limbs. στο 3ο λεπτό με ισοπεδώνει. τι κομματάρα ρε σεις…

Και τα δυο χωρουσαν στο TKOL. Θα το ανεβαζαν επιπεδο με την παρουσια τους. Δυο μηνες μετα την κυκλοφορια του παντως, ειναι ο μονος δισκος Radiohead με τον οποιο εχω ασχοληθει πολυ λιγο… δεν με κερδισε δυστυχως:(

Εμενα το In Rainbows οταν το ειχα ακουσει, το ειχα παρατησει αμεσως… Μετα απο ενα εξαμηνο το ξαναεβαλα να το ακουσω και τωρα το εχω λατρεψει…

Ποτε δεν ξερεις με τους Radiohead :wink:
Λιγη υπομονη :lol: