Sex Pistols

ειχα παει στη συναυλια τους τ καλοκαιρι…πολυ ομορφα ηταν ακομη και αν δεν υπηρχε και πολυ κοσμος… και οι new york dolls ηταν τελειοι… γενικα πολυ ωραια εμπειρια μιασ καλοκαιρινης βραδυας…:slight_smile:

και εγώ είχα πάει!!γαμάτα ήταν αν εξερέσουμε την μπύρα που έσκασε στο κεφάλι του johnny

ελα ντε… ελεοσ ελληναρες τελειως… τουλαχιστον συνεχισε να τραγουδαει…

προτιμω τους ramones…[-X
δεν εχω ακουσει κ πολυ sex pistols αλλα σιγουρα ειναι το καλυτερο punk συγκροτημα μαζι με τους ramones.
εε φυσικα το god save the queen ειναι το αγαπημενο μου κομματι,πολυ ρισπεκτ8)

ποοοο οντως…συφιλιαστηκε ασχημα ο ροτεν…

Ε,οχι και το καλυτερο Punk Ramones και Pistols…

εχεις δικιο8)
μονο RAMONES!!!

κατα τη γνωμη μου αν οι Sex Pistols ειχαν καλη φωνη θα ηταν μια χαρα συγκροτημα γιατι τα τραγουδια τους ειναι ωραια…

ενω οι ramones εχουν θεικη:lol: :stuck_out_tongue:

αυτο να μου πεις αλλα δεν ειπα τιποτα για ramones επειδη το θεμα λεει για sex pistols…:p:p

Mα στο punk rock δεν παιζουν ρολο οι ικανοτητες των μελων ενας γκρουπ, αλλα η τρελα και ο χαβαλες :wink:

Οχι ουτε το ενα ουτε τ αλλο…
Dead Kennedys εννοειται (δεν ειναι τ αγαπημενο μ, αλλα οταν λεμε καλυτερο punk group εννοουμε DK)

Συμφωνω ρε γιγαντα.:smiley:

nice :respect:

αν και απο μουσικης αποψης δεν μου αρεσουν,παραδεχομαι οτι ηταν οι πρωτοι που εφεραν το punk,το τελευταιο μουσικο ρευμα που αξιζει.Ηταν επιδραστικοι οσο ελαχιστοι και απολυτα ανατρεπτικοι.Θα μεινουν για παντα στην ιστορια της μουσικης και τους αξιζει σεβασμος :slight_smile: Πριν λιγο καιρο ειδα στην τηλεοραση το final 24 που ηταν σα ντοκιμαντερ για τον Βισιους και εφριξα.Υπαρχει στο youtube για οποιον ενδιαφερεται

God save the Sex Pistos

Μπάντα με τα όλα της, ίσως το ΚΑΛΥΤΕΡΟ PUNK ΣΥΓΚΡΌΤΗΜΑ.
Δεν παίζει να ξαναβγεί σας λέω…

Αυτοί έχουν επηρεάσει γενιές και γενιές…

Σιγά που είναι οι Pistols το καλύτερο punk συγκρότημα. :!:

Είναι από τα σημαντικότερα, παρόλο που κάποιοι λατρεύουν να τους αμφισβητούν. Το “καλύτερο” είναι καθαρά υποκειμενικό. :slight_smile:

προσωπικα δεν ακουω πανκ, ασχετα αν μου αρεσουν καποιες μπαντες.
παραυτα, κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει το μεγεθος αυτης της μπαντας, αν οχι ΄΄παικτικα΄΄ τουλαχιστον σε επιπεδο επιρροης σε αλλους.
εμενα παντως δεν μαρεσουν:p δεν τους αντεχω