Rolling Stones Vs Beatles

Stones. Ο λόγος? Αρκετά αγαπημένα μου κομμάτια είναι δικά τους. Κανένα αγαπημένο μου κομμάτι δεν είναι των Beatles.

Με το που είδα το θρέντ μπήκα να πω αυτό. Αλλά με πρόλαβε ο μάνσον 1 χρόνο πριν.

Nαι αλλά οι γονείς μας δεν είχαν Μετάλικα/Μέηντεν, με τι θα πλακώνωνταν? Με Τσιτσάνη/Καζαντζίδη?
Κάντε μας τη χάρη παρακαλώ.

Η μάνα μου είναι κάθετη σε αυτό το θέμα. Στελάρας.

άκυρο το ερώτημα αλλα Beatles

Rolling Stones. Οι Beatles καλοι αλλα πολυ αναλαφροι. Oι Rolling Stones εκαναν την rock σεξυ και βρωμιάρα :stuck_out_tongue:

αυτό ακριβώς . :slight_smile:

#-o#-o#-o#-o

Συγχωρείσαι γιατί προφανώς δεν έχεις ακούσει… Όταν ακούσεις την δισκογραφία τους (ειδικά από το revolver και μετά) θα ανακαλύψεις επίπεδα τα οποία κανένας δεν έχει πλησιάσει από τότε…

Sorry για την παρέμβαση στην ουσιώδη αυτή τοπικάρα, αλλά αυτό το “δεν μπορείς να κρίνεις άμα δεν έχεις ακούσει όλη τη δισκογραφία” είναι τέρμα ηλίθιο ε.

πωπω μλκ εχεις γινει ενας μικρος awake 2 :lol::lol::lol:

δεν επρεπε να ειχα ερθει στην ποκα εκεινο το βραδυ σε κατεστρεψα εχεις αρχισει κ ποσταρεις σαν εμενα 8)

ον τοπικ

επιτρεψτε μου να απαντησω αλληγορικα…

ειστε σε μια σουιτα λουξ.απεναντι σας ενα μελαχροινο αγγελουδι και ενα ξανθο διαβολακι
(η ενα μελαχροινο διαβολακι κ ενα ξανθο αγγελουδι , δεν θα τα χαλασουμε εκει)

και σκαει ο θεος/σατανας κ σου λεει

μπορεις να μαμησεις μονο το ξανθο
μπορις να μαμησεις μονο το μελαχροινο
μπορεις να μαμησεις και ξανθο κ μελαχροινο

ΕΣΥ θα επελεγες μονο το ενα απο τα 2 ? Ποιος ο λογος ? Εισαι ηλιθιος ?

Και τα 2 ειναι φωτια , και τα 2 ειναι θεες…:wink:

Διαλεξτε αν οι stones/beatles ειναι ο αγγελος η ο διαολος κ εχετε την απαντηση που αρμοζει…

Mετά όμως θα έπρεπε να απαντησεις στο ερωτημα με ποια απο τις δυο πέρασες καλύτερα… :stuck_out_tongue:

ρε παιδια,

οι beatles ειναι σαν : αγαπη/ερωτας/ψυχεδελεια

οι rolling stones ειναι σαν : καυλα/αλητεια/και παλι καυλα

αλλο το ενα αλλο το αλλο

Καλά μου μεταλλόπουλα, ίσως και να έχετε άδικο…

α) Το «Beatles ή Stones» είναι η πιο κλασσική ροκοκουβέντα ever και μάλιστα είναι από τις πιο κατανοητές συγκρίσεις, αφού υπήρχε μεγάλος ανταγωνισμός ανάμεσα στις δύο μπάντες και υπάρχουν πολλοί παραλληλισμοί, όπως ?Let It Be?-?Let It Bleed?, ?Sgt. Pepper?-?Their Satanic Majesties Request? κλπ.

β) Η εικόνα «τα κακά παιδιά» Stones και τα «καλόπαιδα Beatles» ισχύει μόνο για ορισμένες περιόδους και μάλιστα είναι αρκετά «φτιαχτή». Οι Beatles μπορούν να θεωρηθούν επίσης «κωλόπαιδα» αν αναλογιστεί κανείς:

  • την αληταμπουρία τους στο Αμβούργο
  • το γεγονός ότι ο «αγαπούλικος» πρώτος δίσκος λέγεται ?Please Please Me?
  • το τραγούδι ?Helter Skelter? και τη σημασία του για την εξέλιξη της σκληρής μουσικής
  • την παρουσία του Crowley (και παρ? ολίγον του Hitler) στο εξώφυλλο του Sgt. Pepper
    κλπ.

Ωραια τα λες Vic αλλα γιατι ας πουμε ολα αυτα οι Beatles να μην τα κανουν
καθαρα για να τραβηξουν το ενδιαφερον/να κανουν σουσουρο γυρω απο το
ονομα τους.
Αny publicity is good publicity.Ή μηπως οχι ?

Μην αρχισετε να μου λετε για τις μπαντες που ακουω.Χαιρω πολυ.

Με συγχωρείτε, δεν σας κατάλαβα.

ποιος ο λογος να φερει κανεις το ιματζ οταν και οι 2 μπαντες βγαλαν ΤΟΣΟ ΠΟΛΛΗ/ΚΑΛΗ μουσικη

ειναι διαφορετικες προσεγγισεις ρε παιδια οι 2 μπαντες

οκ η πλειοψηφια θεωρει τους beatles καλυτερους

αλλα δεν υπαρχει μια φορμουλα

και οι stones ειναι εξισου ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπαντα με εξισου τεραστιο μυθο απι πισω της

ακομα και στα αλμπουμ υπαρχει ισορροπια

let it bleed/beggars/sticky fingers/exile βλεπει στα ματια revolver/sgt pepper/abbey road/white album

απο κει κ περα ποιος εχει ορεξη να το ψειρισει ?

ψηφιστε οτι αγαπατε περισσοτερο

αλλα επιχειρηματα του στυλ αυτοι ηταν ετσι ενω οι αλλοι γιουβετσι

μπορουν να γκρεμιστουν σε dt απο ενα αντιστοιχο επιχειρημα

οκ αυτοι ηταν γιουβετσι αλλα οι αλλοι ηταν κοκορετσι

κοκ

αυτα.

Οταν ξεκίνησαν οι Stones παιζανε διασκευές beatles…να συνεχίσω;

οχι γιατι θα πεις μαλακια…

darth is here :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

παντως εγω οταν ειπα τα περι αγαπης/αλητειας κλπ ΔΕΝ εννοουσα ως προς το ιματζ που ειχαν.
αλλα οτι Η ΜΟΥΣΙΚΗ των beatles ειναι αγαπη/ψυχεδελεια και Η ΜΟΥΣΙΚΗ των stones ειναι αλητεια/καυλα

συνεχιστε :slight_smile: