Red Hot Chili Peppers

Δεν με ενδιαφέρει και τόσο το εξώφυλλο όσο η μουσική, το τελευταίο ήταν πραγματικά καλό και ας μην ξεχναμε ότι ουσιαστικά ήταν 2 δίσκοι. Με νέο κιθαρίστα όμως δεν ξέρω τι να περιμένω, ομολογώ ότι ό,τι έχουν βγάλει χωρίς τον John μου είναι ψιλοαδιάφορο. Θα δούμε…

Same here. Δεν θελω να βγαζω συμπερασματα ομως, θα περιμενουμε τον δισκο με καλες προθεσεις και θα δουμε.

Το καινούριο κομμάτι
http://soundcloud.com/kroq/red-hot-chili-peppers-the/s-CrrWW

σουπερ το κομματι

Αρεσκω και εγω ! :thumbup:

Σιγουρα μεγαλο γκρουπ(και εμπορικο)και θα γουσταρα πολυ να τους δω και ζωντανα αλλα πως τα περισσοτερα γκρουπ ειναι υποτιμημενα αυτοι ειναι υπερεκτιμημενοι

συγκροτημα απο το 1984 και ενα σετλιστ με 20 δικα τους καλα κοματια δεν ειναι ικανοι να βγαλουν
δεν ειναι τυχαιο αλλωστα που στα Live τους προτιμουν να παιξουν διασκευες παρα καποιο δικο τους που δεν εγινε single Κλπ

οι πρωτοι τους δισκοι ενταξει το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι οτι πρεπει να αποσυρθουν απο την κυκλοφορια:lol:

αν δεν ηταν ο Frusciante το πολυ να τους ακουγαν σε καμια παραλια της καλιφορνια τιποτα τυπαδες που ακουνε mc hammer

εχουνε και την κακια συνηθεια να βγαζουν δισκους με 16-17 τραγουδια απο τα οποια μεχρι τα πρωτα 9 κομματια πχ ειναι φοβερα και με υψηλο επιπεδο στην συνεχεια απολυτες φιλεριες και τραγουδια χωρις σκοπο και νοημα απλα για να υπαρχουν

californication καλη δισκαρα στην συνεχεια to by the way και αυτος ωραιος
και μετα μπλουμμμμ το stadium arcadium δεν φτανει με τιποτα τους δυο παραπανω

μορφη ο flea ωραιος τυπος τρελλαμενος
ο kiedis καλος performer
o chad ενας μετριοτατος drummer
Frusciante ουσιαστικα ο μουσικος εγκεφαλος και ο λογος της επιτυχιας τους

για τον νεο δισκο λογω απουσιας του John δεν περιμενω και πολλα πραγματα το νεο κομματι που ακουσα οκ καλο ειναι αλλα οχι και τιποτα το τρελο
peppers ειναι ομως και μονο το brand και η παραγωγη που θα εχει ο δισκος φτανει για να γινει επιτυχια και ας μην ειναι κατι ιδιαιτερο

Δεν με ενθουσίασε το νέο κομμάτι χωρίς να είναι κακό…
Ας περιμένουμε και τα υπόλοιπα…

Δεν ισχύει αυτό που γράφεις, εύκολα βγάζουν σετ λιστ και με 20 και με 25
δικά τους, είτε βάλουν μέσα παλιά είτε επικεντρωθούν στην περίοδο από το Mother’s milk και μετά. Τις διασκευές τις παίζουν γιατί γουστάρουν, για να δίνουν στα live ένα απρόβλεπτο στοιχείο κλπ.

ωραιο το κομματι:)

moar cowbell!

ευχάριστο, ναθιν σπεσιαλ, οπως πολλα απο τα first singles τους

ελπιζω, ελπιζω

το κομματι το κραταει το ρυδμ σεκσιον παντως, λογω γκρουβ

Το κομματι μου αρεσε αρκετα. Μου φερνει λιγο σε Stadium Arcadium αισθηση αλλα αυτο δεν ειναι κακο.

Περιμενουμε ολοκληρη την δουλεια και μηπως τους φερει και κανεις απο τα μερη μας!

Έτσι και αλλιώς Chad Smith και Will Ferrell μοιάζουν σαν δίδυμοι! :stuck_out_tongue:

Ring Ring, it’s seven a.m.
Move yourself to go again…

εμένα πάντως το ρυθμ σέξιον αυτό μου έφερε στο μυαλό.

Καλό τραγούδι μπάντως!

Tiποτα ιδιαίτερο το νεο τους single.Ακουγεται ευχάριστα πάντως.
Αν ομως στην τουρνέ τους παιζουν πολλα απο τον τελευταιο και το stadium arcadium , και Ελλάδα να έρθουν δεν θα πάω … Παιζουν που παιζουν 16-17 τραγούδια σε κάθε live (τα 80 λεπτά δεν τα ξεπερνάνε συνηθως) αν είναι να παιζουν και τα δευτεροκλασάτα …

Ούτε κρυο ούτε ζέστη το κομμάτι αλλά και το Dani California που ήταν το πρώτο single από τον προηγούμενο δεν μου είχε κάνει και πολύ αίσθηση.

μαρεσει το κομματι :slight_smile:

Ωραίο. Ο νέος κιθαρίστας ψιλοθαμμένος. Στο Dani California ο Fruschiante έκανε όργια. Αναμένουμε το album αν και είμαι σίγουρος ότι θα είναι πολύ κατώτερο του Stadium…

Δίωρα τα live τους στην περιοδεία του Stadium Arcadium που τους είχα δει, 22 τραγούδια.

fuckin WHAT?

τεσπα πολυ pop τραγουδι με φανηκε αν καταλαβαινετε τι εννοω…

πολυ μετριο ας ελπισουμε για κατι καλυτερο στα υπολοιπα κομματια…

Εννοώ όταν πρωτοβγήκε, μετά μια χαρά μου άρεσε… :wink:

Παντως η μπασογραμμη στην αρχη της οντως θυμιζει το Magnificent Seven.

Ωραιο το τραγουδακι, αν κι η αληθεια ειναι πως πρεπει πρωτα καποια στιγμη να ακουσω την υπολοιπη δισκογραφια τους, παρα να περιμενω νεο δισκο χωρις να εχω εμπειρια στα της μπαντας.