Reverend Bizarre

Ας συνεχίσουμε την κουβέντα εμείς οι υπόλοιποι…
Τσέκαρα την Εγκυκλοπαίδεια γιατί δεν τα θυμόμουν ακριβώς.

http://www.metal-archives.com/band.php?id=745

Το Slice Οf Doom είναι κατά κάποιο τρόπο επανακυκλοφορία του ομώνυμου demo τους του '99.
Το demo αυτό είχε κυκλοφορήσει σε αρκετές διαφορετικές εκδόσεις.
Ε σε αυτή την κυκλοφορία, έχουν μαζέψει αυτές τις ηχογραφήσεις και έχουν προσθέσει και άλλα 4 τραγούδια που περιλαμβάνονταν σε διάφορα άλλα V/A compilation albums.

Το Death Is Glory… Now έχει μαζεμένα όλα τα τραγούδια από τα διάφορα splits που είχαν κυκλοφορήσει.

Όπως καταλαβαίνεις, είναι εξαιρετικά “χρήσιμα” και τα δύο albums αφού τα demos, splits, EP’s είναι δύσκολο έως αδύνατο να τα βρεις.
Άσε που εκείνα είναι και βινύλια, ενώ εδώ τα έχεις σε cd.

Το Slice Οf Doom το είχα αγοράσει από την εταιρεία που το κυκλοφόρησε.
PsycheDOOMelic Records λέγεται, είναι Αυστριακός ο τύπος που την “τρέχει” και ήταν αρκετά εξυπηρετικός.
Απ’οτι βλέπω, έχει μερικά ωραία πραματάκια από Reverend Bizarre (και όχι μόνο) αν σε ενδιαφέρουν.

Α, και ναι το Orne είναι δίσκαρος! Με έχει συντροφεύσει αρκετές φορές. Αναμένουμε με ενδιαφέρον το καινούργιο…

Ο PsycheDOOMelic είναι γενικώς σεβαστός τόσο σαν εταιρείας όσο και σαν ντίστρο.

Το ντέμο το είχα ακούσει πριν καιρό. Μου’χε κάνει εντύπωση που τότε παίζαν 2 ταχύτητες πάνω σε φάση Πένταγκραμ περίπου.

πάνε για αγορές αυτά σίγούρα κάποια στιγμή.

ίσως πάρω και το THULSA DOOM :lol:

Δεν το έχω ακούσει το demo, αλλά προτιμώ τις 2 ταχύτητες κάτω… :stuck_out_tongue:

Ναι τίμιος φαίνεται ο PsycheDOOMelic. Πρέπει να είναι κολλημένος φαν που κάνει το κέφι του με την εταιρεία και κάνει ωραίες, προσεγμένες κυκλοφορίες. Στη συγκεκριμένη περίπτωση “έσωσε” αυτό το σπάνιο υλικό.
Από την άλλη, υπάρχει μια άλλη κυκλοφορία, Magick With Tears, που περιέχει σε demo μορφή μερικά κομμάτια από το In The Rectory… και αν κοιτάξετε (κλικ) είχε γίνει κάποιο μπλέξιμο/απάτη…
Θυμάμαι κάποτε πριν χρόνια που είχα πετύχει σε γνωστό “τρου” μαγαζί ημι-ορόφου, το single Slave Of Satan που έχει το ομώνυμο τραγούδι από το II: Crush the Insects album, αλλά σε extended έκδοση 21 λεπτών!
Δεν το πήρα όμως γιατί δεν είχα λεφτά. Ακόμα το θυμάμαι. Άντε να το βρεις τώρα αυτό…

Μεγάλη μπάντα. Τί μεγάλη δηλαδή, τεράστια. Τί τεράστια δηλαδή, … (δε μου ρχεται κάτι μεγαλύτερο!)

Btw: μπορεί και να είναι περιττή η ερώτηση, αλλά αγαπάμε όλοι Σπίριτους Μόρτις, ετσά δεν είναι;

ακούω Harbinger of Metal right now…

τι κομματάρα είναι αυτό το The Wandering Jew, τρίζει το σπίτι από τη μπασούρα.

Ναι, έχουν βγάλει ωραία δισκάκια και οι Spiritus Mortis! Στηρίζουμε Αλβέρτο! :slight_smile:
Ο τύπος εκτός από τεράστια φωνή, έπαιζε και γαμάτο μπάσο μην ξεχνάμε.
Πολύ retro 70’s ο ήχος του!
Επίσης ο drummer των RB ήταν εξαιρετικός. Δυνατό, λιτό και απέριττο drumming που έδενε άψογα με τους υπόλοιπους. Τελικά αυτά τα trios έχουν γράψει ιστορία στη μουσική που ακούμε. Κάτι συμβαίνει και βγάζουν μια ιδιαίτερη μαγεία.
Btw, το Lord Vicar δεν έχω ακούσει ακόμη σοβαρά και μάλλον μετράει.
Κιθάρα Reverend Bizarre και φωνή Count Raven… :drunk:

Hi guys! Λοιπόν το Magick With Tears ήταν ιδέα ενός Χιλιανού ονόματι Patricio. Τα μέλη των Reverend του έστειλαν τις κασέτες με τα τραγούδια για να τις πάει στο εργοστάσιο και να τυπώσει τα βινύλια. Είχε δώσει το οκ πως ήταν έτοιμα όλα και είχε πει να αρχίσουν οι προπαραγγελίες. Το πακέτο εκτός από τα βινύλια θα περιείχε και μια αφίσα. Όμως να που για 2 χρόνια δεν είχε φτάσει τίποτε σε κανέναν από όλους αυτούς που το χαν παραγγείλει.

Όλοι τον έβριζαν στο forum, γιατί του χανε στείλει πάμπολλα e-mail και δεν απαντούσε. Εκτός αυτού πολλές distro άρχισαν να πουλάνε αυτό το βινύλιο, πράγμα περίεργο αφού όλοι όσοι το είχανε παραγγείλει (που ήταν χρήστες του forum) δεν είχαν πάρει ούτε δείγμα.

Παίζει να το χε πουλήσει πρώτα σε αυτές για να βγάλει έξτρα κέρδη. Anyway φέτος τον Απρίλιο απάντησε σε μερικά e-mail και είπε επίσης στο forum πως πούλησε το ένα του νεφρό για να ξεπληρώσει τα μεταφορικά για αυτούς που το χανε προπαραγγείλει (!!!) και σε πολλούς έστειλε e-mail πως θα τους έρθει. Σε πολλούς ήρθανε , αλλά είτε χωρίς αφίσα , είτε χαραγμένα/χτυπημένα.
Είναι ακόμα μερικοί που δεν τους έχει απαντήσει καν και του στέλνουν ακόμα e-mail γιατί δικαιούνται μια απάντηση. ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΘΙΚΙ ο Patricio. Βurn In Hell.

Χμμ, thanx για το info!

Άκου εκεί πούλησε το νεφρό του! :lol:
Σιγά μην πούλησε και το δεξί του @@…

Συνεχίζεις ακάθεκτος πάντως έτσι…:stuck_out_tongue:

Kαι οτι ακριβως λεει και στο archives για το Magick With Tears

For 1 1/2 years MWT was not released due to shady business practice and a number
of excuses by Patricio of Tyrannus/Emissary Records.

The go to excuse was the vinyl company was taking too long to make the records,
yet, months after this release was made and not sent to the band and customers
who bought the album, it is clear that Tyrannus Records has ripped off nearly
all the pre-order buyers and the musicians themselves, after countless promises
that they would be the first to receive their copies after the long delay.

Instead, the majority of them, including the band, saw a number of labels and
distributers stock these albums, some having to order these items a second time.
Since there were not many copies of this release, it is alleged that instead of
shipping the albums that people preordered 1.5 years ago, he simply resold them
again to labels like The End to make a further profit.

The shape of the album received was also an issue as well. The corners of the
gatefold were usually bent, and very flimsy. In addition, these were originally
supposed to come with a backpatch, yet only a handful of people got one of
those.

There are also complaints (verification found at RB’s Hellride Forum) that
Patricio is still selling this album (at least, collecting money) to people, yet
again they are not receiving this album.

Anyone interested in this album is advised to not buy from Tyrannus and fund him
further, instead they should probably wait until this album has a fully
legitimate release, as this 1st pressing’s legitimacy has ran out.

For further information:
http://www.hellridemusic.com/forum/showthread.php?t=17188

http://www.hellridemusicforums.com/forum/showpost.php?p=330958&postcount=7

οποια θελει το Slave Of Satan σε ΦΟΒΕΡΗ ΕΞΤΕΝΤΕΝΤ ΕΚΔΟΣΗ ΦΛΑΚ, ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΜ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΜΑΓΚΑ

έλα awake σε καταλάβαμε, φύγε από το πληκτρολόγιο του Δημήτρης SOLACE. :stuck_out_tongue:

εζησα εμπειρια χθες!!!reverend με Jussi(απο lord vicar) ή αλλιως sodoma sunrise. liveαρα,χανγκοβερ τιμιο! \m/ :drunk:
οταν παω στο δικο μου pc θα κανω μια πιο εκτενη αναφορα.playlist,φωτογραφιες κτλ:D

πού όλα αυτά;! περιμένουμε, ε :Ρ

πήγα κι εγώ να ξεθάψω εχθέ μιας κι έχω φάει άσχημο κόλλημα. περισσότερο με return to rectory. τσίτα τα ηχεία να τρίζουν ντουλάπια και να πέφτουν χάμω βιβλία, cd, μπιμπελό \m/

Όχι μη, θα θρηνήσουμε θύματα.
Btw, δεν έχω γράψει ποτέ σε αυτό το θρεντ. Οι RB γαμάνε κώλους στεγνά κι ασάλιωτα. Το They Used Dark Forces/Teutonic Witch είναι ένα από τα 5 καλύτερα ντουμ κομμάτια που έχουν γραφτεί ποτέ και 5 πολλά λέω. Πιάνει 3άδα. Τέλος:p

επιστροφή στα πάτρια…τα καλα κρατάνε λίγο ως γνωστον…3απιστευτες μερες στην καβαλα μονο με μπυρες και κοψιδια καμια 10αρια ατομα κοινοβιο με τον albert(sami) να μας λεει οτι στην φιλανδια μπορει να κάνει να μιλησει σε ανθρωπο και 2μηνες…ενω εδω ηταν τοσο αφημενος στο περιβαλλον που πραγματικα εδινε ρεστα με το χιουμορ και γενικα με την ολη προσωπικοτητά του.
ο void μας ειπε να μην τον ξαναπουμε void γιατι το ονομα αυτο πεθανε το 2006(:() απομακρος και λιγομιλητος αλλα παντα ευγενικος και με χαμογελο οταν του μιλας
ο peter μες το χαβαλε παντα και ο jussi(που ειναι γιούσι αλλα χαιδευτικα τον φωναζαν τζουσι λογο δομης:lol:)μπορει να κοντευε τα 2μετρα υψος και πλατος αλλα ηταν σαν ενα μεγαλο αρκουδακι της αγαπης!!!

το Playlist:
Τhe festival
council of ten
tree of suffering
ceasar forever
decever(judas priest cover)
dark world(saint vitus cover \m/ )
eternal forest

χωρις χιτακια…κρατησε κατι παραπανω απο 1.30 ωρα και χαλαρα μπαινει ανετα μεσα στο top 5 των συναυλιων που εχω δει

και το φυσικο επακολουθο…:lol:

bonus relaaaaaax

ps:ετοιμαζομαστε για lord vicar στο αθενς??

πω ρε φίλο, εδώ πέρασα εγώ καλά διαβάζοντάς το :stuck_out_tongue: και διασκευές… πάντα πιστοί στην ένδειξη της ΑΓΑΠΗΣ τους γι’ άλλες μπάντες.

:eek::eek::eek:

Τί ? Ποιος ? Πού? Πότε? Γιατί ?

Τί έγινε εδώ πέρα? Τώρα το είδα.

Τί κρυφή συναυλία ήταν αυτή? Δεν την πήρα χαμπάρι.

[B]pax [/B]σε ζηλεύω!!!

Επ, επ! Μην τα πετάς έτσι αυτά! Αν ξέρεις κάτι παραπάνω, μίλα τώρα!!!

Τι απίστευτη [B]ΜΠΑΝΤΑΡΑ[/B] είναι αυτή :!: προχθές άκουσα πρώτη φορά το Harbinger of Metal και μάζευα το σαγόνι απ’ το πάτωμα…εννοείται έχει ξεκινήσει τρελό λιώσιμο…τα ταπεινά σέβη μου :smiley: