Sepultura

Ωραία, για φτιάξτε μια ανισότητα με Eloy Casagrande, Igor Cavalera, Mario Duplantier, Lars Ulrich.

:smiling_imp:

Mario + Lars > Eloy + Igor

Τι κάνει ο μικρός ρεεεεεεεεεεεεεεε

Εν τω μεταξύ τι ώμοι είναι αυτοί; Σαν γοριλάκι είναι!

Στο 00:30 που μπαίνει το main groove του κομματιού, λέω “πάει το έσπασε το ταμπούρο”.

3 Likes

Και μπλουζάκι Born Again από Sabbath βλέπω… Τις τελευταίες μέρες έχω ακούσει πάλι ορισμένα από τα τελευταία των Sepultura και κρατάνε ψηλά τη σημαία, πολύ τίμια μπάντα στους δίσκους που βγάζει τελικά.

6 Likes

Αδικημενοι πολυ οι πρωτοι 2-3 δισκοι που εβγαλαν με τον Derrick Green, λογω κολληματος των οπαδων με τον Max. Στην πραγματικοτητα και το Against και το Nation και το Roorback ειναι δισκαρες.

Και το τελευταιο τους ιδιαιτερα καλο.

1 Like

Φοβερό μπλουζάκι… Μ αρέσουν πολύ τα μπλουζάκια που έχουν το χρώμα του δίσκου αντί για μαύρο. Βέβαια στην αρχή νόμιζα ότι φοράει μπλούζα Unearthly Trance (top 20 κορυφαίων μου κυκλοφοριών 2017, να τα λέμε αυτά!).

Για Seps, έχουν σταθερά ανοδική πορεία τα τελευταία 10 χρόνια δλδ A-Lex < Kairos < Mediator < Messiah < Quadra.

Δε συμφωνώ, ειδικά για Nation… Νομίζω η χειρότερη κυκλοφορία τους, αρκετά generic γι αυτό που ήθελαν να παίξουν. Ειδικά για εκείνη την εποχή. Αλλά από εκεί κι έπειτα ανεβαίνουν, ειδικά από το Dante και μετά.

2 Likes

Μεγάλη η αλήθεια με το max… έτσι την είχα πατήσει και εγώ… αλλά πλέον Kisser>Max, Quadra διαμάντι, eloy :octopus:

3 Likes

Επρεπε να κανεις και το υπολοιπο που εγραψα quote, γιατι η εξηγηση εχει ηδη δοθει :smiling_imp:

Το Dante ειναι επος, εφαμιλλο της πρώτης περιοδου. Απο εκει και πέρα το Nation ειναι σκετη καβλα και τα 2 τελευταία πολυ καλα.
Εχουν ξανανιωσει και ειναι λογικο με τετοιο τερας στα τυμπανα.

1 Like
4 Likes

Εντάξει, το αριστερό χέρι του πιτσιρικά απλά δεν υπάρχει! Λυπάμαι το ταμπούρο!

4 Likes

Το πέτυχα χτες το βίντεο στο Youtube, σούπερ ο Iggor !!

Καρκίνος στο έντερο :cry:

:grin::grin::grin:

4 Likes

1 Like

1 Like
3 Likes
3 Likes

Τελευταία περιοδεία λέει και το διαλύουν

:cry:

μήπως αυτό σημαίνει eloy στους slipknot?