Οι rem στην αθηνα!

πφφφ…αυτα ειναι…α ρε mtv τι διοργανωνεις…

το μαντ να κατσει να κανει συναυλιες με τη μαρω λυτρα (και playback) :p:p:p

θα μαστε ολοι μεσα.

Το πρώτο άρθρο που ψάρεψα στο internet αναφέρει οτι η συναυλία θα γίνει στο Καλλιμάρμαρο στις 5 Οκτωβρίου(μεγάλο το δίλλημα!)

Οι REM θα δώσουν μία μοναδική συναυλία -με δωρεάν μάλιστα είσοδο- μαζί με τους Kaiser Chiefs στις 5 Οκτωβρίου στο Καλλιμάρμαρο;

Αυτό είναι το καυτό και … μυστικό νέο που δίνει και παίρνει τις τελευταίες ημέρες στα πολιτιστικά δρώμενα του Τύπου και μονοπωλεί τις συζητήσεις της πλειοψηφίας των μουσικόφιλων. Και πως να μην τις μονοπωλεί, αφού οι REM αποτελούν ένα συγκρότημα που στιγμάτισε την ανεξάρτητη ροκ σκηνή από τη δεκαετία του Ά80 μέχρι σήμερα.

Το διαδίκτυο βουίζει στην κυριολεξία πως το γεγονός αυτό είναι κονφιρμαρισμένο και πέρα ως πέρα αληθινό, καθώς αποτελούν τους επίτιμους προσκεκλημένους του νεοφερμένου ελληνικού MTV, αυτούς δηλαδή που θα εγκαινιάσουν το πρόγραμμά του!

Το MTV από την πλευρά του δεν έχει επιβεβαιώσει τίποτα ακόμη διά επισήμων δελτίων τύπων, ελπίζουμε, όμως, ότι απλώς ακολουθεί τη γνωστή «υπόγεια» p.r. τακτική για να εντείνει την αγωνία μας και να αναδείξει το γεγονός ακόμη περισσότερο.

http://new.e-go.gr/exodos/article.asp?catid=7266&subid=2&tag=8035&pubid=1324214

Αντε γιατι δεν πήγα και καμιά συναυλία φέτος.
Μαντόνα και καπάκι την άλλη εβδομάδα REM. Καλά θα είναι, θα πάμε και με μετρό…

Κοίτα να δεις, έπεσα μέσα στην πρόβλεψη για Καλλιμάρμαρο τελικά 8O

Μα ειναι το Καλλιμάρμαρο χωρος για να φερουν τους REM?Kαι μάλιστα free…?

Γιατί; Και παλιότερα θυμάμαι Τσακνομαχαιρίτσες να παίζουν εκεί!
Και μην ξεχνάμε πως εκεί έγινε το πρώτο rock festival στη χώρα μας 8)

Οχι …Νο προμπλεμ…ειναι και αμφιθεατρικο…αλλα τί χωρητικότητα εχει?Μιλαμε για REM…

Γιατι ποσο κοσμο περιμενεις να μαζεψουν;;;;

Απο τωρα ακουω δικαιολογιες

Τους εχω ξαναδει
Εχω εξεταστικη
Εχω βαφτισια/γαμους κτλ
Ειναι μακρια #-o
Θα εχει κρυο ( καλα και αυτοι χειμωνιατικα βρηκαν να τους φερουν :p:p:p)
Τι ωρα θα τελειωσει;;; Πως θα παω μετα σπιτι μου;;;
Εαν τους εβαζαν στο terravibe θα πηγαινα, Καλλιμαρμαρο με τιποτα (δεν μου αρεσει ο χωρος)
κτλ κτλ κτλ

Μιλάμε για δωρεάν συναυλία στο κέντρο της Αθήνας :wink::stuck_out_tongue:
80.000 καθιστούς νομίζω χωράει. Εντάξει, δε θα γεμίσει, αλλά 30.000 κόσμος μπορεί να μαζευτεί! (λόγω έλλειψης εισιτηρίου ε! Αν είχε… το πολύ 15.000 θα πήγαιναν!)

τι λέτε ρε παιδιά? Ζούσατε στην Ελλάδα όταν βγήκε το “Losing my religion” και “Everybody hurts”? Η συναυλία είναι τζάμπα και αν διαφημιστεί σωστά (γιατί έχουν ένα μήνα μόνο πλέον), το Καλλιμάρμαρο γεμίζει…

:!::!::stuck_out_tongue:

Χαλαρα οι μισοι και βαλε θα πανε για το Losing My Religion…

Όχι απλά γεμίζει, γεμίζει ανετότατα… Από την προηγούμενη μέρα πρέπει να είμαστε εκεί! :frowning:
Έεεεεεε ρε ποδοπάτημα που έχει να πέσει!.. :stuck_out_tongue:

Tελευταία φορά πρέπει να είχαν έρθει στο Rockwave του 99 αν θυμάμαι καλά…:-k (που λεφτά τότε…:lol:)

Καλα αν εχει οντως 80000 χωρητικότητα…80.000 παίζει να μην φερουν ουτε οι ACDC…μην υπερβάλλουμε τόσο

αν οι AC/DC είναι τζάμπα μαζεύουν και τη γιαγιά από απέναντι, που δεν της φτάνουν τα κουκιά…

Αυτο που λέω ειναι οτι 80.000 χωτητικότητα είναι xtravagant…Ποια συναυλία θυμάστε πρόσφατα που να μάζεψε 30.000 κόσμο έστω…Δε γεμίζει τόσο εύκολα…
Αυτα με την προυπόθεση οτι ειναι 80000…θέσεις

Ειχαν ερθει μετα το rockwave στον Α. Κοσμα. Ημουν διακοπες τοτε και δεν πηγα…:(:frowning:
23 Ιουλιου 1999, support Πυξ-Λαξ
Κανενας απο εδω μεσα τους ειχε δει τοτε;;;

Μαντόνα, 80,000 κόσμος. Μάνου Τσάου (στη Μαλακάσα) 30+χιλιάδες κόσμου.

KISS στη Μαλακάσα ένα εκατομμύριο!!! :lol:

Tους είχα δεί.
Πιστέυω πως έπαιξαν σχετικά μέτρια, αλλά ο περισσότερος κόσμος έμοιαζε να διασκεδάζει.