Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

Φρεσκαδούρα πάλι

1 Like

Μακάρι αλλα δε το βλέπω. Και γιατί δε το έκαναν σε άλλο μέρος το λαιβ. Γιατί μονο η λεωφορος έχει μπάρες και το Καραϊσκάκης.

Εξαντλήθηκαν τα εισιτήρια των 42 ευρώ στα φυσικά σημεία προπώλησης της Αθήνας!

Έχουν απομείνει ελάχιστα στα φυσικά σημεία προπώλησης της Θεσσαλονίκης και ηλεκτρονικά στο ακόλουθο link

χεχε, η ντιντι που αγαπαμε να μισουμε. τελικά, όλα τριγύρω αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν. ον τοπικ τώρα, η τιμή είναι όντως υψηλή. απλά η πώρωση και η καλτίλα της ΛΑ προσθέτουν πόντους

σωστά τα λες. οι πόρτες είναι για την ΕΞΟΔΟ και λογικό, έτσι οφείλει ένα γήπεδο να λειτουργεί. η είσοδος όντως εδώ και πολλά χρόνια γίνεται απο τουρνικέ, αποτρέποντας έτσι και τα ντου…

R.I.P. εισιτηρια, παμε για ντου

1 Like

2 Likes

Mια πεταλούδα στη γωνιά χαμογελάει, κερνάει τσιγάρο μα πουλάει τη φωτιά.

1 Like

Αν θυμάμαι καλά οι megadeth το 16 είχαν 40 ευρώ προπώληση μόνοι τους που είναι στα ίδια κυβικά.
Αν του χρόνου Metallica έχουν κάνα 65 προπώληση δεν θα πάτε?
Ερώτηση κάνω.

38 είχαν “τα πρώτα”. Είχα πάει μία από τις πρώτες μέρες που είχαν κυκλοφορήσει για να πάρω για έναν φίλο και δεν υπήρχαν. Τι σχέση έχουν οι Megadeth σαν όνομα με τους Slayer ή με τους Metallica;

έτσι όπως πάει το θέμα με τους Μεταλλικα όσον αφορά τις τιμές στο εξωτερικό , 65 ευρώ είναι εξαιρετική τιμή

Και τότε στους Megadeth είχα την ίδια άποψη για την τιμή. Τότε βέβαια ολόκληρο καλοκαίρι το έβγαλε με αυτή την συανυλία

φέτος έχει πολλά απωθημένα μου

Εννοείς ότι οι megadeth είναι πιο κάτω από τους slayer?
Γιατί οι πωλήσεις αλλά λένε.

Αφ’ ενός άλλο 40 κι άλλο 48
Αφεδύο και οι Megadeth τότε (και ειδικά μόνοι τους με μιάμιση ώρα show) ήταν πολύ ακριβοί.

Ναι, αυτό εννοώ. Ότι εμπορικά οι Megadeth είναι πιο κάτω από τους Slayer.

Πολύ μεγάλη σχέση. Οι Slayer ,αν εξαιρέσουμε το κλου του ότι είναι τελευταία περιοδεία τους, δεν είναι μεγαλύτερο όνομα από τους megadeth εμπορικά, μια μάτια του τι πούλησε το τελευταίο άλμπουμ της κάθε μπάντας είναι αρκετό ενώ αν πάμε στο παρελθόν εμφανώς πιο εμπορικοί οι megadeth. Αυτό που σε κάποιους έχει κολλήσει το ότι οι slayer είναι η φοβερή ονοματαρα και αναφέρουν ονοματα σαν τους Metallica και τους Maiden ως μέτρο σύγκρισης ενώ υποτιμούν ακόμα και τους Priest (από που βγαίνει ότι οι slayer είναι πιο εμπορικοί από τους Priest δεν γνωρίζω) είναι απίστευτο.

1 Like

Εμπορικά κάνεις λάθος γιατί πριν 2 χρόνια είχα διαβάσει ότι οι megadeth είναι τεταρτοι σε πωλήσεις κάτω από Metallica maiden και black Sabbath και πάνω από Judas άρα είσαι λάθος στον όρο "εμπορικά ".

Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι εμπορικά οι Slayer είναι πιο πάνω από Megadeth. Πχ στις συναυλίες των Big 4 έπαιζαν πιο πάνω.

Δισκογραφικά, από το 1992 μέχρι σήμερα, οι Megadeth τους γλεντάνε κανονικά τους Slayer.

Κ εγω σαν ασχετος με το θρας εχω την εντυπωση οτι οι slayer ειναι πιο πανω σαν ονομα.

Καλο θα ειναι να εχουμε προσβαση απτην αρενα στις θυρες και να μην χρειαζεται να αποφασισουμε απ εξω

Δε μιλάμε για το παρελθόν όμως εδώ, ε :grinning:; Μιλάμε για το σήμερα. Ναι, με “τελευταία” περιοδεία για τους Slayer.

Δεν κάνω λάθος, γιατί οι Megadeth έπαιξαν στο Academy, ενώ οι Slayer θα παίξουν στη Λεωφόρο.

2 Likes

Στην λεωφορο θα παίξουν σε φεστιβάλ μόνοι τους που θα παίζαν?
Ας μην το συνεχίζουμε εδώ έχουμε slayer θα γίνει πόλεμος…

Ε δεν ξέρω που θα παίζανε ρε. Ας περιοριστούμε στο πού παίζουν :grinning:. Δεν είναι και κάποιος αγώνας μεταξύ των δύο συγκροτημάτων.

1 Like