Rush European Tour Dates 2011!

[B]ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟΥΣ[/B] ρε πουστη μου, να ειναι η 1 μερα Ελλαδα, γιατι δεν εχουμε λεφτα για εξω… Αντε στα διαλα…

αυτο…

Μακαρι. Αλλα ελπιζω το “κλειστε τους” να μην πηγαινει σε εμενα ε; :slight_smile:

Τι να πω κι εγω ο ταλαιπωρος; Τις αφισες θα βλεπω στο Λονδινο. Ασε που εχω τη δυνατοτητα να κλεισω τρια εισητηρια στο Β2 αλλα δεν τολμω να προχωρησω. Δεν εχω λεφτα να στειλω στον βλακα τον σουηδο που τα πουλαει και δεν θα εχω τη δυνατοτητα να ειμαι στο venue για να τα μετα-πουλησω αν τυχον δεν βρω πτηση. Την τυχη μου μεσα… Χθες μπορουσα να αγορασω ενα εισιτηριο στο Α2 (κεντρο-μπροστα) και για τους ιδιους λογους εφαγα “παγο” απο αλλον τυπο. Καταραμενη κριση…

Δηλαδη η ευρωπαϊκη περιοδεια θα 'χει ολα κι ολα δεκα events;;; :?

Φοβαμαι πως ναι. Οι αγγλοι λενε (κυριως αναρωτιουνται/ελπιζουν, μαζι τους κι εγω) αν θα μπει ενα εξτρα σοου στο Λονδινο, ενω υπαρχει η εκτιμηση οτι θα παιξουν και στο Ροτερνταμ. Τπτ δεν ειναι, φυσικα, σιγουρο αφου στην πραγματικοτητα κανεις δεν ξερει τι θα ανακοινωθει αυριο. Καθως, ομως, υπαρχουν αγγλοι που εχουν προσβαση στο management της μπαντας, ειμαι πραγματικα ανησυχος επειδη δεν βλεπω “κινητικοτητα” σχετικα με νεες ημερες στην Αγγλια (ειδικα) και στην Ευρωπη (γενικα).

Ας παψω να απογοητευω και ας παω να δουλεψω καλυτερα :slight_smile: Αλλωστε αυριο ξημερωνει νεα μερα και ισως εχει ευχαριστα νεα. Μακαρι, μακαρι, μακαρι…

@αιρον: τα εισιτηρια στους ασπροκωληδες εγιναν καπνος διοτι πηγαν στα χερια των “γνωστων-αγνωστων” (μαυραγοριτες). Κλασικη περιπτωση σκατοψυχων αγγλων λεχριτων (τα ticktemaster-ticketline κλπ εννοω) που ειναι οι πρωτοι μαυραγοριτες της πιατσας. Θα τα βρισκουμε στο ebay σε… “τιμη ευκαιριας” και τα μισα θα τους μεινουν στα χερια για να τα πουλανε εξω απο τη συναυλια σε face value. Μεγαλη η ευθυνη των Rush σε αυτον τον τομεα, με εχουν απογοητευσει πληρως σε ο,τι αφορα την take the money and run αντιμετωπιση της καταστασης. Θεοι, οκ, αλλα καντε και κανενα θαυμα βρε παιδι μου… Οχι μονο “ταματα, κερια, ταματα, κερια”… If u know what i mean :wink:

Απλα ρε συ jonkyr το βρισκω ηλιθιο να ανακοινωνεις ευρωπαϊκη περιοδεια και τελικα να κανεις 10 συναυλιες.

Το βρισκω ηλιθιο, οταν μιλαμε για τους Rush.

Λες και φοβουνται μην κλονιστει η φημη τους αν γινει μια κανονικη ευρωπαϊκη περιοδεια και υπαρχει μικροτερη προσελευση. :?

Eυθυνη φυσικα και εχουν και σε αυτο που αναφερεις σχετικα με τα εισητηρια.

Να σου πω την αληθεια, δεν ειμαι σιγουρος οτι ανακοινωσαν ευρωπαϊκη περιοδεια ποτε!

TIME MACHINE TOUR 2011

Rush has confirmed they [B]will be extending the Time Machine Tour and coming to Europe this spring[/B].
The following dates are confirmed, including Rush performing in Ireland for the first time ever.
More additional European announcements to come.

Thursday, May 12th Dublin O2
Saturday, May 14th Glasgow SECC
Monday, May 16th Sheffield Motorpoint Arena
Thursday, May 19th Manchester MEN Arena
Saturday, May 21st Newcastle Metro Radio Arena
Sunday, May 22nd Birmingham LG Arena
Wednesday, May 25th London O2

Rush.com members will be receiving a pre-sale notification on Monday, November 22nd that begins on Tuesday, November 23rd.

Tickets for the Time Machine Tour in Ireland & UK general on sale will commence at 9AM GMT on Friday, November 26th, 2010. Ticket links and details will be posted shortly.

[B]Additional European dates will be announced shortly![/B]

Also confirmed today, the Time Machine tour [B]will return to North America for a selection of dates between March and July[/B], primarily with Rush performing in markets not played on the previous tour run this summer.

Stay tuned to rush.com for more details!

Αυτη ηταν η αρχικη ανακοινωση και σου “μαυριζω” τα σημεια-κλειδια. Μια απλη αναγνωση θα σε βοηθησει να καταλαβεις. Ας ελπισουμε οτι αυριο θα δουμε ωραιες ειδησεις (ονειρευομαι Καραϊσκάκη χεχεχε) για Ελλαδα ή Ευρωπη, αλλα φοβαμαι οτι ουτε πτηση ως την Αγγλια δε θα βρω :frowning:

Οπως και να 'χει, δεν μπορω να καταλαβω τους δισταγμους για μια πιο εκτεταμενη ευρωπαϊκη τουρ με περιπου 20 σταθμους ας πουμε.

25 of May…

RUSSSHHHH RE MALAKEEEES8)8)8)8)8):smiley:

Eπίσημα λοιπόν προστέθηκε και η συναυλία στο Rotterdam για τις 27 Μαϊου8):smiley:

Προπώληση από τις 3 Δεκεμβρίου για τη συγκεκριμένη:wink:

Και οπως ηταν λογικο (απο το rush.com):

ROTTERDAM ADDED TO EUROPEAN LEG

Rush confirms they will bring the Time Machine tour to Rotterdam, Holland on their European leg in May, 2011.
Tickets for the show at the Ahoy Arena, on Friday, May 27th, 2011 will go on sale Friday Dec 3 via www.livenation.nl

Το ονειρο της 26ης Μαϊου πεθανε για εμενα. Οσον αφορα τις “αλλες” ημερομηνιες που ανακοινωσαν, ειναι οι βορειο-αμερικανικες:

Time Machine North American Dates Revealed

Rush confirm The Time Machine Tour will visit new cities throughout North America and play a few return engagements beginning March 30th in Ft. Lauderdale and running through April 22nd in 2011 with dates in Greensboro, Nashville, Louisville, Toledo, Hershey, New York?s esteemed Madison Square Garden, Chicago, Cleveland, Detroit, Hamilton, Montreal and Baltimore. The tour also returns to North America in June with performances in select markets that will include cities such as New Orleans, Austin, Vancouver and a very special return play in Los Angeles ? more information on these dates and more soon!

Tickets for RUSH go on sale in select markets beginning December 6th at LiveNation.com
Tickets for the Rush performances will go on sale in Hershey, Detroit and Baltimore beginning Monday, Dec. 6th, with additional on-sales to follow. To benefit the relief efforts in Haiti, one dollar of each ticket sold will be donated through several charities including ?Doctors Without Borders?. Rush will also contribute a portion of their proceeds at the culmination of the tour.

Αντε καλημερα.

Next time για μένα αν ποτέ υπάρξει. Κρίμα γιατί αν και δεν ήμουν ποτέ τρελαμένος θα ήθελα πάρα πολύ να τους δω καθώς αναγνωρίζω απόλυτα το πόσο σημαντική μπάντα είναι και πόσο πολύ έχει επηρρεάσει την μουσική :frowning:

Ο εφιάλτης μου συνεχίζεται. Κάηκε όλος ο Απρίλης μου στη Β. Αμερική και ο Μάης είναι σκατά… Γαμώ την τύχη μου.

Μία ελπίδα είναι να βγει κάτι για Ιούνιο (μετά τις 15 και πάλι δεν μπορώ να το προγραμματίσω κανονικά). Μία άλλη ελπίδα είναι ότι κατά τις 10 Απρίλη, θα μπορώ να βρω κάνα διήμερο του Μαΐου, το οποίο, όμως, απαιτεί ότι θα βρω εισιτήρια συναυλίας (δύσκολο), αεροπορικά (πιο ακριβά) και να κλείσω ξενοδοχείο τελευταία στιγμή. Επίσης θέλει και κάνα χιλιάρικο, το δουνουτού μου, μέσα γαμώ…

Γενικώς μόνο ελπίδες έχω…
Περίπου όσες και η Λίβερπουλ να πάρει το πρωτάθλημα…

Γάμησε τα τοξικέ. Μια απ’τα ίδια και δω…

Σορι, αλλα εχω μια υποψια οτι η Λιβερπουλ εχει περισσοτερες πιθανοτητες απο εσας (κι εμενα μαζι).

Βέβαια, μέσα στην τραγωδία της στιγμής, εκεί που θα έδινα ένα χιλιάρικο για Ευρώπη την τελευταία στιγμή, δεν δίνω κατιτίς παραπάνω για 10 Απρίλη στο Madison Square Garden;

Αεροπορικά 550 γιούρα, πες και ένα κατοστάρικο και κάτι ψιλά τα ειστήρια. Θα θέλω και κάνα 300 ξενοδοχείο; Τσουπ το χιλιάρικο. Πες 1200. Και κάνα 300άρι τα υπόλοιπα;
Ε, ρε λεφτά που ΘΑ έδινα…

Τουλάχιστον ας ονειρεύομαι ρε γμτ…

Μην ξεχασεις το ασπρισμα του Μαικλ Τζακσον. Τα ελληνικα “χρωματα” φερνουν σε πακιστανι, σε βλεπω να γυριζεις οχι με το ιδιο αεροπλανο, αλλα με αεροστατο. Στον αερα θα σου αλλαξουν πτηση :slight_smile:

[SPOILER]Ελα να δουλευουμε…[/SPOILER]

Δηλαδη αυτο ειναι ολο τελικα;;; 8O

May 4/11 Helsinki, Finland
May 6/11 Stockholm, Sweden
May 8/11 Malmo, Sweden
May 12/11 Dublin, Ireland
May 14/11 Glasgow, Scotland
May 16/11 Sheffield, UK
May 19/11 Manchester, UK
May 21/11 Newcastle, UK
May 22/11 Birmingham, UK
Μay 25/11 London, UK
May 27/11 Rotterdam, Holland
May 29/11 Frankfurt, Germany

7 χωρες και 12 events συνολο;;; 8O

Tη στιγμη που στις ΗΠΑ τα σοου πλησιαζουν τα 40;;;

Γιατι μας ξεσηκωνετε τοτε ρε πουστη;;; :x

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσες λιγες οι ημερομηνιες για την ευρωπαικη τουρ? Κριμα, δεν με κοβω να μπορω για εξω. Πρεπει να κλεισω απο τωρα και τωρα λεφτα δεν παιζουν… Κριμα, μεγαλη ξενερα…

Για να δουμε αν εισαι σε φορμα :lol: