Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

Στην Λεωφόρο θα είχε περισσότερη ζέστη από το κλειστό του ΟΑΚΑ;

Γαμιούνται βασικά. Καλοκαιριάτικα στο κλειστό ΟΑΚΑ, θα ουρλιάζουμε το Angel of Death και θα το ζούμε ταυτόχρονα.

4 Likes

Φανταζομαι πως ναι, εκτός αν δεν χρησιμοποιήσουν όλα τα συστήματά του ΟΑΚΑ. Τέλος πάντων για εμένα προσωπικά είναι ιδανικά, όπως δε έχω και την μέση μου και σκεφτόμουν να μην παω αν γινόταν ΛΕΩΦΩΡΟ αυτή η ανακοίνωση ήταν ιδανική,

1 Like

και εγώ αυτό σκέφτομαι ότι έπαιξε…

Τι ακουγόταν;;

Τι σημασια εχει πλεον? Τα περισσοτερα μπορει να ταν κ ραδιοαρβυλες ή απλοι φοβοι. Νομιζω λογω τοποθεσιας κ συγκυριων μπορει να καταλαβει ο καθενας

1 Like

θυμήσου Καραισκάκη με Sex Pistols

1 Like

Δεν εχουν πουληθει εισητηρια κ το αλλαξαν?τι αλλο μπορει να εχει παιχτει?

1 Like

Αντιεπαγγελματιας με χρόνια εμπειρίας. Το release τελικα σε θεμα διοργανωσης του μαμησε όλους φέτος. Δεν γίνεται να διαφημίζεις ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ αυτό το φεστιβαλ ως ΓΗΠΕΔΙΚΟ με συνθήματα “ΠΑΜΕ ΓΗΠΕΔΟ”, αφήσες με λεωφόρο, συνεντεύξεις παντού για οτι ειναι ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ της πόλης , μετρο κτλπ και να το αλλάζεις ΜΙΑ ΒΔΟΜΆΔΑ πριν! Προσωπικά όπους και σε πολλούς άλλους όλησε περρισότερο η φάση με το γήπεδο+ slayer παρά το πακετο (που σιγά το πακέτο δλδ). Θέλαμε να ζήσουμε μια πιο oldschool γηπεδική συναυλία , να έρθω στα μπαμ επιτελους απο δουλεια, να φυγω το ιδιο ευκολα με μετρο ή απλα να βγω για μια μπυρα κέντρο μετα το λαιβ, άλες πίπες. Μαυρο και πάλι μάυρο σε οποιονεχει να κανει με didi. Λυπάμαι γιατι είχα πιστέψει σε Τραντου

7 Likes

Το κλειστο ΟΑΚΑ έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα από την ΛΕΩΦΩΡΟ και πιθανότατα είναι και αρκετά πιο ακριβό το ενοίκιο του.

ΤΕΣΠΑ, διαφωνω με αρκετούς , πάντα ψόφαγα για συναυλίες σε χώρους τύπου κλειστού ΟΑΚΑ, να μου λείπει η γηπεδική ατμόσφαιρα κοτετσιών τύπου λεωφωρου. Όσο για την προσβασιμότητα, ποιο εύκολα προσβάσιμο μέρος από το ΟΑΚΑ δεν υπάρχει, μην τρελλαθουμε και ολας.

Μακάρι 4 ώρες Leprous

8 Likes

Τι ώρες θα παίξουν ξέρουμε ή στην τύχη κι αυτό?

Μην τρελαθούμε κίολας… από τη μία μόνο Ηλεκτρικός και στου διαόλου, από την άλλη Μετρό (κλείνει 2 το Σάββατο), λεωφορεία, πόδια και μέσα στο Κέντρο

3 Likes

Slayer οακα, ίδια ώρα με rotting Christ Λεωφόρο.
Leprous στο κύτταρο.

10 Likes

Ναι γιατί οι περισσότεροι Αθηναίοι ζούμε στο κέντρο. Άκου στου διαόλου το ΟΑΚΑ (εκεί που είναι και το Avenue, το Athens mall, κ.λ.π) , βρε τι θα διαβάσουμε ακόμα . Τέλος πάντων πρόβλημα σου στην τελική, εγώ πάλι το καταχάρηκα.

Προσωπικά μένω στα Νότια. Αυτό δε σημαίνει οτι θα χαιρόμουν να γινόταν στο Ελληνικό πχ. Και τι μου πασάρεις τώρα τα εμπορικά ως επιχείρημα, επειδή οι βόρειοι ψωνίζεται εκεί πάνω? Το κέντρο βολεύει όλους λόγω συγκοινωνιών και επιτέλους ελπίζαμε σε ένα φεστιβαλ μέσα στο κέντρο. Το ότι είναι δίπλα στο σπίτι σου, δεν αποτελεί επιχείρημα

2 Likes

ο καθένας έχει την οπτική του . Για μένα ανώτερο σε όλα το ΟΑΚΑ . Προσβασιμότητα πανεύκολη , χώρος τεράστιος , δεν περιβάλλεται από κατοικίες αλλά από λεωφόρους και σε γειτονιές που θα βρεις να σταθμεύσεις αν φοβάσαι τον συνωστισμό στην αποχώρηση ( έχει μπόλικο χώρο στάθμευσης η πλευρά του μπασκετικού ε; ) . Πας ακόμα και GH ή Mall και δεν φοβάσαι και σπάσιμο

όσο κοντά και όσο απομονωμένα πρέπει . Ο ηλεκτρικός μια χαρά είναι

Στη Λεωφόρο θα γινόταν μακελειό στους δρόμους . Και επειδή αφήσατε υπονοούμενα για ενδεχόμενο τζερτζελέ , εκτός του αστείου της υπόθεσης θα υπήρχε πρόβλημα ασφάλειας άσχετων ανθρώπων

άποψη μου, εξάλλου δεν μπορώ να πάω κλάην

2 Likes

Εγώ και στο σεφ να γινόταν ευχαριστημένος θα ήμουνα , πάντα ήμουνα υπέρ των κλειστών αρενων και το έχω γραψει κατά καιρούς. Το να λέμε ότι το ΟΑΚΑ είναι στου διαόλου δεν στέκει τι να κάνουμε τώρα ?

Εγώ ήδη πάτησα μια καταγγελία στον Συνήγορο του Καταναλωτή.

Δεν πα να το θεωρεί ο οποιοδήποτε υπερβολικό, μια εταιρεία αλλάζει αναιτιολόγητα, καθυστερημένα τον χώρο διεξαγωγής μιας εκδήλωσης. Τον μεταφέρει από ανοιχτό σε κλειστό χώρο στο καυτό ελληνικό καλοκαίρι, για το οποίο ο κάθε καταναλωτής έχει εύλογη προσδοκία ότι σε ανοιχτό χώρο οι συνθήκες θα είναι Χ ποιότητας, αλλά σε κλειστό χώρο θα εξαρτάται από την διοργάνωση (εξαερισμός / κλιματισμός), άρα δεν μπορεί να είναι σίγουρος ότι η ποιότητα θα είναι εξίσου υψηλή, ειδικά από μια εταιρεία που αποδεικνύεται αναξιόπιστη. Τέλος, σημαντικότατο κομμάτι της εμπορικής προώθησης του φεστιβάλ βασίστηκε ότι αυτό γίνεται στο κέντρο της πόλης και το Μαρούσι δεν είναι κέντρο της πόλης, συνεπώς θίγεται έντονα και η όποια πίστη του καταναλωτή στο προϊον που αγόρασε. Εν ολίγοις ανατρέπεται έντονα το όποιο δικαιοπρακτικό θεμέλιο αγοράς του εισιτηρίου.

9 Likes

Εγω τουλ ενδεχομενο τζερτζελε δεν το πα καθολου σαν αστειο. Δεν νομιζω να τρελαθηκε η διοργανωση κ να πιστολιαζε για ψυλλου πηδημα ολη την επικοινωνιακη της τακτικη.
Το αν ειναι καλο το κλειστο του οακα ειναι αλλη κουβεντα, το οτι στη λεωφορο ΜΠΟΡΕΙ να χαμε ασχημες καταστασεις ειναι δεδομενο

1 Like