Οι scorpions στη μυτιληνη!

Το θέμα δεν είναι αν θα πάμε σε Scorpions, Maiden, Blind Guardian κλπ. Το θέμα είναι ότι πάμε ΜΟΝΟ σε αυτές τελικά, για να καμαρώνουμε μετά σαν γύφτικα σκεπάρνια ότι ¨ήμουν κι εγώ εκεί!". Και έχουμε κάτι φαινόμενα τύπου Saxon στη Θεσσαλονίκη με 50-100 άτομα. Δεν συζητώ για πιο underground συναυλίες.

Παίξανε φέτος οι Saxon Θεσ/κη;

Πέστα ντε! Κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια. Έχει χάσει το νόημα πια…

Α, αρα για να το παιξω κακος και ψαγμενος μεταλας πρεπει να παω Saxon που δεν γουσταρω και οχι Scorpions που γουσταρω, ετσι παει τωρα ε?

Παντως οκ, το καταλαβαινω, ξερεις τι ειναι να ερχετε ο Meine καθε χρονο με το ροπαλο σπιτι σου και να σε παιρνει με το ζορι στην συναυλια? Κουραζεσαι καποια στιγμη ρε γαμωτο.

Ρε παιδιά να πάτε όλοι στους Scorpions αλλά να πάτε και σε καμία άλλη συναυλία! Δικαιώμα σας είναι, άμα έχετε λεφτά με την ευχή μου να πάτε!

Δηλαδή με αυτή τη λογική στο Κάστρο στην Πορτογαλία που παίζουν συνέχεια και ηχογράφησαν και το unplugged δεν έπρεπε να παίξουν ποτέ…

Να θυμίσω ότι πριν 15-20 χρόνια, όπως προαναφέρθηκε, μας έτρεχαν τα σάλια για συναυλίες και τώρα θα τα χαλάσουμε?

Όσοι πιστοί προσέλθετε…

Όχι, το αντίθετο είναι το πρόβλημα… Ότι αυτοί που θα πάνε σε κανά-δυο ψαγμένες συναυλίες θα το παίζουν ψαγμένοι…

Βασικά,τα λεφτά μου θέλω να τα δίνω σε scorpions κι άλλες δυο μπάντες,ξέρω γω,ποιον ενοχλώ?γιατί “πρέπει” να πηγαίνουμε σε μικρά live?τους χρωστάω τα λεφτά και τον χρόνο μου?

Το καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια δεν εντοπιζεται μονο στην επιλογη των μεγαλων συναυλιων απο το κοινο αλλα και στην αναλογη κουραση στα φορουμς που γραφονται σε ΚΑΘΕ συναυλια τα ιδια πραγματα, η ιδια γκρινια, οι ιδιες ειρωνειες, ενω ειναι πολυ απλο το πραμα. Προσωπικα κι εγω προτιμω τα λεφτα μου να τα δινω σε μικροτερα λαηβ, εκτος αν προκειται για μεγαλο ονομα που πραγματικα εχω καψα να δω.

Κανένας δε μιλάει προσωπικά αδερφέ…Δεν είπα γιατί δεν πήγε ο Ρούντολφ, αλλά γενικά για τον κόσμο που γκρινιάζει για το επίπεδο των συναυλιών και όταν έρχονται τις σνομπάρει. Σαφώς και θα έρχονται κάθε χρόνο οι Scorpions. Οι διοργανωτές επιχειρηματίες είναι…

Δεν “απάντησα” σε κάτι που είπες αλλά σε μια γενικότερη νοοτροπία,αχαμ,συμφωνώ

έχει ψάξει κανείς που ακριβώς είναι αυτό το κάστρο στη Μυτιλήνη?

Δεν διαφωνώ πουθενά σε αυτό…:!:

ποστ του μήνα !!!

+1000 :wink::wink::wink::wink:

με τη συναυλια στο καραισκακη τι γινεται?

Και πριν 10-15 χρόνια πάλι εδώ ήταν οι Scorpions και οι Maiden κτλ κτλ. Καιρός να πάμε και λίγο παραπέρα.

Εφ’ όσον υπάρχει κόσμος που γουστάρει καλά κάνουν και έρχονται ξανά. Λες και υποχρέωσε κανείς κανέναν σας να έρθετε με το ζόρι.

Nαι αλλά όχι να μου λες ότι παρακαλάγαμε κάθε χρόνο πριν 10-15 χρόνια να βλέπουμε τα ίδια συγκροτήματα που βλέπουμε από τότε σχεδόν κάθε χρόνο! Ο κόσμος καλά κάνει και τους βλέπει, αλλά ποιος κόσμος? Οπαδοί των Scorpions ή τουρίστες που πάνε και καλά για να πάνε?

Το “κάθε χρόνο” σχήμα λόγου ήταν, για να δείξω τη κατάσταση που επικρατούσε:p

Γνωρίζουμε πως μαζεύουν οι Scorpions 30άρια στο Καραϊσκάκη, αλλά δε μπορούμε να κάνουμε κάτι γι’ αυτό. Και στο κάτω κάτω δε φταίνε οι ίδοι.

Το θέμα είναι, όπως αναφέρθηκε, να μη κολλάμε σε 2-3 μπάντες μόνο, αλλά να πηγαίνουμε και παρά πέρα. Σύμφωνα όμως πάντα με τα γούστα του καθενός, όχι να πηγαίνουμε σε λαιβς για να το παίξουμε και καλά ψαγμένοι.

Καλα και το παίζουν ψαγμένοι έχοντας δει ένα συγκρότημα 5φορες;