Rockwave Day 1: Robert Plant, Chris Cornell, Europe

Βασικα εχει βγαλει αρκετους δισκους οι οποιοι ειναι αξιολογοι αλλα ο καλυτερος ειναι το Mighty Rearranger που εβγαλε περυσι…Προβλεπω στα Shine it all around,Tin Pan Valley να γινει πανικος!8)

Pictures at Eleven (1982), UK #2 US #5
The Principle of Moments (1983), UK #7 US #8
The Honeydrippers: Volume One (1984), with Jimmy Page US #3
Shaken ‘n’ Stirred (1985), US #20 UK #19
Now and Zen (1988), US #6 UK #10
Manic Nirvana (1990), US #13 UK#15
Fate of Nations (1993), US #34 UK #6
No Quarter: Jimmy Page and Robert Plant Unledded (1994), as Page and PlantUK #7
Walking into Clarksdale (1998), as Page and PlantUK #3
Dreamland (2002), US #40
Sixty Six to Timbuktu (2003) Best Of, US #134
Mighty ReArranger (2005), with Strange Sensation, US #22 UK #4

Τιποτα το ιδιαιτερο μωρε…#-o

Και οπως ξερουμε και απο αλλα posts σου, “οι Europe ειναι καλυτεροι γιατι σου αρεσουν!”

Ετσι δεν ειναι? Αντικειμενικε…

έλεος ο κουλοgrunger να συγκριθεί με τους Europe σαν να συγκρίνεις ISUZU με Golf GTI.Να συγκριθεί ως τι?Μούσικά?Τον έχουνε…Εμπορικά?Πάλι τον έχουνε…Αναγνωρισιμότητα?Πάλι τον έχουνε…Oπότε τρίτος και καταιδρωμένος ο κύριος…

Εδω ενταξει… Μιλαει αντικειμενικα ο Kitaen…

Πω πω πλακες που θα χουμε στο φορουμ…

Τι του απαντας κι εσυ μωρε του καθε ασχετου ?

τα group ειναι σε πολυ ωραια σειρα…

ΟΚ, εδω ερχονται 2 απο τους 6-7 καλυτερους, κατ’εμε, ροκ τραγουδιστες (μαζι με Μερκιουρι, Ντιο, Γκιλαν, Τζεφ Μπακλι και Στιβ Περρυ), με καμια 20αρια και βαλε δισκους και καριερα 40 χρονων εχοντας παιξει σ’ενα απο τα μεγαλυτερα συγκροτηματα της μουσικης ο ενας και με 20 χρονια στην πλατη του ο αλλος εχοντας παιξει και γραψει τραγουδια για ενα απο τα 2-3 καλυτερα ροκ συγκροτηματα των τελευταιων 25 χρονων κι εσεις μου λετε για Europe headliners. Δεκτο το να σας αρεσουν περισσοτερο, αυτο ελειπε αλλωστε, να σας επιβαλλουμε τι θ’ακουτε, αλλα λιγος σεβασμος σ’αυτους που διδαξαν μουσικη δεν κανει κακο. Ολο αυτο το μελωδικο/ποζερ ροκ θα ηταν ενα τιποτα χωρις τον Πλαντ…

Ρε συ Led Zeppelin μην ασχολείσαι με μερικούς κάφρους που δεν έχουν ιδέα από μουσική. Τέσπα. Αρκετά ασχοληθήκαμε. Η σειρά είναι δίκαια όπως είναι. Όποιος δεν γουστάρει ας μην πάει.

οι europe μ’αρέσουν πιο πολύ από Plant…αλλά όταν θα πάω να γράψω εδώ “οι europe πρέπει να είναι πάνω από Plant” θα μουδιάσουν τα χέρια,θα φύγει το mouse,θα σβήσει και το pc!
το πρόβλημα της didi…δε βάζεις ποτέ 3ο group ένα αρκετά δημοφιλές που έρχεται 1η φορά

EUROPE PEEEEEEEEEEEEEEE! JAVLA SUBBOR!:lol: :lol: :lol: :lol:

Με καλυπτεις απολυτα!
Και εγω θελω να δω Headline εμφανιση απο τους Europe αλλα καταλαβενω οτι απο πανω ειναι Plant και δεν λεω τιποτα, τι να κανουμε δηλαδη? Εγω λεω ευτυχως που θα τους δουμε τουλαχιστον ολους αυτους!

ε,μα έτσι πιστεύω ότι είναι…θα δεις 1η φορά europe με ένα τυπικό set list και βιαστικό αρκετά…ξενέρα.

Ρε παιδιά, γιατί έχετε την εντύπωση πως οι Europe είναι τόσο δημοφιλείς; Πόσα άτομα πιστεύετε πως ξέρουν έστω και ένα κομμάτι τους πέραν του “Final Countdown”; Και ας μην το παίζαμε και αυτό στις εθνικές επιτυχίες και θα σας έλεγα πόσοι θα τους ήξεραν/ θυμούνταν!
Το ξαναείπα, που αρέσουν οι Europe αρκετά, αλλά ας είμαστε σοβαροί σε κάποια θέματα. Οι Europe πούλησαν κάποια εκατομμύρια το '87 και μετά τίποτα! Τίποτα απολύτως όμως. Ενώ ο Plant και κυρίως ο Cornell ό,τι και να κάνουν, πέραν του ότι πλασάρονται στις πιο ψηλές θέσεις των charts, γίνονται πρώτο θέμα σε όλα τα μεγάλα μουσικά κανάλια, στα περιοδικά, στο MTV, παντού!
Έλεος, δείτε λίγο αντικειμενικά τα πράγματα.

Ακόμη κι αν έχεις δίκιο, το χάνεις με αυτή τη πρόταση!

εεεεε οχιιι! EUROPEEEEEEEEE! ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΛΈΜΕΕΕΕΕ!

Σιγα την μεγαλη διαφορα αν θα εμφανιστει ο ενας πανω απο τον αλλον.
Πολυ κακο για το τιποτα.

σκέψου να εμφανίζονταν οένασ πίσω από τον άλλο…:stuck_out_tongue: :lol:

:-s

:lol2:

Ενα σοβαρο ποστ πηγα να κανω και μου το σοδομισες κακουργα.:frowning: :stuck_out_tongue:
Τεσπα, το point μου παραμενει. :slight_smile:

ChrisP δεν είμαι ο Kitaen είμαι η Kitaen. Δεύτερον μιλάω πάντα αντικειμενικά και θα ήθελα να ρωτήσω εσένα και το κολλητάρι σου τον Xakos ή Hokam?s Razor να μου πείτε τι αντίκτυπο έχουν οι συγκερκιμένοι μετριότατοι 11 δίσκοι (εκτός του αναμασήματος No Quarter)?.κανέναν απολύτως αντίκτυπο?πέρασαν και δεν ακούμπησαν…πριν λοιπόν ξεκινήσετε τα copy-paste άσχετοι από το all music κοιτάξτε να μάθετε και τίποτα μόνοι σας?

ChrisP για σένα είμαι φασίστας και άσχετος ενίοτε και παντογνώστης?για μένα είσαι άλλο ένα παιδάκι του hammer από τα εκατοντάδες που υπάρχουν και ενστερνίζονται τις απόψεις του για τον απλούστατο λόγο ότι ποτέ δεν κάθησαν να ψαχτούνε μόνοι τους?Robert Plant λοιπόν ανύπαρκτος από το 1980 και μετά headliner?α ρε και να ήμουνα ο Λώρης πιο πλούσιος και από τον Αμπραμόβιτς θα ήμουνα?

Led_Zeppelin έρχονται πράγματι 2 τραγουδιστές μέτριοι και είναι πίσω από πολλούς ακόμα κατ? εμέ.Κια όλο αυτό το μελώδικό όπως το λες σαφώς χρωστάει πολλά στον Tyler και τον Lee Roth όχι στον Plant.

Crabsody είμαι άσχετος αφού το λέει ένας οπαδός Cornell όπως εσύ και σε ευχαριστώ πολύ.Αν έλεγς κάτι δσιαφορετικό θα ήταν το περίεργο.

Cozy οι Europe πουλούσαν και πιο πριν και μετά το 1987. Αντίθετα ο γεράκος με τη μαγκούρα από το 1980 και μετά παίζει τραγούδια από το 1969 γιατί από τα solo album του δεν τα ξέρει και κανείς και οι ντομάτες έχουν ακριβύνει.

A ναι η witch…έχω διαβάσει posts σου?Pain of Salvation λοιπόν?ολέ!!! Και μετά λέμε γιατί το Metal έχει πιάσει πάτο?Daniel Gildenlow?..ελεος?λυπηθείτε μας ρε κόπροι?.

Θα μου επιτρέψετε τώρα να πάω να ακούσω το Russel-Allen-The Revenge 2 πραγματικά πολύ μεγάλων τραγουδιστών μακριά από Grungikes μετριότητες της κωλάρας ξεπεσμένους “Kashmir” και κάποιον Gildenlow :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

What was the bands musical mindset when going in to record the new record “Secret Society”?

John Norum: “Some people just thought we were going to go in and record another ‘Final Countdown’. That would be the dumbest thing we could ever do, because we all have moved on. We had gotten into a lot of the newer bands like AUDIOSLAVE and VELVET REVOLVER and I got a kind of influence from those bands and started tuning the guitars a little different and getting into some heavier stuff.”

http://www.hairballjohnradioshow.com/news-entry.csp?id=37

KAI O NORUM ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥΕΙ GRUNGIKEΣ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΚΩΛΑΡΑΣ…:-k

John Norum: "Well, I didn’t really like the direction the band was going. We became this teeny-bopper, bubblegum band and I hated that whole image, the spandex, poodle-rock type of thing. I was more into the heavier, guitar-oriented stuff and it seemed like the keyboards were taking over more and more, and we were becoming more commercial. So I decided to leave.

ΡΕ ΤΙ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ; ΑΚΟΥ POODLE ROCK!