Rush European Tour Dates 2011!

Το χειροτερο ειναι οτι καποια στιγμη θα βρω πτηση που να με βολευει (οικονομικα και απο αποψης ωρας), αλλα τοτε δε θα βρισκω εισιτηριο οπως το θελω χεχεχε

(ενταξει, 1-2 καβατζες για να βρω κατι αξιολογω θα βρεθουν, αλλα η τυχη θα παιζει τον πρωταγωνιστικο ρολο)

Ρε μη μου κάνετε πλάκα. ΡΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ. Το χειρότερό μου είναι ότι δεν έχει καμία απολύτως σημασία το να ψάξω, να κλείσω, να κοιτάξω, να αναζητήσω κάτι. Είναι σαν να μην τρέχει τίποτα. Αλλά κάτι γίνεται εν τέλει το Μάη κι εγώ δεν…

Παροτι γκρινιαζω, παντως, που οσοι τους εχουν δει δεν ΤΟΥΜΠΕΚΙΑΖΟΝΤΑΙ, τους κατανοω.

Διοτι εκτος απο τα γνωστα RUSH standards, φετος υπαρχει μετα απο πολλα χρονια και αυτο.

Τωρα για το αν θα παμε, το λενε και αυτοι στο παραπανω.

[I]Courageous convictions will drag the dream into existence…[/I]

Σε μια συναυλία Rush δεν έχει τόσο σημασία το setlist. Ακόμα και τα λιγότερο καλά κομμάτια τους απογειώνονται.

Υ.Γ: Εντάξει το ότι παίζουν La Villa Strangiato είναι κάτι το τρομακτικό!!!

Να ελπιζω να γινει το θαυμα για Ελλαδα? Δεν βγαινω για εξω ρε γαμωτο και ειδικα αν πρεπει να κλεισω απο τοσο νωρις… Αργοτερα μπορει να γινοταν κατι, τωρα με τιποτα…

Μακάρι η όλη φάση να γινόταν το 2ο 6μηνο του '11. Μάλλον θα μπορουσα να τα καταφέρω. Τώρα με τίποτα. :frowning:

if you Geddy Lee are reading this forum right now, damn you and your band for coming in Birmingham this year, just when i left it after spending a whole season with only a few major big concerts…hope you come to Greece sometime at least, or by god i will hunt you all down (with probably a big gun) and make you perform ONLY for me in my mom’s basement…malakes!

αχαχαχαχαχαχχαχαχαααχαχχαχααχ πάτωμα!

[B][SIZE=“3”]ΕΠΟΣ[/SIZE][/B]… :lol2::lol3::lol3:

count me in ! :wink:

θα έχανα που θα έχανα waters γιατί έπεφτε μέσα στην εξεταστική μου τώρα χάνω και Rush…fml

Μόλις τώρα κλείσαμε για Φρανκφούρτη.Το θέμα είναι πως περνάνε επτά μήνες αναμονής.Για όποιον ενδιαφέρεται και θέλει να τα συνδυάσει ,στον ίδιο χώρο την προηγούμενη μέρα παίζουν και οι Iron Maiden.

http://www.2112.net/powerwindows/main/TMtourbook.htm

Ρε παιδιά δεν υπάρχει αυτό το πράγμα… Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο να δεις live αυτή τη στιγμή. Θα μας καραφλιάσουν πάλι.

@crabsody

Επειδη σχολιασες την αναφορα μου στο Vital Signs χτες…

Εννοειται οτι δεν ασχολειται κανεις με σετλιστς των Rush …ετσι κι αλλιως ξερεις οτι θα 'χει πανω κατω 30 τραγουδια.

Γι’ αυτο και ειναι και αρχοντες, γι’ αυτο ειναι αυτοι που ειναι.

Γιατι τα λαηβ τους ξεπερνουν σχεδον οποιαδηποτε αλλη ζωντανη εμφανιση στον πλανητη, πραγμα που μακαρι να διαπιστωσω με τα ιδια μου τα ματια.

Απλα το Vital Signs ειναι ενα απο τα καλυτερα κομματια του (πιθανον) κορυφαιου τους δισκου, το πιο υποτιμημενο, αλλα και προσωπικο κολλημα. :wink:

Συμφωνώ. Και για μένα για πολλά χρόνια ήταν το αγαπημένο από Moving Pictures. Τώρα δεν ξέρω ίσως επέλεγα The Camera Eye. Κομματάρα πάντως το Vital Signs

Την δευτερα παιδες θα εχει καινουργιες ανακοινωσεις για περισσοτερες ημερομηνιες. Λετε να εχουμε κανα τυχερο και να ερθουν προς τα εδω? Λετε να γινει το θαυμα? Αμην.

Η πληροφορηση μου, παντως, ειναι οτι το ονομα Rush ειναι αγνωστη λεξη στους μεγαλους διοργανωτες. Μακαρι να κανω λαθος.

Ευχομαι να κανεις λαθος απο τα βαθη της καρδιας μου. Αγνωστη λεξη ε? Τι να πει κανεις. Δεν πειραζει, σε εμας ειναι γνωστη λεξη παντως. Να πανε να πνιγουνε. Θα παμε στο εξωτερικο τοτε που εκει γνωριζουν καλυτερα τετοια γραμματα.

Διευκρινιση για να μην παρεξηγηθω: το “αγνωστη λεξη” σημαινει οτι δεν υπαρχει καν σαν σκεψη, τουλαχιστον οχι σε επισημο επιπεδο. Ενταξει, δεν ειναι ασχετοι οι ανθρωποι, απλα κοιταζουν το κερδος και το “εμπορικο συμφερον”.

Παρεπιπτοντως, οι ανακοινωσεις-νεες ημερομηνιες αφορουν Βορεια Αμερικη τον Μαρτιο και (δεν ειμαι σιγουρος 100%) Βορεια Αμερικη τον Ιουνιο. Με δυο λογια, βλεπω μαξιμουμ 1-2 ακομα μερες στην Ευρωπη -αν υπαρξουν κι αυτες- κι επειτα… καπνος!