SKYCLAD Greek tour 2019

Εὐλόγησον!

Φήμες λένε ότι θα παίζει και σενιο μπλουζάκι ε @pantelis79 ;

2 Likes

Επιβεβαίωσον!

2 Likes

Εκαβάτζωcον!

3 Likes

large…please and thank you

Θα είσαι temple?

1 Like

Ναι, αυτή τη φορά δεν τους χάνω

2 Likes

Το πρόγραμμα της Κυριακής έχει ως εξής:
Πόρτες 20.00
20.30 Dreamrites
21.30 Skyclad

4 Likes

Και μετά μπύρες στο Rainbow :beer:

2 Likes

Δεν έχω λόγια για τους Skyclad… Από κάθε άποψη :slight_smile:

2 Likes

Ήσουν στο ακουστικό ε; Για πες λεπτομέρειες…

1 Like

Θα ήταν λίγο περίεργο να έλειπε :stuck_out_tongue:!

2 Likes

Πάρα πολυ ωραία ήταν! Τι γαμάτα άτομα. Αντέ και το ηλεκτρικό.

1 Like

Φτιαγμένο με αγνή αγαπη και όλα τα λιπαρά, αν δεν το έχετε δει.

5 Likes

Μονη μου διαφωνια το Wayward Sons. To βαζω πρωτη τετραδα ευκολα

2 Likes

Κι εγώ θα έβαζα το πρώτο τους πολύ ψηλά και συμφωνώ ιδιαίτερα για το A Semblance of Normality, εξαιρετικός δίσκος είναι αμαρτία να μην τον έχουν ακούσει παλιότεροι οπαδοί. Με γαμάτο ήχο και χαμηλοκουρδισμενες κιθάρες αλλά και την Royal Philharmonic Orchestra του Λονδίνου.

1 Like

Δύσκολη απόφαση, ουσιαστικά το ντέρμπυ ήταν μεταξύ wayward & irrational. Παρότι το πρώτο ψιλοπάει πακέτο με τα επόμενα τρια, δεν είναι υπερβολή να θεωρηθεί το irrational καλύτερο ποιοτικά καθώς έχει πολλές τραγουδάρες, και είναι επίσης πολύ σημαντικό στην πορεία της μπάντας.

Ενταξει μωρε σχετικα ειναι ολα αυτα. Για μενα το Wayward ειναι ογκολιθος. Δεν ξαναπαιξανε ετσι. Μεγαλα τραγουδια γεματα ριφφαρες, φοβερες αλλαγες και κατεβατα ολοκληρα απο στιχους βιτριολικους ακαταπαυστα. Φοβερη ενταση. Για μενα αν και βλασφημος για τους περισσοτερους, ειναι πανω και απο το Prince. H δικη μου εξαδα ειναι καπως ετσι

  1. Jonahs Ark (το πρωτο cd που αγορασα)
  2. Burnt Offerings for the bone Idol
  3. Wayward Sons of Mother Earth ( το 4ο cd που αγορασα μαζι με το Parallel Minds <3 )
  4. Prince of the Poverty Line
  5. SIlent Whales (Μετρια παραγωγη, αλλα προτιμω τα τραγουδια του απο του Irrational)
  6. Irrational Anthems
4 Likes

Manowar πότε αγόρασες δηλαδή; ΦΩΛΣιλίκι μυρίζει…

1 Like

Εξαιρετικοί άνθρωποι πρόσφατο, ευγενικός. Το Live απειχε πολύ από αυτό που φαντάζεσαι ως unplugged. Full band, full ενέργεια. Μαγαζί τίγκα, φωνές, χορός και crowsurfing (αν είναι δυνατόν). Μπλουζάκια με ελληνικές ημερομηνίες στα 12 ευρώ και βινιλια στα 20(Σούπερ τιμές δλδ). Και cd αλλά δεν θυμάμαι τιμές.

5 Likes