SKYCLAD Greek tour 2019

7 Likes

Χαχαχα cd? Πολυυυυ μετα. Αλλα ειχα γραμμενη κασσετα τα kings of metal k fighting the world πολυ πριν παρουμε το cd player

1 Like

Ελπίζω να αφήσατε κάνα μπλουζάκι και για μας ε;; :stuck_out_tongue: Πολύ ωραίο φαίνεται το άσπρο…

1 Like

Πειτε κανα σετλιστ απο τα ηλεκτρικα. Με σποηλερς

1 Like

Βλέπω χθες Θεσσαλονίκη…

https://www.setlist.fm/setlist/skyclad/2019/eightball-club-thessaloniki-greece-3b93209c.html

όποιος θέλει πατάει με δική του ευθύνη…

1 Like

Εκπληκτικό. Μόνο η σκέψη ότι θα μπορούσα να έβλεπα αυτό το σετλιστ με τον κοντό, με σκοτώνει. Πάμε να διασκεδάσουμε απόψε. Να δω πώς θα αντέξω να ακούσω το πρώτο τραγούδι χωρίς το ξωτικό στα φωνητικά.

Συμφωνώ 100% , το setlist είναι όνειρο , δυστυχώς όμως …

Ανέβασαν τώρα βιντεο στο fb με τον Steve να βουτάει στο κοινό, πρέπει να τα γάμησαν όλα χθες

Η καλύτερη εμφάνιση των Skyclad στη Θεσσαλονίκη. Απίστευτο πάρτι και κέφι σε 2ωρο setlist. Μη τους χάσετε σήμερα.

1 Like

Τι σετλιστ ειντουτογαμωτασυμπαντα

Εντάξει, μην τα λέμε για τον κοντό. Συνεχίζουμε. Ψήθηκα.

1 Like

Παιδια οσοι εισαστε με το σκεπτικο λειπει ο μαρτιν δε παω για αυτο το λογο μη το κανετε.Θαναι κριμα να τη χασετε αυτη τη συναυλια.Σας το λεω γιατι τους ειδα και στο ροδον και τους ειδα και προπερσι.Δεν εχω λογια.Μεγαλη απουσια αλλα και οι υπολοιποι φροντιζουν να μας κανουν να ξεχασουμε την απουσια του.Και το λεω αυτο διοτι η συναυλια των skyclad στο ροδον για μενα ειναι μες τη τριαδα με τισ καλυτερες που εχω δει στη ζωη μου!

5 Likes

Φανταστικοι για αλλη μια φορα. Ακομα κ αν καθε συγκριση με τις εποχες Ροδου τους αδικει, παραμενουν σε φοβερα επιπεδα. Σε στιγμες εγινε χαμος πραγματικα. Προσωπικα μου λειψανε πιο βαρβατα τραγουδια οπως πχ το Sky beneath my feet που χαν παιξει την προηγουμενη, αλλα κ παλι ηταν σαρωτικοι. Τοσα χρονια αγαπης μ αυτο το κοινο. Τους εβλεπα κ με πιανε συγκινηση. Κακως τους χανουν καποιοι λογω Μαρτιν

5 Likes

Είμαι κάργα “Μαρτινικός”, αλλά τους λατρεύω και έχω να πω ένα πράγμα: Μλκς, τι έγινε απόψε;;;;; ΤΡΟΜΕΡΟΙ!

8 Likes

Επική συναυλία για ακόμα μια φορά!

5 Likes

Ο Μαρτιν βσκ έθεσε εαυτόν εκτος μπάντας και προσπαθούσε μετα διάφορα, πχ να βαφτίσει τους elvenking Skyclad κτλ. Η μπάντα είναι πλέον 40+ όλοι με στρωμένες δουλειές και κάνουν το κέφι τους. Να το χαλάγανε για να επιστρέψει και να μιρλιάζει για τα λεφτά, γιατί ? Μια χαρά ήταν και πάνω και το ακουστικό και το ηλεκτρικό. Αντε και ξανά μανά να τους δούμε. Αθηνά μου πε φίλος - τιγκάρισε ?

4 Likes

Ώρες ώρες, ήταν απίστευτα αυτά που ζούσαμε. Φοβερή αλληλεπίδραση, απίστευτη ενέργεια, χωρίς να είναι η αρτιότερη συναυλία του κόσμου. Βραδιά από τις λίγες.
Και το σερί του 19 συνεχίζεται…

5 Likes

Τιγκα χτες, οντως οχι και η αρτιοτερη συναυλια, πολυ περιορισμενες οι δυνατοτητες του μαγαζιου για τοσο κοσμο, (γι αυτο πριν δυο χρονια στο κυτταρο ηταν θεωρω καλυτερα) αλλα τι να λεμε τωρα, γαμησε

3 Likes

Το 15 λες που χαν παιξει Skyclad, Sky beneath my feet, men of straw… Οντως εκεινο το σετλιστ ηταν το καλυτερο, απλα χθες νομιζω ηταν πιο εκδηλωτικο το κοινο

5 Likes

Ναι ηταν πιο εκδηλωτικο χτες. Σε σημεια θυμισε 90ς. Μου κανε πραγματικα εντυπωση.

6 Likes

Γαμώ τα live, με δυο λόγια. Το metal δε χρειάζεται να είναι καταθλιπτικό, το βιολί της Τζωρτζίνας δίνει άλλον αέρα στον ήχο των Skyclad. Και πολύ τίμια μπάντα. Οι τίμιοι αξίζει να στηρίζονται.

Επίσης, πολύ συμπαθείς όλοι τους, ένας προς έναν.

10 Likes