Sieges Even

Ρε παιδιά, κάποιοι δίσκοι είναι του 10. Κατανοώ ότι το Sense… είναι του 11.

[SPOILER]Απλά το Art… είναι του 12…[/SPOILER]

αλήθεια, πόσοι ήσασταν σε εκείνο το live στο Underworld (αν θυμάμαι καλά);

πρώτη σειρά (σχεδόν πάνω στη σκηνή ήμασταν). τι μαγεία. τι τέλεια είχαν παίξει.

[SPOILER]τι μαλάκες είναι που το διέλυσαν…[/SPOILER]

Άναψα τη φωτιά μου πάλι…

Ωραία, ας σφαχτούμε στο βωμό του υπεραριστουργήματος.

Κακά τα ψέματα, ο Outshined έχει δίκιο από 'δω μέχρι το Μόναχο. Φωνητικά και στιχουργικά δεν υπάρχει σύγκριση.

Προσθέτω ότι η επιρροή των Rush είναι σαφώς πιο φιλτραρισμένη και μειωμένη στο Art, ενώ στο A Sense είναι εξώφθαλμη (και παρεξηγήσιμη από κάποιους) σε σημεία.
Εννοώ ότι πιο ισχυρή προσωπικότητα ως δημιούργημα έχει το Art.

Φυσικά και είναι προσωπικά βιώματα οι δίσκοι, πάνω απ’ όλα. Την πλάκα μας κάνουμε…απλά ο toxikos το είπε σωστά στο τέλος.

Καλά θυμάσαι Outshined, στην κωλότρυπα ήντονε. Κι ήταν τόσο μαγικό εκείνο το βράδυ…

DeKay για μαζέψου λίγο ε! Ώρες-ώρες είναι να μας πεις πως ο Jogi δεν έχει φωνάρα ή πως οι στίχοι του A Sense of Change δεν είναι από τους πιο όμορφους που έχουν γραφτεί ποτέ.

Θα συμφωνήσω σ αυτό που λέτε για τα βιώματα. Το Sense of change θυμάμαι από πιο δισκάδικο το αγόρασα, τις πρώτες φορές που το άκουσα κτλ.
Ωραίο αυτό που λέει ο Γράκχος για το ύψος. Ούτε με κυάλια δεν φτάνουμε να δούμε.

Εγώ δεν ήμουν στο λάιβ :frowning: Πήγα μόνο στις Λάρισας ο βλάκας :stuck_out_tongue:

χαχα…απλά μου αρέσουν και τα δύο πολύ περισσότερο στο Art φίλε μου. Και δεν έχω κανένα λόγο να μην πιστεύω το αντίθετο. Άσε που ηλικιακά θα έπρεπε να είμαι εγώ ο μεγαλύτερος οπαδός του A Sense κι όχι εσύ ή ο πιτσιρικάς ο Deckard :bleh:. Πηγαίνατε δημοτικό όταν βγήκε; :lol::lol:
Εντάξει τέτοιος εμφύλιος μεταξύ των Sieges Even οπαδών δεν έχει ξαναγίνει…

Δεν το κατάλαβα το πιτσιρικάδες. Έχω βίντεο να χτυπιέμαι με odd time signatures στο νηπιαγωγείο

επίτηδες το κάνεις??!!

DeKay δεν ξέρω αν το χεις προσέξει ποτέ αλλά το παρατσούκλι που με συνοδεύει σε τούτο το φόρουμ είναι “σοφός γέροντας”. 8)

Δυστυχώς, για μένα δεν είναι απλά παρατσούκλι…:lol:

My point is, γιατί νομίζεις ότι μου χει βγει αυτό το παρατσούκλι παρ’ όλο που είμαι “μόλις” 26; 8)

Ναι ρε, το κατάλαβα και το ξέρω το γιατί. Απλά δεν παύεις να είσαι ένας νεαρός 26 ετών με χούγια μεγαλυτέρων του.

edit: δεν εννοώ τίποτα παρεξηγήσιμο, εννοείται.

Γιατί όλες σου οι παρέες είναι 16χρονα…:p:p:p

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ.Διαφωνια για το πιο μεταλλο ειναι προτιμοτερο?Χρυσος ή Λευκοχρυσος?

Το ξέρω μωρέ. :lol:

Αυτό ας το πει κάποιος στη μάνα μου που με θεωρεί τον ορισμό του ανώριμου ατόμου ξέρω γω… :-s

Όλα τα 16χρονα χρειάζονται έναν σοφό φίλο/καθοδηγητή, σεβάσμιε παππούλη. 8)
You should try it some day. :stuck_out_tongue:

Nαι ρε π…τη μου. Τα εκατομμύρια των οπαδών των SE διχάστηκαν οριστικά…

Eιδικά αν η συντριπτική τους πλειοψηφία είναι κοριτσάκια. Χε χε χε…

[-X

Αυτό λέγεται ΛΑΣΠΗ και τίποτ άλλο :!:

Έι για κόφτε που θα μου κάνετε και χαβαλέ σε σοβαρό progressive thread.

[με περισπούδαστο ύφος]Πάντως πρέπει να ομολογήσουμε ότι η υψηλή ποιοτική στάθμη των δύο προαναφερθέντων αριστουργημάτων, αδικεί τους υπόλοιπους εξαιρετικούς δίσκους των Γερμανών, εξέχοντος του μοναδικού Sophisticated[/με περισπούδαστο ύφος]

[γελώντας με την έκφραση του Deckard όταν το διαβάζει] Το Paramount εννοείς φυσικά. Απλά πληκτρολόγησες έναν τελείως διαφορετικό συνδυασμό γραμμάτων και κατά λάθος έγραψες το τίτλο ενός άλλου (καθόλου κακού) δίσκου της ίδιας μπάντας [γελώντας με την έκφραση του Deckard όταν το διαβάζει].