Rolling Stones Vs Beatles

εμ το ειπε και ο Lemmy…τι αλλο θετε;
Beatles ρεεε!
αντε γεια

ναι,μονο γι’αυτο μπηκα:p

Βασικά ο Λέμυ τους έχει αποκαλέσει κιόλας ως “Το καλύτερο συγκρότημα που υπήρξε στον πλανήτη ποτέ”

Οπότε τα δήθεν επιχειρήματα περί Stones αλητείας κτλ πάνε περίπατο αφού το λέει ο Λέμυ ο Οπλαρχηγός.

The Stones were secondhand next to the Beatles. It was only when the Beatles were gone that they could start calling themselves the greatest rock ?n? roll band in the world, which they never were. They were always pretty ropy on stage. Without all that production they do now they would still be pretty ropy, because Keith is pretty ropy, isn?t he?

Δεν ξερω πως το βλεπετε εσεις αλλα για μενα απο θεμα εμπνευσης,ερμηνειας και συνθεσης μονο το A Day in the Life δεν συγκρινεται με ολα τα 29 αλμπουμς που εχουν βγαλει οι Στοουνς.8)

Εννοειται λατρευω Wild Horses, Paint It Black, Angie, Sympathy for the Devil, Anybody Seen My Baby?, Can’t You Hear Me Knocking… αλλα την μαγεια των Beatles δεν την φτανουν με τιποτα.:slight_smile:

Πρέπει να τα είχαν ακούσει άσχημα οι Stones για το Sister Morphine(στο …the sound of the ambulance… πόσο ανατριχιάζω ακόμα και μετά τις χίλιες ακροάσεις???),αν θυμάμαι καλά…“Επικίνδυνη” μπάντα,ό,τι και να λέτε…

απο Stones ξερω μονο τα χιτακια,τους Beatles καποτε τους ειχα στο μυαλο σαν
ενα boyband της εποχης αλλα οταν ακουσα μερικα αλμπουμ ξαφνιαστικα θετικα.
Οπότε Beatles

Επίσης να μην ξεχνάμε πως δολοφόνησαν τον john lennon. Με τους stones κανείς δεν ασχολήθηκε…

E;:-s:-s

Αφού είναι ασήμαντοι μωρέ οι stones, ποιος να ασχοληθεί μαζί τους να τους δολοφονήσει κιόλας :stuck_out_tongue:

είμαι σε οπαδικό mode :lol:

Ααααααααααα!!Πες έτσι!!
Θυμάμαι πάλι σε οπαδικό mode ένας μου είχε πει “Έλα μωρέ με τους Beatles.Και ο Λένον ο αρχι-φλώρος,λίγες σφαίρες του ρίξανε και πέθανε αμέσως”

Αλλά για να είμαστε και μέσα στο θέμα

BEATLES ΡΕ ΓΑΤΑΚΙΑ

:bow2::bow: μεγαλο:respect: το a day in the life ειναι η δημιουργικη κορυφωση του μεγαλυτερου συγκροτηματος εβερ!

μπορει να μην ειχε healthpack μαζι του ο ανθρωπος και να ειχε χαμηλο hp εκεινη την στιγμη!!!

η κορυφωση ειναι ολη η Β’ side του abbey road

on topic

beatles ρε πουμακια

Ρε τι λέτε τόσες σελίδες.Μιλάμε για τις 2 κορυφές των κορυφών ίσως,για δύο από τα σπουδαιότερα group ever,θάψτε το το παλιοθρεντ.

Πριν απο λιγο ολοκληρωσα τη θεαση για ακομα μια φορα του dvd της Licks Tour.

[B][SIZE=“6”]MIK TZAΓΚΕΡ εισαι ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΕΡΦΟΜΕΡ που εβγαλε και θα βγαλει η μουσικη οικουμενη !!! Θα παθω καταθλιψη αν σταματησουν να υπαρχουν οι ROLLING STONES !!![/SIZE]

Ειναι το μεγαλυτερο ροκ γκρουπ εβερ !!!

[/B]

Γιατί,τώρα που υπάρχουν τι ακριβώς σου προσφέρουν?

αρχηγε ,το live dvd απο την 1972 exile US tour τοχεις δει να υποθεσω ?

γιατι αν παθαινεις τετοιο σοκ τωρα πουναι 60αρης…εκει θα πας απο καρδια 8)

Beatles, άνετα. Όχι πως δεν μου αρέσουν οι Stones, όμως γνώμη μου είναι πως οι πειραματισμοί που έκαναν οι Beatles τους πάνε αρκετά σκαλιά πάνω απ’τους Stones.

Και ναι, αυτό το γράφω έχοντας δει Stones live in Athens, πριν από 12± χρόνια (ξεχνάω πότε ήταν).

Εγω βλεπω μονο τρομακτικα κοντινα πλανα οπως στο Shine a light…:stuck_out_tongue:

2010? Wtf. Έλα πάμε.

[B][SIZE=“4”]Rolling Stones[/SIZE][/B] pour moi. Χωρίς να είμαι anti-Beatles, όμως χωρίς να πετάω και τη σκούφια μου κιόλα.

Nαι, Stones φυσικά. Την αγάπη μου για τους Beatles την έχω εκφράσει και δημοσίως, οπότε δεν έχω τύψεις. :-k

Κανονικά, εδώ διαχωρίζονται οι άνθρωποι καλά πάντως. Καλά-καλά.