Rotting Christ 15 Ιανουρίου Block33 Θεσσαλονίκη

A, oι Agnes Vein ηταν το support των Primordial ??
Θυμαμαι τοτε ειχα σχολιασει στην παρεα μου οτι αυτοι μπερδεψαν την live εμφανιση με το τζαμαρισμα σε προβαδικο. Πιο υποτονικοι σε ριχνουν σε κωμα.
:lol::lol:

Ελα ενταξει, τα ειπαμε, αλλη μουσικη, αλλη φαση κτλ κτλ. :D:wink:

η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν και μ@λακες στο χωρο που δεν νιωθουν και αν το δεις στα πιτσιρικια λες παει στο διαλο ειναι μικρα. Το θεμα ειναι να μην το βλεπεις σε μεγαλους.

Μείνετε στα εάλωλ σας και αφήστε το σχολιασμό για μουσικές που απαιτούν τουλάχιστον διψήφιο IQ για να τις νιώσετε.

Α, αν θυμάται κάποιος το [U]ακριβές[/U] set- list ας κάνει την καλή. Νομίζω είχε κάποιες ψιλο- διαφορές από αυτό της Αθήνας.

Κοίτα ρε κατάντια, εμείς φάγαμε στη μάπα τις καραμούζες των Chaostar και άλλοι βλέπουν ένα από τα καλύτερα συγκροτήματα της σκηνής και κράζουν.

Οι Kult of Taurus δεν μου αρεσαν καθολου, οι αλλαγες ηταν τελειως αποτυχημενες στα κομματια κ γενικα το ολο συνολο ηταν οτι να ναι. Παρολα αυτα επειδη τους εκοψα για πιτσιρικαδες ελπιζω να βελτιωθουν στο μελλον.
Οι Spider Kickers μου εφεραν σε kreator με ποιο death στοιχεια κ γενικα μου αρεσαν παρα πολυ. Μπραβο τους κ ελπιζω να ξανακανουν καποιο live συντομα
Οι Agnes Vein για να ειμαι ειλικρινης με κουρασανε παρα πολυ ισως επειδη αυτο που παιζουν δεν εχει καμια σχεση με τα γουστα μου παντως τα φωνητικα τους ηταν πολυ ωραια. Κ οκ κ εμενα δεν μου αρεσαν, κ εγω για τους rotting christ πηγα αλλα το βρισκω πολυ ασχημο να παιζουν οι agnes vein κ ο κοσμος να φωναζει rotting christ απο κατω.
Για rotting christ δεν εχω να πω πολλα, ειναι γενικα η ποιο μεγαλη ελληνικα μπαντα κ το live ηταν ανταξιο των standards τους. Ειχανε λιγο ασχημο ηχο αλλα κατα τα αλλα ηταν αψογοι (αν κ ηθελα να ακουσω κ το among two storms)
Κ ενα γενικο σχολιο, τετοιο στριμωξίδι δεν θυμαμαι να εχω ξαναφαει, ειμασταν ο ενας πανω στον αλλον σε τετοιον βαθμο που οχι headbanging δεν μπορουσα να κανω, αλλα ουτε να κουνησω τα χερια μου για να καπνισω αμα οντως εγινε αυτο που γραφτηκε ποιο πανω οτι τελειωσαν τα εισιτηρια κ βαζανε κ αλλους μεσα αυτο εκτος απο μαλακια επειδη στριμωχτήκαμε ειναι κ επικινδυνο γιατι αμα γινει καμια στραβη κ αρπαξει καμια φωτια για παραδειγμα, θα καουμε σαν τα ποντικια:x

Καλά αφού κάποιοι ακούν τέτοιες κομματάρες και κοιμούνται… :lol::lol:

Καλα ηταν χτες αλλα πολυ στrιμοξιδη σε καποιες στιγμες δεν μπορουσα να ανασανω
Καποια στιγμη προς το τελος εφυγε κοσμος απο το πιτ και ανοιξε ο χωρος μπροστα εικει πρεπει να στriμοχτικαν πολυ οι απο πισω.
Στο τελος που ανεβικε το κοινο στην σκηνη δεν με πειραξε που ανεβηκαν 30 ατομα και μαλωναν μερικοι για το πιος θα τραγουδιση αλλα στο τελος που ο καθε μογλης επερνε το μικροφονο και ουρλιαζε ηταν τραγικο

Δεν μπορω να καταλαβω πως ενω χτες ολοι σχεδον απο κατω εκοβαν φλεβα στους Agnes Vein, πως γινεται σημερα να εχουν τοσους πολλους υπερασπιστες στο forum…

Εγω θα πω τη γνωμη μου συμφωνα με αυτο που ειδα χτες (και βεβαια χωρις να προσβαλλω κανεναν θελοντας να το παιξω εξυπνος, οπως εκαναν καποιοι)…

Ειδα ενα συγκροτημα με πολυ αργα, αλλα συγχρονως χωρις ιχνος επαγγελματισμου ή proggresive riffs, οπου ο τραγουδιστης (ο οποιος ομολογουμενος εβγαζε καλη φωνη) να εχει παντα τον ιδιο ακριβως τονο στα λογια…ηταν δηλαδη σαν να επαιξαν το ιδιο τραγουδι 5-6 φορες…
το μονο ισως καλο που ειδα εγω απ’ αυτους ηταν ενα ωραιο μελοδικο riffακι στην αρχη, αλλα και παλι οχι σπουδαια πραγματα!!!

Πραγματι μπαντα για λιγους, αλλα αυτη τη φορα δεν ειναι η περιπτωση που το “για λιγους” σημαινει πολυ καλο…ειναι απ’τις περιπτωσεις οπου αξιζουν πολυ λιγους…

Τωρα θαψτε με παλι!! :stuck_out_tongue:

Οι Kult of Taurus ειναι αυτοι που λες…

Άκυρο λέμεεε…

:-k:-k

ρε φίλε, το κοινό των Rotting Christ αποτελείται από 15χρονα που θέλουν να μοσάρουν και να κάνουν \m/. γι’αυτό κόβανε φλέβα. νιανια το κάναμε.

/e επίσης παιχτικά είναι πολύ καλύτεροι απ’το ΜΠΟΚΟ και το Θέμη πχ (γαμώ τα παιδιά ο Θέμης, αλλά και ο ίδιος θα σου πει ότι δε το χει και πολύ)

Το “κοβανε φλεβα” για σενα σημαινει οτι δεν φωναζαμε ΝΑΙΙΙΙ ΑΓΚΝΕΣ ΒΕΗΝ ΑΑΑΡΓΚ ΝΑΑΑΙΙΙ και δεν καναμε πιτ και ανελεητο χεντμπανγκινγκ?Υπαρχει δηλαδη καποια εξ’ορισμου αντιδραση που πρεπει να εχει καποιος οταν βλεπει/ακουει κατι και του αρεσει?

Αλλα νταξει,γνωμη δεν αλλαζεις,βαρεθηκες,το δεχομαστε,τουλαχιστον μην το γενικευεις τοσο.

σαμε ολδ στορυ μωρέ ψείρες.

Πάντα θα υπάρχει ο ελληνάρας μεταλλάς που θα θάψει όλο περηφάνεια το “άμοιρο σαπόρτ” απλά επειδή δεν αντιγράφουν τους χεντλάινερς και δεν είναι και γαμώ και γιέα. Αν δε μάλιστα έχουν και μπασίστα που είναι χοντρούλης και λίγο παραλίας, ε δε θέλει και πολύ. Εδώ σημερινοί μεταλλοπατέρες καυχιούνται ότι είχαν δει Coroner τότε, ενώ στην πραγματικότητα κοροϊδεύαν την καράφλα του Broder και λέγανε για το Βέγγο του thrash.
Καλά κάνετε και θάβετε τους Άγκνες, σιγά τη μπάντα, εξάλλου οι Κράιστ μαλάκες είναι και τους επέλεξαν. Μόνο παιδιά μου μη λέτε μετά από 6-7 χρόνια όλο περηφάνεια “είχα δει Άγκνες στο πρώτο δίσκο ε, άλλη φάση”, κρίμα θα’ναι.

Α εχουν σκοπο να το τραβηξουν τοσο ε ?? :lol:

Σορρυ, δεν αντεξα να μην πεταξω την κρυαδα… :oops:

Οι Christ ψε ΓΑ ΜΗ ΣΑΝ τον κόσμο ολόκληρο. Ειλικρινά, αν και άκουσα τα 2 από τα 3 support, δεν σκέφτομαι αν ήταν καλοί ή όχι, γιατί η εμπειρία του όλου live μένει στο “ΚΑΝΤΕ ΤΑ ΟΛΑ ΠΟΥΤΑΝΑ”.

Για το καλό των Agnesvein μην ξαναπάνε σε live. Δεν τους είχα ακούσει ποτέ μέχρι χθες, αλλά έχουν “δύσκολη” μουσική. Η μουσική τους θέλει σπίτι, καναπέ και ουΐσκι για να νιώσεις το βάθος της. Όχι πάντως on stage.

όχι. Θα το διαλύσουν αύριο-μεθαύριο για να θεωρούνται ομπσκιουρίλα σε 6-7 χρόνια. :stuck_out_tongue:

το αλλο ακρο

Α μπα…θα το σχολασουν γρηγορα μου φαινεται…θα βαλουν τα δυνατα τους στο 2ο δισκο και μετα αν και παλι εχουν λιγη απηχηση (η’ οπως λετε ειναι παλι “για λιγους”) θα το σχολασουν…

Βασικα, μια καλη λυση για αυτους χτες, οι οποιοι οπως ειπαμε δεν αρεσαν καθολου στο συγκεκριμενο κοινο, θα ηταν να το ριξουν στις διασκευες αφου ειδαν οτι δεν περνουσαν…Το ευχομουνα προσωπικα ολη την ωρα, γιατι ηταν κριμα, παρ’ολο που (για μενα και παρα πολλους) ηταν χαλια, να τρων αδιαφορια…Επρεπε να το ριξουν στα covers…Δεν συμφωνειτε;;;:roll: